FinExpert.cz

Přihlásit se


Předchozí stránka 

Úmrtí - platby energií a dalšího přes SIPO

Offline - Nadšenec Profil 
13. 3. 2023 13:36 Odeslat příspěvek
S tím pojištěním, pojistka baráku byla placena řádně, ale zcela zbytečně, protože ČP si při nahlášení poškození střechy od sněhu zjistila, že se změnil majitel nemovitosti, a nic nevyplatili.
A pojistné nevrátili.
Poslední příspěvek


Offline - Mírně pokročilý Profil 
13. 3. 2023 15:00 Odeslat příspěvek
3) Zemře-li pojistník, pojištění zanikne až uplynutím posledního
pojistného období, za které je zaplaceno pojistné, a to i pokud
jde o pojistná období s počátkem po smrti pojistníka.
Do pojištění vstupuje až do zániku pojištění na místo pojistníka
jeho právní nástupce. Není-li však zaplaceno pojistné za pojistné
období, v němž pojistník zemřel, zanikne pojištění dnem smrti
pojistníka. P


Offline - Diskutér Profil 
13. 3. 2023 16:10 Odeslat příspěvek
yndezit píše
S tím pojištěním, pojistka baráku byla placena řádně, ale zcela zbytečně, protože ČP si při nahlášení poškození střechy od sněhu zjistila, že se změnil majitel nemovitosti, a nic nevyplatili.
A pojistné nevrátili.


To jako fakt? Žil jsem v domnění, že to pojištovna vyplatí majiteli nemovitosti (nikoliv plátci pojistky) a že nezáleží na tom, kdo to fyzicky platí. Pojištěný ten konkrétní dům/byt přeci je.

Rodiče na mě převedli byt i chatu, nicméně si pojistky platí nadále sami. V případě nějaké události by jako pojištovna řekla smůla, nic by nevyplatila, protože změna majitele?


Offline - Trvalý BAN Profil 
13. 3. 2023 16:37 Odeslat příspěvek
Na tom asi nezalezi, kdo plati, zalezi kdo uzavrel smlouvu a ve prospech koho.


Offline - Nadšenec Profil 
13. 3. 2023 16:48 Odeslat příspěvek
drummond píše
yndezit píše
S tím pojištěním, pojistka baráku byla placena řádně, ale zcela zbytečně, protože ČP si při nahlášení poškození střechy od sněhu zjistila, že se změnil majitel nemovitosti, a nic nevyplatili.
A pojistné nevrátili.


To jako fakt? Žil jsem v domnění, že to pojištovna vyplatí majiteli nemovitosti (nikoliv plátci pojistky) a že nezáleží na tom, kdo to fyzicky platí. Pojištěný ten konkrétní dům/byt přeci je.

Rodiče na mě převedli byt i chatu, nicméně si pojistky platí nadále sami. V případě nějaké události by jako pojištovna řekla smůla, nic by nevyplatila, protože změna majitele?

Ne, u pojistek se musí uzavřít nová smlouva na nové vlastníky.
Mají to ve VOP.


Offline - Nadšenec Profil 
13. 3. 2023 19:47 Odeslat příspěvek
Ja mam od roku 2012 prevedeny barak na sebe a do 28.2.2023 mel otec pojistku na nemovitost i domacnost psanou na sebe a chteli jsme to prepojistit resp prejit k jine pojistovne s lepsi cenou a soucasna pojistovna rekla ze to nejde, ze zmena je k vyroci smlouvy. Tak jsem argumentoval zmenou majitele nemovitosti dle LV a pojistovna vratila pojisteni nemovitosti 3 roky zpetne a pojisteni domacnosti pomernou cast za posledni rok. Tak jsem z toho taky blbej ze kdyby se neco stalo, tak by pojistovna nic nevyplatila asi. Pojistka byla z roku 1984 :-))))


Offline - Návštěvník Profil 
13. 3. 2023 20:13 Odeslat příspěvek
Jestli byla pojistka z roku 1984 a nebyla aktualizovaná, tak by to bylo asi stejně jedno ne? Vždyť tam musely být naprosto směšné hodnoty plnění


Offline - Diskutér Profil 
13. 3. 2023 22:35 Odeslat příspěvek
Volal jsem dlouze s pojišťovnou a řekli mi, ze by v případě pojistné události peníze vyplatili, jen by to trvalo výrazně dele, neboť likvidátor by musel nejprve dohledat mě jakožto vlastníka a následně to řešit se mnou, nikoliv s plátcem pojistky, tedy otcem. Ale pochybeni z naši strany to je (získal jsem ten byt před 2 lety) a doporučili mi se co nejdříve stavit a smlouvu buď předělat na pojistnika (otce) a pojistenou osobu (mě jako majitele), což údajně jde, když to nebyl prodej nemovitosti, nebo rovnou uzavřít smlouvu novou celou na mě. Tak tam ve středu jdeme. Jedna se Generali ČP.

Na chalupě je to pikantnejsi, tam jsem majitelem skoro 30 let a s jinou pojišťovnou to má uzavřené také jen otec a měl uz několikeré plnění a peníze vždy v klidu dostal a pojišťovnu nikdy netrapilo, ze na katastru je celou tu dobu psaný někdo jiný.

Zjevně je to hodně individuální a záleží od likvidátora.


Offline - Nadšenec Profil 
14. 3. 2023 05:10 Odeslat příspěvek
@budman. Myslim si ze je to jinak. Nekdy od roku 2016 se zaclo pojistovat podle m2, ze ti neprijede ani odhadce domu a rovnou z katastralni mapy podle vymery urci ZA KOLIK BY SE TO POSTAVILO FUNGL NOVE, kdyby to shorelo. Driv za komunistu to bylo sekano odhadem prodejni ceny. A hodnekrat prisel dopis s navysenim pojistneho. Takze pojistovba musela pocitat, ze cena nemovitosti roste. Jsem v tomto laik, takze ciste rozumove pochody uplatnuji. Jestli to ma nekdo zmaknute, tak budu rad za info.


Offline - Návštěvník Profil 
14. 3. 2023 19:37 Odeslat příspěvek
yndezit píše
drummond píše
yndezit píše
S tím pojištěním, pojistka baráku byla placena řádně, ale zcela zbytečně, protože ČP si při nahlášení poškození střechy od sněhu zjistila, že se změnil majitel nemovitosti, a nic nevyplatili.
A pojistné nevrátili.


To jako fakt? Žil jsem v domnění, že to pojištovna vyplatí majiteli nemovitosti (nikoliv plátci pojistky) a že nezáleží na tom, kdo to fyzicky platí. Pojištěný ten konkrétní dům/byt přeci je.

Rodiče na mě převedli byt i chatu, nicméně si pojistky platí nadále sami. V případě nějaké události by jako pojištovna řekla smůla, nic by nevyplatila, protože změna majitele?

Ne, u pojistek se musí uzavřít nová smlouva na nové vlastníky.
Mají to ve VOP.


A jak je to u manželů? Teď mě tato diskuze trochu znejistila, jelikož u nás mám barák psaný na sebe kompletně já (postupný vývoj - dědictví, dar a nakonec odkup podílu). A na manželku je psaná pojistka, jelikož jsme ji zřizovali při hypotéce, kterou jsme odkupovali ten podíl a tato byla primárně psaná na maželku. A takto nám tu pojistku sjednali přímo v ČSOB Pojišťovně cca před 12 lety.


Offline - Nadšenec Profil 
14. 3. 2023 19:46 Odeslat příspěvek
My to měli u rodinné chaty, kde ji postupně dědily další generace, takže dnes má asi 8 spoluvlastníků.
Všichni museli být psaní ve smlouvě, a všichni museli smlouvu podepsat.
Pak se při jednom dědění pojistka nezměnila, a bylo vymalováno.


Offline - Diskutér Profil 
15. 3. 2023 10:28 Odeslat příspěvek
Tak je to fakt zajímavé, nicméně Generali ČP má ve VOP bod A02.3.3 uvedeno, že změnou vlastníka pojištění nezaniká, ledaže by o to pojistník sám písemně aktivně požádal.

Čímžto minimálně u této pojištovny mohu všechny uklidnit, že když třeba je byt/dům/chata psaný na ně a bydlí v něm třeba rodiče/jiný příbuzný a ti si platí pojištění, tak je to v pohodě a pojišťovna případné plnění bude hradit.

Jediné v čem je problém, je, že by to vypláceli majiteli objektu, nikoliv tomu, kdo je pojistník a trvlo by to o poznání déle a bylo by s tím více papírování. Proto pojišťovny doporučují ty smlouvy předělat tak, aby tam byl uveden i ten majitel, případnou událost klidně může řešit pojistník. Je to prostě takové čistější řešení.

Smlouvy jsme předělali, jsou psané na mě jakožto majitele objektu, hradím pojistku já, nimcéně otec může s pojištovnou kdykoliv cokoliv řešit. Navíc je celkem pravděpodobné, že člověk toho vlastní víc, tudíž když se ty pojistky skonsolidují, dá se na tom ve výsledku nakonec pro rodinu jako celek vydělat, než když jsou to všechno individuální pojistky.


Offline - Poslední varování Profil 
16. 3. 2023 12:31 Odeslat příspěvek
Pravý Tomáš Marný píše
Se divím, spousta lidí je tady chytrejch jak vopice a přitom nedokážou do Google napsat 3 slova...
https://www.porovnej24.cz/clanky/se-sta ... pade-smrti


Tendencni informace v tom odkazu, s cilem uzavrit pres zprostredkovatele novou smlouvu a generovat jim provizi, snadne rozpoznat…

IMHO pojisteni nemovitosti bude platit i po smrti nejmene po jiz zaplacenou dobu (do konce zaplaceneho obdobi) a/nebo do skonceni dedickeho rizeni.

Jestli znate pojistovnu, ktera by to neuznala, a plneni odmitla, tak ji jmenujte. Imho tendence preuzavirat smlouvy je z duvodu, ze se pri tom snadno zdrazuje (nova osoba, nove ceny, nova provize), takze tady bude vzdycky snaha na novou smlouvu (to je asi duvod proc nekomu rekli ze ma HNED uzavrit novou smlouvu, ale pisemne mu to urcite nedali, ze musi, podle me je to totiz blbina).

Jinak by to znamenalo obeslat vsechny pojistovny s jasnym pisemnym dotazem, necht se toho nekdo ujme.
Nahoru

Odeslat nové téma  Odeslat odpověď
Přejít na stránku Předchozí stránka  1, 2, 3, #
Stránka 3 z 3 [ Příspěvků: 43 ]
Předchozí téma | Následující téma
Verze pro tisk


Hledat
Přeskočit na
 

Hledat

Zobrazit v normálním vzhledu
Podmínky pro užívání služby informační společnosti | Informace o zpracování osobních údajů | Cookies