FinExpert.cz

Přihlásit se




Lupa.cz: CPress Media se zbavuje svých ekonomických webů....

Offline - Diskutér Profil 
22. 10. 2009 07:13 Odeslat příspěvek
http://www.lupa.cz/clanky/cpress-media- ... kych-webu/
Citace
Společnost CPress Media se rozhodla prodat své ekonomické projekty, které provozuje. Podle důvěrných informací, které má server Lupa.cz k dispozici, se CPress zbavuje časopisu Osobní finance, serveru FinExpert.cz i projektu Ekomail.cz.

Prodej se má uskutečnit včetně všech licenčních práv, redakce, předplatitelů i příslušných databází. Nabídku obdrželi vybraní vydavatelé českých médií a společnosti působící v oblasti financí. Cena za prodej není veřejná, ale podle odborných odhadů se může pohybovat mezi 5-8 miliony korun...


Co tomu říkáte?
Nějak si nedokážu představit že by bylo jedno fórum ze SuperFóra odděleno a já byl tak registrován u dalšího subjektu. Doufám, že fóra by se to nedotklo a zůstalo by třeba bez návaznosti na web, podobně jako třeba Pauza.


Naposledy upravil myšpulín dne 22. 10. 2009 07:18, celkově upraveno 1
Poslední příspěvek


Offline - Inventář Profil 
22. 10. 2009 07:16 Odeslat příspěvek
Co tomu rikam? No muj nazor je ten, ze cena 5-8 micu je naprosto nekde mimo.


Offline - VIP uživatel Profil 
22. 10. 2009 07:46 Odeslat příspěvek
S474N píše
Co tomu rikam? No muj nazor je ten, ze cena 5-8 micu je naprosto nekde mimo.

Za 3 bych to koupil :)

Ad fórum: otázkou je, jak jsou nastavena autorská práva. Podle mě by mohlo jen fórum odděleně dál, ale to si jen myslím, nevím. To by měl vědět Marek Lutonský.


Offline - Diskutér Profil 
22. 10. 2009 11:32 Odeslat příspěvek
Finančních webů je v ČR až dost a s podílem finexpertu na trhu bych řekl, že za 5 mega to koupí jen nějaký nadšenec i když k tomu připočtu papírový časopis. Tedy - koupí nadšenec který nebude přemýšlet o ceně.

Náklady na provoz fóra jsou asi minimální (vzhledem k tomu, že to běží na jedné hromadě s ostatními), takže toho se zbavovat nemusejí, ale to je spíš na strategii, zda chce bude chtít mít nový majitel víc konkurence a zda se mu něco takového vyplatí provozovat. Takže to se dozvíme, až se nějaký zájemce s CPressem dohodne :-)


Offline - Administrátor Profil 
22. 10. 2009 16:51 Odeslat příspěvek
Fórum je jediné, co má na Finexpertu nějakou cenu (hlavně díky uživatelům). Poslední dobou i nějak přestaly vycházet články, tu a tam nějaká zprávička nebo všeobecné informace.
Myslím, že zdejšímu fóru může konkurovat ještě tak mFórum a to je všechno.


Offline - Inventář Profil 
22. 10. 2009 20:07 Odeslat příspěvek
No nicmene si musime otevrene rict, ze nikdo z nas Finexpertu negeneruje zadne penize. Ja osobne mam napriklad reklamy zakazany na urovni DIV.


Offline - Administrátor Profil 
22. 10. 2009 20:13 Odeslat příspěvek
Já sice reklamy zakázaný nemám, ale mám flashblock, což je při dnešní (debilní) módě dělat veškeré (no, většinu) reklamní bannery ve flashi vlastně to samé.

Ale je to to něco, co přitáhne čtenáře, ovšem jak chtějí "vydělit" fórum Finexpertu teda fakt nevím.


Offline - Diskutér Profil 
23. 10. 2009 07:12 Odeslat příspěvek
Jen doufám, že to neskončí jako hlásná trouba prodavačů IŽP apod. podobně jako tomu je na http://www.investujeme.cz :-(


Offline - VIP uživatel Profil 
23. 10. 2009 09:47 Odeslat příspěvek
Ruprecht001 píše
Jen doufám, že to neskončí jako hlásná trouba prodavačů IŽP apod. podobně jako tomu je na http://www.investujeme.cz :-(

Pokud tady bude stejná sebranka jako dosud, tak to nehrozí :)


Offline - Kolemjdoucí Profil 
9. 11. 2009 00:08 Odeslat příspěvek
Podobně se od fóra Živě odtrhlo AV fórum, takže oddělit to jde, jsem zvědav jak to dopadne.


Offline - Diskutér Profil 
9. 11. 2009 11:45 Odeslat příspěvek
Ona AV mania nepatří Cpressu? Od kdy prosím tě?

Tady jde o to že Finexpert by měl provozovat někdo jiný než Cpress a ne že z jednoho fóra oddělím část a z něho udělám nové.
Tohle už tu bylo třeba i u Navigovat.cz (odděleno z MM).


Offline - Kolemjdoucí Profil 
9. 11. 2009 12:32 Odeslat příspěvek
Já myslel jen technickou stránku, fórum Navigovat se oddělilo až v SF, což je v rámci jednoho fóra jednodušší.


Offline - Diskutér Profil 
25. 6. 2010 07:02 Odeslat příspěvek
Tak CPress Media prodán!

Nový kupec Mladá fronta zruší časopisy Connect!, Computer Design, Pojď si hrát a Osobní finance.

:arrow: http://www.lupa.cz/clanky/mlada-fronta- ... ess-media/
Nahoru

Odeslat nové téma  Odeslat odpověď

Stránka 1 z 1 [ Příspěvků: 13 ]
Předchozí téma | Následující téma
Verze pro tisk


Hledat
Přeskočit na
 

Hledat

Zobrazit v normálním vzhledu
Podmínky pro užívání služby informační společnosti | Informace o zpracování osobních údajů | Cookies