FinExpert.cz

Přihlásit se
Akcenta

Offline - Mírně pokročilý Profil 
27. 9. 2013 11:22 Odeslat příspěvek
Ahoj,
chybí tu téma k Akcentě (kampelička), tak jej zakládám a rovnou pokládám dotaz:

Před dvěma lety jsem si tam zakládal termiňák na rok. Složil jsem zároveň základní členský vklad 1 Kč. Uběhl rok a termiňák skončil. Protože existovaly lepší nabídky, nebyl jsem 100% spokojen a vadilo mi mít další zbytečný běžný účet (podmínka termiňáku), všechno jsem zrušil včetně členství. Nyní utekl rok od skončení členství a dostal jsem vypořádající podíl 0,83 Kč. Je to sice marginálnost, ale mám tomu rozumět tak, že je na tom družstvo bídněji jak před 2 roky a tedy asi špatně hospodařilo? Nebo kde se vypařilo těch 17 haléřu, tedy cca 20 % hodnoty vkladu?

Díky za info. O:-) ;-]
Poslední příspěvek


Offline - Mírně pokročilý Profil 
13. 10. 2013 20:09 Odeslat příspěvek
Zdravim,
chtel bych vedet,zda ma nekdo cerstve infos o Akcente resp. Artese.
Da se tam na dalsi 2-3 roky ulozit kolem 900tis?
Diky.


Offline - Diskutér Profil 
13. 10. 2013 20:25 Odeslat příspěvek
Akcenta:

Nárůst úvěrů se selháním, podle ekonomických údajů k 30.6. poklesla kapitálová přiměřenost až k 8,7% (minimum je 8%). Jsem zvědav na údaje k 30.9.

Artesa:
Kapitálově mnohem lépe vybavena, tam by neměl být problém. Záložna je jakési finanční centrum impéria Františka Savova, což by v případě jeho problémů se mohlo odrazit i na této záložně (viz vztah D. Zátorský a Unibon).


Offline - Administrátor Profil 
14. 10. 2013 08:36 Odeslat příspěvek
Na druhou stranu Motejlek asi před měsícem uvedl, že kdosi z rodiny pana Savova předčasně zrušil vysoký termínovaný vklad v jeho záložně.


Offline - Diskutér Profil 
14. 10. 2013 08:50 Odeslat příspěvek
Jenomže to nebylo kvůli tomu, že by se bál o finanční stabilitu záložny, ale o to, že by tyto peníze mohla policie dohledat a zabavit. To byl ten samý den, kdy policie udělala zátah ve vydavatelství Mladá Fronta. Navíc tuto informaci bych moc vážně nebral, však ji Motejlek po hodině sám stáhl.


Offline - Nadšenec Profil 
14. 10. 2013 17:52 Odeslat příspěvek
Co je to zac ten motejlek? Neco jako Blesk?


Offline - Administrátor Profil 
14. 10. 2013 18:48 Odeslat příspěvek
Ne, naopak. Velmi informovaný člověk, aktuálně na volné noze. Blbé je, že na FB je vždycky tajemný jak hrad v Karpatech a plný přístup je za prachy :(


Offline - Diskutér Profil 
31. 1. 2014 23:23 Odeslat příspěvek
Koukám, že Akcenta měnila úroky 2x během jednoho týdne. Nově max. úroková sazba jen 2% a to pro 3 mio na 5 let. Jinak se to pohybuje o dost níže.


Offline - Kolemjdoucí Profil 
6. 4. 2017 10:50 Odeslat příspěvek
Dobrý den,

rád bych se zeptal, zdali někdo zaznamenal při zasílání peněz do ČR prostřednictvím společnosti Akcenta prodlení či problémy jakéhokoliv jiného charakteru.

Před několika dny jsem odeslal částku z britské banky na účet společnosti Akcenta v Praze vedený v GBP a platba doposud nebyla společností Akcenta zaznamenána (alespoň takto se vyjadřují její pracovníci na infolince).

Detaily platebního příkazu jsem ověřil u své britské banky, IBAN/SWIFT jsou stejné jako u předchozích plateb na účet Akcenty, variabilní symbol jsem zadal správně. Britská banka nezaznamenala žádné problémy při odesílání peněz a adresát (Deutsche Bank v Praze, kde má Akcenta vedený účet v GBP) rovněž britskou banku nekontaktoval.

Dostal se někdo ze čtenářů tohoto fóra do obdobné situace, ať už s Akcentou či jinou obdobnou společností?

Mockrát děkuji za případné odpovědi.


Offline - Administrátor Profil 
6. 4. 2017 15:40 Odeslat příspěvek
Já zatím posílal s Akcentou peníze jen v opačném směru (z ČR do různých zemí) a nikdy nebyl problém. Ale také jsem nikdy nepočítal dny, za OK jsem považoval cca 8 dní. Ono totiž příjemci ne vždy reagují (například odesláním zboží) okamžitě.


Offline - Kolemjdoucí Profil 
6. 4. 2017 22:00 Odeslat příspěvek
PatrikChrz: Děkuji za odpověď.

Nakonec se vše vyřešilo, na vině byla technická závada na straně Akcenty. Společnost se k problému postavila solidně a za vzniklé škody se omluvila.


Offline - Mírně pokročilý Profil 
17. 6. 2019 15:19 Odeslat příspěvek
Československé úvěrní družstvo (dříve AKCENTA, spořitelní a úvěrní družstvo) začalo vypovídat k 31.7.2019 termínované vklady.
Nahoru

Odeslat nové téma  Odeslat odpověď

Stránka 1 z 1 [ Příspěvků: 12 ]
Předchozí téma | Následující téma
Verze pro tisk


Hledat
Přeskočit na
 

Hledat

Zobrazit v normálním vzhledu
Podmínky pro užívání služby informační společnosti | Informace o zpracování osobních údajů | Cookies