FinExpert.cz

Přihlásit se


Předchozí stránka  |  Další stránka

Equa bank (od 14. 11. 2022 sloučeno s Raiffeisenbankou)

Offline - Kolemjdoucí Profil 
13. 2. 2020 08:57 Odeslat příspěvek
@OnderCZ jojo přesně tak! Bohužel se mi to taky stalo. Equa má sice výběry zdarma, nebo měla skoro zdarma a teď bude mít zdarma, ale v zahraničí spadá správa bankomatů pod firmy, které si za zprostředkování výběru účtují peníze a Equa bank se to rozhodně neodvádí. Takže pozor na to!
Poslední příspěvek


Offline - Diskutér Profil 
13. 2. 2020 09:57 Odeslat příspěvek
2x 500 Kč za založení a 5 plateb připsáno v pondělí 10.2.


Offline - Diskutér Profil 
24. 2. 2020 19:14 Odeslat příspěvek
V Equa spadli z višně s těmi sazbami na TV k akci „ ODMĚNA 1000 KČ K TERMINOVANÉMU VKLADU“
https://www.equabank.cz/download/1558-p ... vkladu.pdf


Offline - Nadšenec Profil 
24. 2. 2020 19:25 Odeslat příspěvek
To jsou vtipálci. Mně to poslali jako speciální akci mailem, když mi končí stávající TV. Samozřejmě držení hotovosti na vkladu není moc moudré vzhledem k výnosům. A dokonce chápu, že si z tohoto důvodu mohou myslet, že jejich klienti jsou úplní blbci, ale že by to museli dávat takhle okatě najevo...? :pozor


Offline - Přeborník Profil 
24. 2. 2020 19:38 Odeslat příspěvek
Ty sazby od řekněme dvou let dál nejsou úplně mimo – platí víc než by vydělali investicí do státních dluhopisů. Za to, jak jsou tyhle výnosy nízké, Equa nemůže.

Souhlasím, že do 1 roku je to trapnost.


Offline - Nadšenec Profil 
24. 2. 2020 20:51 Odeslat příspěvek
Vy co tady banku pomlouvate (jeji sazby), muzete mi prosim napsat, ktere banky nabizi lepsi uroky na TV!? (od 20tis.)
Ja o zadne takove nevim.
Dekuji


Offline - Nadšenec Profil 
24. 2. 2020 21:31 Odeslat příspěvek
Trinity 2,08 %. A není to termíňák. Za to, že 60 měsíců nesmíš na své peníze sáhnout, dostat míň než u konkurence dostaneš za peníze, které si můžeš kdykoli vyzvednout, to jsou opravdu směšné sazby.


Offline - Inventář Profil 
24. 2. 2020 22:03 Odeslat příspěvek
Sazby na TV jsou sice takové jaké jsou, ale nechápu příliš tu promo nabídku, komu je určena - u těch TV s minimálním vkladem nad 500 tisíc Kč u TV od 2 let výše docela jasně dominuje J&T (i když i tam stačí 100 tisíc Kč) a tisíc korun to opravdu nevylepší. A pokud sázejí na to, že se klient nepodívá jak je na tom konkurence si taky nejsem jist - u nabídek do 2 let jsou minimálně srovnatelné nebo o chlup lepší možnosti (u 1 - 3 let má v podstatě identické sazby Sberbank CZ, podobné jsou i u Expobank CZ), a 6 měsíců dokonce ještě i ČSOB nabízí lepší sazbu (ale jo, tam těch tisíc korun aspoň "přebije" ten výnos) :hm - nemluvě o tom, že ty krátkodobé vázanosti opravdu nemají nyní smysl, tak ledajaký lepší spořicí účet udělá lepší službu...


Offline - Trvalý BAN Profil 
25. 2. 2020 05:18 Odeslat příspěvek
Mě se ta nabídka Equa bank naopak lákavá zdá, pokud jde TV zrušit bez nějaké velké pokuty, tak se vyplatí založit 16.4. TV půl melounu na půl roku třeba, počkat, až následující kalendářní měsíc připíšou odměnu 1000 Kč a pak TV obratem předčasně vypovědět a peníze poslat zpět do TB na úrok 2,08 %. Ale to jsem nestudoval, zda se dá u Equa bank TV předčasně vypovědět a s jakou sankcí.
;-) ;-) ;-)


Offline - Mírně pokročilý Profil 
25. 2. 2020 07:39 Odeslat příspěvek
Kdepak, tohle mají dobře ošetřené :pozor

Zrušení vkladu před datem splatnosti – poplatek 4 % z jistiny


Offline - Nadšenec Profil 
25. 2. 2020 08:52 Odeslat příspěvek
Lenka_2 píše
Trinity 2,08 %. A není to termíňák. Za to, že 60 měsíců nesmíš na své peníze sáhnout, dostat míň než u konkurence dostaneš za peníze, které si můžeš kdykoli vyzvednout, to jsou opravdu směšné sazby.

Ale tak ty uvažujes špatně, protože tobě ten úrok může klesnout, tomu co má terminak neklesne.


Offline - Nadšenec Profil 
25. 2. 2020 09:08 Odeslat příspěvek
Aha, takže je to produkt pro toho, kdo spekuluje na pokles úrokových sazeb. To je teď ale hodně nepravděpodobný vývoj. Na dno jsme si sáhli loni, teď úroky opatrně rostou.


Offline - Kolemjdoucí Profil 
25. 2. 2020 15:53 Odeslat příspěvek
mikulka87 píše
@OnderCZ jojo přesně tak! Bohužel se mi to taky stalo. Equa má sice výběry zdarma, nebo měla skoro zdarma a teď bude mít zdarma, ale v zahraničí spadá správa bankomatů pod firmy, které si za zprostředkování výběru účtují peníze a Equa bank se to rozhodně neodvádí. Takže pozor na to!


Je to tak, Equa bank nemůže za to, že vám bankomat, který vlastní konkrétní firma strhne poplatek za výběr, to není její problém. Sama banka teď zavedla výběry po celém světě zadarmo. Doporučuji tedy vybírat z ověřených bankomatů - v Holandsku jsme vybrali a bez jediného poplatku.


Offline - Administrátor Profil 
25. 2. 2020 16:29 Odeslat příspěvek
Ony jsou to spojené nádoby. Pamatuji si, kdy byl mezibankovní poplatek za výběr z bankomatu 2 CHF + nějaké % z částky, proto měly banky poplatek za výběr v zahraničí zhruba 80 korun. Pak ale Visa i MasterCard prosadily velmi nízké poplatky (snad méně než půl eura), což umožnilo snížit poplatky, které banky účtují klientům. Jenže provozovatelé bankomatů nechtějí o svůj zisk přijít, tak zavádějí poplatky vlastní


Offline - Poslední varování Profil 
2. 3. 2020 22:48 Odeslat příspěvek
Je třeba mít pro odeslání platby na základě inkasa z účtu nějaké peníze navíc než je výše té platby? Zajímá mne to proto, že dnes mi z účtu neodešla jedná inkasní platba ve výši 459,40 Kč a to i přes to, že na účtu mám zůstatek 459,41 Kč. Důvod mám uvedený "Zrušena (nedostatek peněz na účtu)" což mi připadá být nesmysl. Dvě jiné platby na základě běžného příkazu odešly normálně tak jak měly. Měl jsem na dnes nastavený příkaz ze spořícího účtu na běžný s částkou tak aby to stačilo na ty 3 platby a tak to dopadlo. Podle času doručení notifikačního e-mailu byly peníze ze spořáku na běžný účet připsané ve 4:24 a ty dvě běžné platby se odeslaly v 5:12. Běžně takto v den splatností příkazů si nastavují příkaz na převod odpovídající částky ze spořáku na běžný účet a prozatím s tím nikdy nebyl problém. Je možné, že banka se ty peníze pokusí odeslat opakovaně ještě zítra a nebo to mám řešit s příjemcem té inkasní platby?


Naposledy upravil vlazy dne 3. 3. 2020 00:13, celkově upraveno 1
Nahoru

Odeslat nové téma  Odeslat odpověď
Přejít na stránku Předchozí stránka  1 ... 441, 442, 443, 444, 445, 446, 447 ... 552  Další stránka
Stránka 444 z 552 [ Příspěvků: 8267 ]
Předchozí téma | Následující téma
Verze pro tisk


Hledat
Přeskočit na
 

Hledat

Zobrazit v normálním vzhledu
Podmínky pro užívání služby informační společnosti | Informace o zpracování osobních údajů | Cookies