FinExpert.cz

Přihlásit se




Přepis energií na nájemníka

Offline - Návštěvník Profil 
28. 11. 2022 07:31 Odeslat příspěvek
Dobrý den,
můžete mi poradit, jak probíhá přepis energií na nájemníka, který chce zároveň přejít k jinému poskytovateli?

Příklad: ele/plyn je psán na majitele bytu, např. u MND.
Nájemník si přebírá byt 1.12. a chce nejen přepsat energie na sebe a zároveň chce přejít k jinému poskytovateli (myslím, že ČEZ).

Zajímá mě, jak se toto dělá. Při předání bytu opíšeme stavy měřáků, on si zajistí s mou plnou mocí přepis. Já mám smlouvy na dobu neurčitou, takže předpokládám, že ještě do března bude plyn a ele postaru u mého poskytovatele, ale jak se to pak fakturuje? Ty 3 měsíce? Já platím pořád zálohy svému MND a pak to řeším s nájemníkem? Nebo si to mezi sebou nějak vyúčtují MND a ČEZ?
Poslední příspěvek


Offline - Mírně pokročilý Profil 
28. 11. 2022 07:43 Odeslat příspěvek
Přepsal bych současnou smlouvu a pak ať přejde kam chce. Jednou jsem to dělal všechno jedním krokem a nešlo to úplně bez problémů.

Postup je tady.

https://www.cez.cz/cs/podpora/prepis-energii


Offline - Návštěvník Profil 
28. 11. 2022 08:40 Odeslat příspěvek
Problémy?
Přepis si zajistí nájemník + paní z realitky. Takže jestli hrozí problémy, musí si je řešit oni.


Offline - Mírně pokročilý Profil 
28. 11. 2022 09:04 Odeslat příspěvek
U daného dodavatele uděláte přepis.
A jestli nájemník pak přejde k jinému dodavateli je jeho problém.
Je otázka, jestli je výhodné přepisovat na nájemníka.


Offline - Poslední varování Profil 
29. 11. 2022 14:35 Odeslat příspěvek
Tak pro nového nájemníka zhlediska ceny určitě není. A pro pronajímatele pro ztrátu kontroly nad dodávkou to taky není.

Výhodné to je pouze v případě, že pronajímatel neumí účtovávat ( Ale co ostatní služby ) a neumí vymáhat peníze na zálohy.

tojejedno2 píše
Problémy?
Přepis si zajistí nájemník + paní z realitky. Takže jestli hrozí problémy, musí si je řešit oni.


Hahaha, nezapomeň na tu jedinou jistotu, že ty budeš platit pausal až do okamžiku skutečného přepisu, ktery neovlivnis. Přepis odběratele spolu se změnou dodavatele trvá aspoň měsíc.

Takže opravdu je nejjednodušší (zejména pro původního odběratele, novému je to jedno) přepis online ( aby mu zůstalo právo na odstoupení od smlouvy a nedostal se do nějakého závazku ) a pak změna kam chce.
Nahoru

Odeslat nové téma  Odeslat odpověď

Stránka 1 z 1 [ Příspěvků: 5 ]
Předchozí téma | Následující téma
Verze pro tisk


Hledat
Přeskočit na
 

Hledat

Zobrazit v normálním vzhledu
Podmínky pro užívání služby informační společnosti | Informace o zpracování osobních údajů | Cookies