FinExpert.cz

Přihlásit se


Předchozí stránka  |  Další stránka

Převod peněz ze zahraničí

Offline - Inventář Profil 
8. 4. 2015 21:25 Odeslat příspěvek
Nemá smysl posílat EUR po EU/EHP jak standardní zahraniční platbu kvůli vyšším poplatkům, vždy jen jako SEPA, která funguje napříč všemi státy EHP...

Jinak oběcně banka příchozí SEPA platbu zpoplatní poplatkem za příchozí SEPA platbu (napříč spektrem trhu se tento poplatek pohybuje od zdarma* až do třeba typických 200 Kč u kamenných bank). V případě korunového účtu je pak platba přepočtena dle podmínek banky, typicky kurzem deviza-nákup, který není nikdy nic moc (oběcně je běžný spread u bank 4 %, takže zhruba 2 % pod střed), při přijetí na účet v EUR k přepočtu nedochází, takže je určitě výhodnější přijmout platbu na účet v EUR a směnu si zařídit sám (ať už výběrem hotovosti v cizí měně a směnou v dobré směnárně, přes devizovou společnost anebo Valutomat). Případně si rovnou nechat platby v cizí měně zasílat na účet devizové společnosti, která směnu zobchoduje rovnou...

* zdarma umí třeba SEPA platbu přijat např. RB eKonto Komplet (ale jen 1 v měsíci), Air Bank ve Velkém tarifu nebo ČS s balíčkem SEPA transakcí (za 30 Kč měsíčně obsahuje 2 příchozí SEPA transakce), popřípadě i mBank (ale s mimořádně absurdním kurzem se spreadem 6 %) - pak z těch levnějších bank je tady např. Equa bank (9 Kč), Fio (20 Kč) nebo Air Bank (25 Kč v Malém tarifu)

furano píše
Popř. ví někdo, jestli je možné otevřít bez bydliště v Německu běžný účet v Německu? Je zde kromě VR Lobau-Zittau ještě nějaká další banka, která to umožňuje?


Z německých bank u nás ještě působí a tedy bez problémů obsluhuje třeba Raiffeisenbank im Stiftland nebo Ostsächsische Sparkasse Dresden.
Poslední příspěvek


Offline - Administrátor Profil 
9. 4. 2015 03:52 Odeslat příspěvek
fremantle: ještě jsi zapomněl na Zuno (všechny příchozí zahraniční platby zdarma, nejen SEPA) a Citi (u některých tarifů jsou také všechny příchozí zahraniční platby zdarma). Ale budoucnost obou bank, resp. jejich produktů a ceníků je do budoucna dost nejistá

furano: chtělo by to více upřesnit - o jak velkou částku má jít a zda si budeš peníze chtít ponechávat v eurech, nebo je stejně budeš měnit na koruny. Jde se dohodnout s devizovkami, že ti peníze budou chodit pravidelně na jejich účty - asi bych doporučil Easychange, příchozí europlatby má zdarma a dobré kurzy - a oni to automaticky smění aktuálním kurzem na české koruny a pošlou na český účet.
Další možností by byl Valutomat, i s nimi se dá dohodnout na pravidelné příchozí platbě a pak peníze měnit přes tu jejich "burzu". Pokud budeš chtít sjednat smlouvu s devizovkou nebo Valutomatem, pošli mi soukromou zprávu - mohu zajistit bezproblémovější průběh sjednání smlouvy u devizovky a 2 stovky bonusu u Valutomatu.

Z bank bych asi doporučil FIO - příchozí europlatba za 20 Kč a u FIO mají účet devizovky (Akcenta, Easychange) a Valutomat už účet u FIO testuje. Můžeš pak peníze nechávat na eurovém účtu, kartou k němu navázanou platit v eurozóně a dle potřeby peníze měnit přes devizovku nebo Valutomat podle toho, kdo nabídne aktuálně nejlepší kurz. Účet u FIO je veden zdarma, takže krom té dvacky měsíčně za příchozí SEPA platbu bys žádné poplatky neplatila.


Offline - Kolemjdoucí Profil 
24. 5. 2015 21:35 Odeslat příspěvek
Dobry den mohu se zeptat, jak nejlepe mi mamina z Cz muze poslat penize do Uk??? Vzdy jsme to delaly prez Western union, ale to je moc drahy, nezkousely jsme Moneygram, nevime jak to u nich funguje, co v dopise prez postu dorucene, to by bylo asi nejlevnejsi ze?? Ale co to riziko?? Uvazovaly jsme zda by to neslo z Ceskeho, uctu na Anglicky...dejte prosim vedet budu moc vdecna Dekuji


Offline - Inventář Profil 
24. 5. 2015 22:11 Odeslat příspěvek
Rachelina007: O jaké částky má jít? Pravidelně/nepravidelně? Již si v UK, nebo se tam teprve chystáš? Účet již v UK máš?

Tohle téma se tady už řešilo několikrát, určitě bys našel tipy v příbuzných vláknech, pokud bys hledal.

Obecně - vyšší částky pravidelně - devizová společnost, třeba Akcenta má ve standardním ceníku příplatky za podlimitní převody při ekvivalentu 2500 €, Fortissimo má při nižších částkách horší kurzy než má banka.

Pokud jde o nižší částky, tak úplně špatně nevychází BÚ Creditas, co se týče kurzů (spread u GBP 1,5 % vůči obvyklým 4 % u bank), ani poplatků (SHA 0,5 % min. 150 Kč/max. 1000 Kč, případně OUR +400 Kč)...

Velmi použitelná alternativa je ale si rovnou vzít debetní kartu k cizoměnovému účtu - třeba si v UCB otevřít U konto (korunové i v GBP, oba účty navázat na platební kartu) nebo v RB eKonto (nejlépe Komplet, pokud ho získáš bez poplatku), GBP směňovat na Valutomatu (případně v dobré směnárně a do banky vkládat cizí měnu v hotovosti - u UCB je tohle zpoplatněné), výběr z bankomatu všude na světě zdarma...


Offline - Kolemjdoucí Profil 
25. 5. 2015 01:55 Odeslat příspěvek
Dekuji, uz jsme to vyreslyli mami kamoska co zije take v Uk mi ty penize posle, a mama je da jeji sestre co zije v Cz dobry ze?? :D Jinak dekuji, z tou debitkou to do budoucna, asi udelam. Dekuji jeste jednou


Offline - Kolemjdoucí Profil 
28. 8. 2015 12:23 Odeslat příspěvek
Zdravim .

Delsi dobu existuje sluzba Transferwise a to je zarucene nejlevnejsi a nejrychlejsi cesta, jak poslat penize ze zahranici.Naposledy upravil PatrikChrz dne 28. 8. 2015 13:00, celkově upraveno 1

Tohle je přesně to, proč Transferwise nemám rád - afillrate programy způsobují zaplavování diskusí SPAMEM, nekritickou adoraci této společnosti a zamlčováňi negativ - nevýhodné kurzy.Offline - Kolemjdoucí Profil 
18. 9. 2015 13:58 Odeslat příspěvek
Nejlevnější způsob, jak posílat peníze ze zahraničí je přes službu TransferWise.

Tady je to hezky popsaný: CENSORED
Nebo rovnou video návod zde: CENSOREDNaposledy upravil PatrikChrz dne 19. 9. 2015 18:23, celkově upraveno 1

Ano, víme, že Transferwise dává 50 liber bonus za přivedení 3 nových klientů....Offline - Kolemjdoucí Profil 
5. 1. 2016 13:38 Odeslat příspěvek
Dobry den,

pracoval jsem skoro rok v Libanonu a mam v teto zemi bankovni ucet. Kvuli nepokojum jsem utekl zpet do CR, ale pomerne dost penez zustalo na tomto uctu. Potrebuji radu jake mam moznosti a co je pro me nejvyhodnejsi? Internet banking neni v Libanonu moc spolehlivy, proto bych se mu nejradeji vyhnul. Nabizi se pouze vyber z bankomatu u nas v CR? Kde bych mohl zjistit, ktera banka/spolecnost ma nejmensi naklady na vyber z ciziho uctu v ceskem bankomatu? Moc dekuji za tipy


Offline - Přeborník Profil 
5. 1. 2016 15:15 Odeslat příspěvek
Bych to raději předem ověřil v příslušné bance, kde budeš vybírat, nevím, jestli Libanon není na nějakém seznamu podezřelých zemí z hlediska AML. Aby ti to neblokli.


Offline - Diskutér Profil 
6. 1. 2016 00:44 Odeslat příspěvek
Patriku, sice jsi zcenzoroval odkazy, ale nevyplatilo by se směnit peníze přes Transferwise? Jaké jsou poplatky?


Offline - Administrátor Profil 
6. 1. 2016 08:31 Odeslat příspěvek
Transferwise zkoušel fremantle. Výsledek - nejsou špatní, ani žádný zázrak. Bez odpuštění poplatku za refeal ale nemají celkem smysl.

Navíc kolega řeší problém nefunkčního IB, nemá jak peníze do TW dostat. Když už by šlo peníze dostat z toho účtu převodem, asi bych zvolil devizovku.


Offline - Kolemjdoucí Profil 
3. 9. 2016 18:14 Odeslat příspěvek
Smazána další reklama na TW


Offline - Kolemjdoucí Profil 
2. 2. 2017 12:38 Odeslat příspěvek
Dobrý den, řeším ukončení EUR účtu v ZUNO bank. Potřebuji najít alternativní bankovní účet s nulovým poplatkem za příchozí zahraniční platby v EUR. Našla jsem zatím jen citi bank, ale nemám zas tak veliký zůstatek pro potřebný tarif.
Nevíte o nějakém podobném účtu? Děkuji za případné odpovědi.


Offline - Inventář Profil 
2. 2. 2017 12:44 Odeslat příspěvek
V Citibank si už účet neotevřeš, účty po ní podědila RB - o jakém "provozu" tady mluvíme - jen SEPA platby, jedna za měsíc, desítky, stovky?

Jednu příchozí SEPA platbu má v ceně třeba RB eKonto Komplet (pozor, každá další za 200 Kč :!:, odchozí 220 Kč + standardně vysoký paušál za vedení), Spořicí účet v EUR u Expobank CZ (pozor, druhá příchozí a každá další nejméně 200 Kč až 350 Kč, odchozí je jedna v ceně za kalendářní čtvrtletí, jinak 350 Kč :!:) , pak ale existují relativně nízké poplatky za příchozí SEPA platby u Equa bank (9 Kč, odchozí ale 99 Kč), Creditas (15 Kč, odchozí ale 50 Kč), Fio banky (20 Kč), Air Bank (25 Kč, odchozí stejně, ale jde si zaplatit Velký tarif za 100 Kč měsíčně, kde jsou všechny příchozí/odchozí SEPA platby v ceně)

Pokud i platby v jiných měnách, tak úplně bez poplatku jen RB eKonto Exclusive (bývalý Citigold).

Pokud je třeba SEPA na pravidelnější provoz, tak nejlepší bude eurový účet v eurozóně (třeba slovenská pobočka Fio banky).


Offline - Kolemjdoucí Profil 
3. 2. 2017 10:48 Odeslat příspěvek
Fremantle, děkuji za odpověd! Ano, potřebuji účet pro SEPA platby, řekněme do deseti příchozích plateb měsíčně. Odchozí platby nemusí být často, třeba 1x za 2-3 měsíce.
Takže mi z toho vychází jen ta fio na Slovensku. Je možné si tam otevřít účet bez osobní návštěvy?
Moc děkuji za vyčerpávající odpověd' a čas:-)
Nahoru

Odeslat nové téma  Odeslat odpověď
Přejít na stránku Předchozí stránka  1 ... 5, 6, 7, 8, 9  Další stránka
Stránka 8 z 9 [ Příspěvků: 123 ]
Předchozí téma | Následující téma
Verze pro tisk


Hledat
Přeskočit na
 

Hledat

Zobrazit v normálním vzhledu
Podmínky pro užívání služby informační společnosti | Informace o zpracování osobních údajů | Cookies