FinExpert.cz

Přihlásit se


Předchozí stránka  |  Další stránka

Stavební spoření a hypotéky

Offline - Návštěvník Profil 
25. 6. 2020 08:27 Odeslat příspěvek
U kterých bank teď vychází dobře refinacování hypotéky, má někdo přehled?
Minimálně pětileté období, současný úrok mám 1.99% s tím, že mám účet za 149,- Kč měsíčně. Na nové období mi nabízejí 2.27% a to nejsem ochoten akceptovat.
Někto nějaký tip, než budu muset zdlouhavě projíždět všemožné bankovní instituce....
Poslední příspěvek


Offline - Přeborník Profil 
25. 6. 2020 08:47 Odeslat příspěvek
Záleží na zůstatku hypotéky, pokud je pod milión, obvykle banky nechtějí jít s úrokem nízko.

Ale když začneš vyjednávat a běhat po bankách, tak mám zkušenost, že i stávající banka nakonec nabídne nízký úrok - pokud máš dostatečnou časovou rezervu na vyjednávání.

Vzhledem k tomu, že dnes můžeš jednou ročně vložit splátku 25%, pokud dostaneš úrok hluboko pod 2 %, dal bych klidně 10letou fixaci. Já jsem v květnu dostal 1,26 %, ale sešlo se několik pozitivních faktorů (mám víc úvěrů, všechny řádně splácím, dobré zajištění - LTV 50 %).


Offline - Nadšenec Profil 
25. 6. 2020 09:02 Odeslat příspěvek
Dnes môžeš volne splácať a prechádzať ako chceš. Pokuty obmedzila CNB, vychádzajú na stovky Kč


Offline - Návštěvník Profil 
25. 6. 2020 09:14 Odeslat příspěvek
No je to lehce nad 1.8 mil. Čas mám relativně do 15.9., spíše je blbé, že původní odhad při koupi byl na 1.6mil. na to pak rekonstrukce za cca 1mil. a tak nemám přesný odhad dnešní ceny nem., pač to mám zajiš. ještě jednou nemovitostí.
Alfas123: Nechápu, přece nemohu odejít s hypo jinam, když nemám měsíc před koncem fixace??


Offline - Nadšenec Profil 
25. 6. 2020 10:09 Odeslat příspěvek
@Astrapa, kde se ti postestilo?
Aktualne nejnizsi ofiko nabika ma mone 1.79% pa. bez pojisteni.

-- 25. 6. 2020 11:10 --

@Opasino, muzes, novy zakon o spotr. uveru to umoznil a vyklad CNB jeste vylepsil


Offline - Návštěvník Profil 
25. 6. 2020 13:34 Odeslat příspěvek
Jo, mě Moneta, u nichž hypo mám, nabízí 2.27 a zatím nechtějí jít níže. :-D


Offline - Nadšenec Profil 
25. 6. 2020 13:50 Odeslat příspěvek
To je asi normalne. Ja som takto odisiel predcasne a napisali mi, ze ak je dôvodom nižší úrok u inej banky... no a v konečnom dôsledku ponúkli asi 0.3% horší úrok. Takže som odišiel. Ďalší náklad bol kataster... ale to sa hneď vrátilo na nižšej splátke.
Len pre info, jedna sa o úvery od 12/2016


Offline - Mírně pokročilý Profil 
25. 6. 2020 17:57 Odeslat příspěvek
vpe píše
Ninaa: dulezite bude myslim hledat vop platne k datu sjednani, nikoliv aktualni

Ano, konkrétními VOP jsem myslela VOP platné v době sjednání smlouvy. Sazebník (kde zjistí změny úroku po váz.době a výši poplatků atd.) zase musí hledat aktuálně platný - tedy u Wustenrot to takto je.


Offline - Poslední varování Profil 
26. 6. 2020 00:39 Odeslat příspěvek
opasino píše
No je to lehce nad 1.8 mil. Čas mám relativně do 15.9., spíše je blbé, že původní odhad při koupi byl na 1.6mil. na to pak rekonstrukce za cca 1mil. a tak nemám přesný odhad dnešní ceny nem., pač to mám zajiš. ještě jednou nemovitostí.
Alfas123: Nechápu, přece nemohu odejít s hypo jinam, když nemám měsíc před koncem fixace??


Rekonstrukce nehraje moc roli, podivej se, za kolik se inzeruji okolni podobne byty a pocitej -20% na realnou cenu a -20% na LTV 80%.

-- 26. 6. 2020 01:40 --

astrapa píše
Já jsem v květnu dostal 1,26 %, ale sešlo se několik pozitivních faktorů (mám víc úvěrů, všechny řádně splácím, dobré zajištění - LTV 50 %).


U hypotecni banky?


Offline - Mírně pokročilý Profil 
9. 7. 2020 14:11 Odeslat příspěvek
Mi končí fix až v prosinci. Má ještě cenu vyčkávat? Půjde to ještě dolů?
Nebo se zeptám jinak. Dá se aktuálně dostat pod 2%, 10 let fix bez podmínek? Do toho bych už asi šel. Líbí se mi Air, ale museli by jít ještě trošku níž.


Offline - Mírně pokročilý Profil 
9. 7. 2020 15:19 Odeslat příspěvek
pod 2% da v klidu, ale musíš pracovat v bance :-D
Ted vazne - podle me to dolu ještě pujde - velci hraci s levnými penezi ještě spis vyckavaji, co bude a ceny moc neupravovali.
Zvysovat sazby predpokladam nikdo nebude...
Ja osobne bych pockal do cca pulky zari a tam se rozhodl - tzn. nechat si pak vatu na to protazeni zadosti o refinanc systémem nove banky + splneni všech podmínek a zaroven v zari uz by i vetsi banky mohly/mely do toho konkurenčního boje nejak zasáhnout.


Offline - Mírně pokročilý Profil 
9. 7. 2020 16:08 Odeslat příspěvek
V horizontu měsíců to nahoru nepůjde, dolů už jen trochu u pár bank bych řekl. Aktuálně dostaneš např. 1,78 na 5letý fix u fio nebo 1,88 u monety s 10 letým fixem bez pojištění schopnosti splácet. Takže už dnes se pod 2 % dostaneš. Obě banky navíc nabízí offsetový účet.


Offline - Návštěvník Profil 
10. 7. 2020 07:36 Odeslat příspěvek
Dobrý den,

nemá někdo zkušenost, na jaké sazby se lze momentálně dostat s 85/90 LTV?


Offline - Mírně pokročilý Profil 
10. 7. 2020 12:33 Odeslat příspěvek
beet píše
Mi končí fix až v prosinci. Má ještě cenu vyčkávat? Půjde to ještě dolů?
Nebo se zeptám jinak. Dá se aktuálně dostat pod 2%, 10 let fix bez podmínek? Do toho bych už asi šel. Líbí se mi Air, ale museli by jít ještě trošku níž.


Je tu předpoklad, že banky půjdou s úroky dolů a sazby pod 2% jsou v budoucnu poměrně reálné. Další vlna zlevňování by mohla přijít na podzim.

Airbank bude mít asi i tak vyšší úrokovou sazbu než konkurence, protože jejich hypotéka je offsetová. Sám ji mám, ale je potřeba zvážit zda offsetu a flexibility této hypotéky budete využívat. Pokud ne, dá se vybrat lépe z řady jiných bank.


Offline - Poslední varování Profil 
10. 7. 2020 17:03 Odeslat příspěvek
Pod 2% moc brzo nepujdou, dnes prisla inflace tusim 3,3% :-))
Nahoru

Odeslat nové téma  Odeslat odpověď
Přejít na stránku Předchozí stránka  1 ... 70, 71, 72, 73, 74, 75, 76 ... 100  Další stránka
Stránka 73 z 100 [ Příspěvků: 1499 ]
Předchozí téma | Následující téma
Verze pro tisk


Hledat
Přeskočit na
 

Hledat

Zobrazit v normálním vzhledu
Podmínky pro užívání služby informační společnosti | Informace o zpracování osobních údajů | Cookies