FinExpert.cz

Přihlásit se


 Další stránka

Předplacené platební karty v ČR

Offline - Diskutér Profil 
15. 10. 2014 15:17 Odeslat příspěvek
Nikde jsem nenalez podobné téma proto zakládám tohle, myslím že to za samostatné téma stojí. ČSOB se rozhodla rozjet pro partnery předplacené karty v ČR. Zatím se zapojil COOP.

Shodou okolností ale spíš to je obchodní taktika rozjel nabídku předplaceních karet i MOPET CZ ve spolupráci s BLESK prostřednictvím České spořitelny.

Přikládám odkaz na první informace. http://finparada.cz/2324-Chteli-byste-p ... kartu.aspx

O COOP jsem zatím podrobnosti nezjistil ale BLESK peněženka by už od zítra měla být dostupná v trafikách k zakoupení. Ještě přikládám odkaz http://penezenka.blesk.cz/


Naposledy upravil peter23p dne 15. 10. 2014 15:45, celkově upraveno 1
Poslední příspěvek


Offline - Diskutér Profil 
15. 10. 2014 15:35 Odeslat příspěvek
Až na to, že BLESK peněženka je produkt MOPET CZ.


Offline - Diskutér Profil 
15. 10. 2014 15:41 Odeslat příspěvek
Ano omlouvám se, teď jsem pročítal obchodní podmínky, spolupracuje na ní s Českou spořitelnou, už jsem to opravil. Ale to nic nemění na tom že je to novinka na českém trhu.


Offline - Diskutér Profil 
15. 10. 2014 16:42 Odeslat příspěvek
Zajímal by mě ceník těch předplacenek od ČSOB, ta jejich TZ je jen nic neříkající plácnutí do vody den před uvedením produktu Mopetu, asi se to nějak domákli a chtěli být "první". Karta od Mopetu by měla být reálně od zítřka ke koupení v trafikách. Ale ceník tak zajímavý už není, poplatek za nákup karty, i za dobití přes sazku nebo kartou se dá nákladově ospravedlnit, ale poplatky za nabití/vybití převodem, aktivaci výběrů z bankomatu, změnu PIN, změnu telefonního čísla sou docela mimo, za těchto podmínek si to mohou nechat.

Proč by to měl někdo chtít, když lze mít účet s kartou zdarma? Maximálně někdo, kdo nemůže mít účet nebo je paranoidní a chce to co nejvíce anonymní, pak si ovšem zároveň musí koupit i sim kartu a mobil. Ale kolik takových bude aby to pro poskytovatele služby bylo zajímavé.


-
15. 10. 2014 17:30 Odeslat příspěvek
Přikládám ceník: http://penezenka.blesk.cz/cenik-sluzeb

Jsem zvědavý na úspěšnost produktu. :-) S čím přijde BLESKmobil na 2.narozeniny - očekával bych max. nějakou výhodu s propojením BLESK SIM s touto kartou. :D


Offline - Diskutér Profil 
15. 10. 2014 17:39 Odeslat příspěvek
Aha, těch 1,5 % není bonus za dobití, ale poplatek? :D


Offline - Diskutér Profil 
15. 10. 2014 19:30 Odeslat příspěvek
xtonda píše
Zajímal by mě ceník těch předplacenek od ČSOB, ta jejich TZ je jen nic neříkající plácnutí do vody den před uvedením produktu Mopetu, asi se to nějak domákli a chtěli být "první". Karta od Mopetu by měla být reálně od zítřka ke koupení v trafikách. Ale ceník tak zajímavý už není, poplatek za nákup karty, i za dobití přes sazku nebo kartou se dá nákladově ospravedlnit, ale poplatky za nabití/vybití převodem, aktivaci výběrů z bankomatu, změnu PIN, změnu telefonního čísla sou docela mimo, za těchto podmínek si to mohou nechat.

Proč by to měl někdo chtít, když lze mít účet s kartou zdarma? Maximálně někdo, kdo nemůže mít účet nebo je paranoidní a chce to co nejvíce anonymní, pak si ovšem zároveň musí koupit i sim kartu a mobil. Ale kolik takových bude aby to pro poskytovatele služby bylo zajímavé.
Ta karta od ČSOB by mohla být zajímavější jelikož by se mělo jednat o nějaký bonus pro zákazníky COOP takže by neměla mýt tak přísné podmínky. Bohužel to vypadá že ČSOB nemá ještě nic dokončeno a jen narychlo vypustila tiskovou zprávu z důvodu který uvádíte.

Karta BLESK je za daných podmínek opravdu určena jen pro velmi úzkou skupinu zákazníků ale nějak mě nenapadá jakou :-) možná pro dítě které na běžnou kartu nedosáhne. :-)
Holt novou službu a reklamní akci musí někdo zaplatit a bohužel to padlo na potenciální uživatele.


Offline - Inventář Profil 
15. 10. 2014 20:18 Odeslat příspěvek
Jak se dalo očekávat, poplatky to spolihlivě likvidují. A ten kurz, za který prodávají euro, skoro 29 korun je dost masakr. Viděl bych to po mobitu na další neúspěch...


Offline - Diskutér Profil 
15. 10. 2014 21:02 Odeslat příspěvek
Jo, to je cílovka co mě napadla, ti co chtějí platit kartou protože nelze platit hotově - ebay, online služby apod. - a nemohou mít účet, tj. nezletilci a cizinci. Pochybuju ale že to stačí.


Offline - Mírně pokročilý Profil 
15. 10. 2014 21:39 Odeslat příspěvek
xtonda píše
Jo, to je cílovka co mě napadla, ti co chtějí platit kartou protože nelze platit hotově - ebay, online služby apod. - a nemohou mít účet, tj. nezletilci a cizinci. Pochybuju ale že to stačí.

Cizinci I deti ucet mit mohou. Akorat u detskych karet jsou dost osekane limity.


Offline - Inventář Profil 
15. 10. 2014 21:51 Odeslat příspěvek
Decela osekané limity jsou i u těch předplacenek: http://penezenka.blesk.cz/jak-aktivovat-a-pouzit


Offline - Nadšenec Profil 
16. 10. 2014 03:03 Odeslat příspěvek
Tak jako jestli to bude umět bezkontaktní platby a jestli se při nich neověřuje zůstatek (což předpokládám), tak by to mohlo být i výhodné, vyčerpat pár tisícovek do mínusu a pak zahodit. Ty karty jsou defakto anonymní. Nějakou dobu jim pak bude trvat, než na fintu přijdou. Podle designu té Blesk peněženky to vypadá, že bezkontaktní platby umí. :D

Obrázek


Offline - Inventář Profil 
16. 10. 2014 05:10 Odeslat příspěvek
To je nesmysl, systém komunikuje s chipem na kartě, proto to nepotřebuje pořád aktualizovat v bance.


Offline - Diskutér Profil 
16. 10. 2014 09:04 Odeslat příspěvek
malejarda píše
Tak jako jestli to bude umět bezkontaktní platby a jestli se při nich neověřuje zůstatek (což předpokládám), tak by to mohlo být i výhodné, vyčerpat pár tisícovek do mínusu a pak zahodit.

v podmínkách limitů se píše:
Citace
BLESK peněženka kartou lze provádět pouze platební transakce, které jsou autorizovány v online režimu.
takže u terminálu v offline režimu nezaplatíte a nebo ho budete muset donutit přejít do online režimu. Je to z toho důvodu aby jste se právě nemohl dostat do mínusu protože je jim jasné že dluh už by z vás nikdy nedostaly. :-)

xls píše
To je nesmysl, systém komunikuje s chipem na kartě, proto to nepotřebuje pořád aktualizovat v bance.

V chipu na kartě zůstatek uložen nebude, bude to jako klasická karta kde je uložen jen PIN a pro platbu bude muset karta při platbě asi opravdu pokaždé komunikovat s bankou, alespoň zakázané offline platby tomu nasvědčují.

-- 16. 10. 2014 10:17 --

Včera a dnes vyšli na měsci dva zajímavé články. Včera obecně o předplacených kartách http://www.mesec.cz/clanky/predplacene- ... -revoluce/
a dnes konkrétně o BLESK peněžence. http://www.mesec.cz/clanky/blesk-peneze ... ene-karty/

u druhého článku jsou vymyšlené nové způsoby využití karty, zvláště poslední způsob by mohl někoho zaujmout :-D


Offline - Inventář Profil 
16. 10. 2014 10:06 Odeslat příspěvek
S těmi články se nějak roztrhl pytel, na nesmyslnosti těch karet to ale moc nemění.

Když si odmyslím vysoké náklady, tak mi přijde hlavně nebezpečné, že když přijdete o kartu, tak zároveň přijdete i o peníze na ní. Prostě kromě výhody pro drogové dealery a bezdomovce další drahá zbytečnost.
Nahoru

Odeslat nové téma  Odeslat odpověď
Přejít na stránku 1, 2, 3, 4, 5 ... 201  Další stránka
Stránka 1 z 201 [ Příspěvků: 3013 ]
Předchozí téma | Následující téma
Verze pro tisk


Hledat
Přeskočit na
 

Hledat

Zobrazit v normálním vzhledu
Podmínky pro užívání služby informační společnosti | Informace o zpracování osobních údajů | Cookies