FinExpert.cz

Přihlásit se


Předchozí stránka  |  Další stránka

Rozdíly ve spořících účtech CZK (toto není obecná diskuze)

Offline - Inventář Profil 
8. 3. 2020 19:17 Odeslat příspěvek
Nene, hlavní důvod je opravdu ten, že Forex trhy přes víkend stojí, takže oni si nemohou hned udělat příslušnou výměnu aktuálním kurzem a musejí doufat, že s přirážkou na tom na začátku týdne (kdy teprve mohou provést Forex směnu) neprodělají. Tedy to navýšení je ochrana před tím, když by hned po půlnoci z neděle byl obchodovaný kurz daného měnového páru skokově méně výhodný než v pátek o půlnoci.
Je to snad logické, zvlášť kdo mechanismy trhů a obchodů zná třeba z nákupu akcií. Forex trh je v podstatě jako akciová burza-když bys chtěl od někoho (nějakého brokera) koupit akcie třeba v sobotu (a technicky by to daný broker uměl-prodával by akcie ze svého vlastnictví), taky ti musí dát k páteční zavírací ceně přirážku, aby neprodělal, když by v pondělí ráno (kdy on může teprve ten obchod v reálu skutečně na burze provést a koupit si ty akcie zpět) byl prudký pohyb ceny. U forexu (tedy u měn) je to stejné, Curve/Revolut tu transakci měny pro vyrovnání jejich měnové bilance (tedy naráz za všechny klienty) mohou realizovat až po půlnoci na pondělí. Jiné je to oproti akciím jen v tom, že Forex trhy jsou otevřené více hodin než akciové burzy, v týdnu prakticky nonstop (zavřené jsou jen od páteční do nedělní půlnoci londýnského času).
Poslední příspěvek


Offline - Nadšenec Profil 
8. 3. 2020 20:17 Odeslat příspěvek
Přirážkou se Curve a Revolut chrání před tzv. gapem (cenovou mezerou), což je skokový rozdíl mezi pátečním uzavíracím a pondělním otevíracím kurzem.
Co šlo napsat jednou větou, minarjo napíše padesáti. :-)


Offline - Mírně pokročilý Profil 
16. 3. 2020 17:31 Odeslat příspěvek
ČNB snižuje sazbu na 1,75% !! A je připravena snižovat dále.


Offline - Diskutér Profil 
16. 3. 2020 19:15 Odeslat příspěvek
Tak asi čas něco poslat do J&T na 2 letý termínovaný vklad za 2,4 % p.a.


Offline - Návštěvník Profil 
16. 3. 2020 20:55 Odeslat příspěvek
čulibrk píše
Tak asi čas něco poslat do J&T na 2 letý termínovaný vklad za 2,4 % p.a.


Taky to tak vidím. Úroky na SÚ půjdou rychle dolů.


Offline - Inventář Profil 
17. 3. 2020 03:46 Odeslat příspěvek
Jj, pro ty, co to chtějí nechat na SU/TV asi jo. Já se momentálně mimořádně přidám na stranu investorů (kteří asi nejsou ze současné situace na trzích zdaleka tak nadšeni jako já). Teď jen určit správný okamžik a objem. :)


Offline - Diskutér Profil 
17. 3. 2020 09:18 Odeslat příspěvek
Přidáš myslíš s nákupem akcií...až bude vhodná doba


Offline - Nadšenec Profil 
17. 3. 2020 09:51 Odeslat příspěvek
Minarjo by se nám mohl pochlubit, co dělají jeho dividendoví aristokrati. A jak jsme byli začátkem roku hloupí, že jsme to nechali na spořáku, že jsme se tím připravili o ohromné zisky. ;-)


Offline - Inventář Profil 
17. 3. 2020 10:19 Odeslat příspěvek
PULPANM: Jo. V investování se má jít proti proudu (velmi zjednodušené). Zcela náhodně mám nyní možnost poprvé za život využít příležitosti - trh bude dole a já mám dost volné hotovosti.

Lenko, fuj. Minarjo je v pohodě, nevychytává minima a maxima a za delší dobu se zase ceny spraví (jen jde o to, za jak dlouho).


Offline - Nadšenec Profil 
17. 3. 2020 10:37 Odeslat příspěvek
Jo taky, ač jsem čistý trader, něco z volného kapitálu zainvestuju (už jsem začal). Zejména do QQQ (NQ indexové ETF). IT firmy tohle postihne ve výrazně menší míře než ostatní.
Správný okamžik pravděpodobně nevychytáte, tak to chce rozdělit na několik vstupů.


Offline - Diskutér Profil 
17. 3. 2020 12:37 Odeslat příspěvek
PULPANM píše
Přidáš myslíš s nákupem akcií...až bude vhodná doba


Jojo, tak jsem to myslel
Asi do toho také skočím


Offline - Nadšenec Profil 
17. 3. 2020 13:18 Odeslat příspěvek
AirBank ted nabizi 8 podilovych fondu bez vstupnich poplatku...


Offline - Diskutér Profil 
17. 3. 2020 13:44 Odeslat příspěvek
Nejsem odborník, ale:

Generali Fond globálních značek
Úplata Společnosti za obhospodařování a administraci Třídy R Fondu činí nejvýše 3 % z průměrné hodnoty fondového kapitálu Třídy R Fondu za účetní období.
Zhodnocení za poslední rok: -14,37 %

Conseq Active Invest Dynamický
Výkonnostní poplatek 12,00% z výkonnosti nad benchmark.
Zhodnocení za poslední rok: -11,05 %


Offline - Inventář Profil 
17. 3. 2020 13:50 Odeslat příspěvek
Rozhodně nechci hájit fondy, k těm mám přirozený odpor, ale … A to zhodnocení je k jakému dni? Ony trhy už padaly dříve než tento týden, takže v tom pravděpodobně bude částečně zahrnut pokles kvůli koronaviru, a pak už ta čísla budou velmi podobná i jinde.


Offline - Nadšenec Profil 
17. 3. 2020 15:11 Odeslat příspěvek
No a ti co se chystají vstoupit na akciový trh? Přes co nakupujete akcie? Jdete přímo do akcií nebo podílových fondů?
Nahoru

Odeslat nové téma  Odeslat odpověď
Přejít na stránku Předchozí stránka  1 ... 215, 216, 217, 218, 219, 220, 221 ... 528  Další stránka
Stránka 218 z 528 [ Příspěvků: 7916 ]
Předchozí téma | Následující téma
Verze pro tisk


Hledat
Přeskočit na
 

Hledat

Zobrazit v normálním vzhledu
Podmínky pro užívání služby informační společnosti | Informace o zpracování osobních údajů | Cookies