FinExpert.cz

Přihlásit se


Předchozí stránka 

rekonstrukce - vytápění starého bytu elektřinou

Offline - Inventář Profil 
27. 12. 2014 00:37 Odeslat příspěvek
Dtto... Podlahové vytápění ve starém baráku je z principu nesmysl a infrapanely jsou naprosto nepřirozený způsob vytápění, který 90% lidí nesnáší.
Poslední příspěvek


Offline - Mírně pokročilý Profil 
27. 12. 2014 09:24 Odeslat příspěvek
podlahove vytapeni by bylo samozrejme odinzolovane - pak by byl co za problem? Proc 90% lidi nesnasi infravytapeni?


Offline - Nadšenec Profil 
27. 12. 2014 10:26 Odeslat příspěvek
Je zajímavé jak jsou lidé schopni věci komplikovat. Podlahovka, pokud vytlučeš 15 cm skladby, tak žádný problém. Ale pokud, tak ve starém domě v kombinaci s otopnými tělesy pod okny. Dělám TZB spousty let a odhaduji, že v tvém případě bude plynový kombi kotel s přípravou TUV a klasický systém s tělesy nejrozumnější volba. Případně v kombinaci s podlahovkou, pokud cítíš chlad od nohou či trávíš čas např. hraním s dětmi na podlaze.


Offline - Inventář Profil 
27. 12. 2014 13:06 Odeslat příspěvek
CZ4R píše
podlahove vytapeni by bylo samozrejme odinzolovane - pak by byl co za problem? Proc 90% lidi nesnasi infravytapeni?

Protože s tím byt ve 100 let starém baráku nevytopíš... V takových případech se podlahové topení používá jako doplňkové - takže základ radiátory a k tomu podlahovka v koupelně, případně v kuchyni před kuchyňskou linkou.

Ad infrapanely - zajdi si na nějaký veletrh ve stanu, kde je mají, stůj před tím 10 minut a pak si představ, že to máš doma a používáš to denně, tedy alespoň v topné sezóně...


Offline - Administrátor Profil 
27. 12. 2014 14:24 Odeslat příspěvek
CZ4R píše
Partiku, jedná se o staré vytápění, které chci předělat na nové, wavky budu určitě rušit tak jako tak. Jinak dle správce přívody do bytu jsou ok na elektrické vytápění, takže by to bylo realizovatelné.

Co znamená "jsou OK"? Víš průřez vodičů? Máš revizní zprávu, která ukládá jak moc je možné vodiče zatížit? Jen samotný sporák má přes 7 kW (indukční i přes 10 kW), k tomu pračka (přes 2 kW), myčka (také přes 2 kW), rychlovarná konvice (2,5 kW), bojler (cca podobně), když připočtu světla a nějaké běžné přístroje (mikrovlnka, televize, počítač,..), tak jsi na nějakých 20 kW, to už je fakt hodně. A k tomu připočti topení. Opravdu málokterý byt ve starém domě má na toto dostatečně dimenzované rozvody, úzké hrdlo může být i v domě samotném. Pak jsou tu ty stálé platby za jistič a slibované ekologické výpalné.

Stropní panely jsou snad to nehorší, co jsem kdy zažil. Měla to kamarádka a byla to hrůza
1. přesný opak podlahového topení - od země je zima, je potřeba tak vytápět na vyšší teplotu pro zachování stejné tepelné pohody
2. vytváří to velmi ostré zóny - pod panelem je horko, vedle něj zima


Offline - Diskutér Profil 
28. 12. 2014 10:59 Odeslat příspěvek
A jak jsou vysoké stropy ve 100 let starém bytě ?
Jaké budou v bytě okna (stávající stará nebo nová) ?
Jakou máš tepelnou ztrátu b.j. ?
Jak silný ele. jistič je/bude k dispotici ? Často to také může znamenat, že je nezbytné udělat zcela nový rozvod elektriny (Cu) v celém bytě + revize... (Hodně hrubý nástřel dodavatelsky 50-60 tKč)
Je k dispozici komín ?
Co kotel, do koupelny by nešel ?
Podlahovka budou kabely nebo vodní okruh ?
Lze odkrýt podlahu do hloubky cca 15 cm pro uložení podlahovky nebo nelze např. díky trámu ?
Je dům památkově chráněn nebo jsou nějaká omezení pro wawky na fasádě ?

Instalačně vychází ele. asi o 100% levněji než plyn.
Provozně vychází plyn asi o 100% levněji (cca 1,3 Kč/kWh) než ele. v D45 (cca 2,5 Kč/kWh), v D02 je to ještě horší (cca 5 Kč/kWh). Obě NRG jsou bezpracné. Uhlí či dřevo vycházejí asi o 100% levněji než plyn (+čas a práce na operace s palive). Po roce 2020 lze očekávat, že dojde k ještě výraznějšímu zdražení ele. Ele. má smysl u nízkoenergetických či pasivních staveb.

Z vlastních zkušeností vím, že je lepší udělat komplet rekonstrukci (ele, plyn, voda, odpady, kuch.l., okna, dveře) a třeba se i rozumně zadlužit (úvěr StSp či hypo), protože je lepší mít byt rozvrtany jen 1x za 20 let než každé 2-3 roky něco dodělávat. Pokud nejsou finance či možnosti, tak je nezbytné mít co nejlepší přípravu předem.

Přesto tvůj dotaz by chtělo mnohem více a podrobněji popsat. Rada odborníka bude nezbytná na základě komplexních údajů, možností a tvých požadavků.


Offline - Kolemjdoucí Profil 
4. 1. 2018 20:38 Odeslat příspěvek
No počkat 1.3 koruny za kWh plynu, jenže účinnost topných zařízení není 100%. Například staré wawky - 50-60 % (zdroj člověk na mobilu z PRE), druhá půlka odejde pod oknem spalinami. Takže je to vlastně dražší (2.6) oproti 2.1 nízký a 2.3/kWh vysoký tarif (přímotopní v Praze). Totiž účinnost elektrického přímotopu je 100%.

-- 4. 1. 2018 20:12 --

Nebo tady nové wawky http://www.karma-as.cz/produkty/karma-b ... #parametry
Sice píšou účinnost 87 %, ale to jsem teda nepochopil, jak to počítají.
Zároveň totiž uvádí max tepelný výkon 4,7 kW a Spotřeba – zemní plyn (m³/h) 0,59.
Dodavatel uvádí přepočet 10,62 kwh / m3 plynu. Tedy 4,7 /(0,59*10,62) = 0,75. To jako 87 % nevypadá ani zdaleka.
Nahoru

Odeslat nové téma  Odeslat odpověď
Přejít na stránku Předchozí stránka  1, 2, #
Stránka 2 z 2 [ Příspěvků: 22 ]
Předchozí téma | Následující téma
Verze pro tisk


Hledat
Přeskočit na
 

Hledat

Zobrazit v normálním vzhledu
Podmínky pro užívání služby informační společnosti | Informace o zpracování osobních údajů | Cookies