FinExpert.cz

Přihlásit se


Předchozí stránka  |  Další stránka

FIO

Offline - Poslední varování Profil 
23. 7. 2020 11:25 Odeslat příspěvek
Použij fio servis a donuť banku, ať vybalí, jak to má nastavené.

Pokud bys to poslal ve 12:00 tak důvody bezpečnostní zřejmě moc neobhájí, by to tak jak tak odešlo vše standardní cestou hned.
Poslední příspěvek


Offline - Diskutér Profil 
23. 7. 2020 11:28 Odeslat příspěvek
Kolem 14 hod. to bylo odesíláno.


Naposledy upravil suram dne 23. 7. 2020 11:49, celkově upraveno 1


Offline - Poslední varování Profil 
23. 7. 2020 11:31 Odeslat příspěvek
Já vím, psal jsem pokud.

A jistě víš jak to funguje, ale asi byly vážné důvody to neposlat o 2 hodiny dřív. Já už na OP nespoléhám právě z toho důvodu, že to často nefunguje, banky mění nastavení a je to limitováno.


Offline - Mírně pokročilý Profil 
23. 7. 2020 16:49 Odeslat příspěvek
vrátím se zpátky k mé reklamaci DCC - za mě FIO jednala vcelku profesionálně, průtahy byly na mé straně (dovolená aj.) a vcelku rychle reklamaci vyřešili uznáním a opravou.

Osobně si z toho odnáším:
- důsledně DCC reklamovat tak, aby vznikal tlak na korektní používání DCC případně zrušení tohoto "výdobytku"
- důsledně se při platbách v zahraničí chovat tak, aby ke zneužití DCC nedocházelo (tj. jasně deklarovat že chci platit v lokální měně, platbu reklamovat hned na místě apod.).


Offline - Mírně pokročilý Profil 
24. 7. 2020 14:21 Odeslat příspěvek
Jo v Polsku, maly kramek, prodavacka slysela cestinu a kdyz jsem chtel zaplatit kartou, tak na terminalu byla castka v korunach. Kdyz jsem chtel platit ve zlotych, tak nevedela co chci, nerozumela cesky. Tak jsem se otocil s tim, ze nic v korunach platit nebudu a at si ten nakup nechaji. A najednou vedela co chci, platbu v korunach okamzite stornovala a nebyl problem zaplatit ve zlotych :)


Offline - Mírně pokročilý Profil 
26. 7. 2020 11:21 Odeslat příspěvek
Takto to funguje v obchodech, ale v restauracích jsem několikrát zažil, že po pípnutí karty tam byla volba měny asi na vteřinu a pak vyjela účtenka s DCC...


Offline - Mírně pokročilý Profil 
26. 7. 2020 11:31 Odeslat příspěvek
jo máš pravdu to jsem tam zapomněl dopsat -hlídat si přesně toto a zkusit zareagovat ......... ale pak asi i v tomto případě by si měl člověk u své banky stěžovat aby se ledy pohnuly..........
Mimochodem jak je to tedy když nebudu na místě po zaplacení s DCC souhlasit? Je v technických možnostech prodejce platbu vrátit a zaplatit znovu v lokální měně?


Offline - Diskutér Profil 
26. 7. 2020 12:36 Odeslat příspěvek
Možná už jsem to tu psal - v možnostech prodejce je platbu stornovat a udělal novou, bz dcc. Zvládla to paní před důchodem v malém regionálním muzeu (určitě to nebyl záměr, co je dcc asi nevěděla), takže by to měl zvládnout kdokoli.


Offline - Diskutér Profil 
26. 7. 2020 14:35 Odeslat příspěvek
bubocz píše
Takto to funguje v obchodech, ale v restauracích jsem několikrát zažil, že po pípnutí karty tam byla volba měny asi na vteřinu a pak vyjela účtenka s DCC...

přesně takto se zachoval terminál v lyžařském středisku v Zielenieci. Zarputile tvrdili, že to stornovat a spravit neumí, nakonec jsem dostal dvojnásobek rozdílu přes e-service. Je to svinstvo


Naposledy upravil A1rh- dne 26. 7. 2020 14:54, celkově upraveno 1


Offline - Diskutér Profil 
26. 7. 2020 14:37 Odeslat příspěvek
bubocz píše
Takto to funguje v obchodech, ale v restauracích jsem několikrát zažil, že po pípnutí karty tam byla volba měny asi na vteřinu a pak vyjela účtenka s DCC...


Ve zmrzlinarne jsem takto trval na zruseni a podle delky operace a nastvanych lidi to vypadalo, ze si to podruhe baba rozmysli.


Offline - Poslední varování Profil 
26. 7. 2020 15:15 Odeslat příspěvek
To DCC (v jaké měně bude platba provedená) by se snad mělo ukázat ještě předtím než se karta přiloží, pokud se jedná o bezPINovou platbu. Tím přiložením karty k terminálu plátce tu platbu potvrzuje a souhlasí s ní tak jak byla zobrazená před přiložením karty. Pokud to je v některých případech jinak a platba se změní na jinou částku v jiné měně až po přiložení karty tak by se to možná dalo považovat za podvod.


Offline - Návštěvník Profil 
26. 7. 2020 15:24 Odeslat příspěvek
Zobrazit se před přiložením nemůže, protože před přiložením terminál neví, v jaké měně je vedena karta.

Tím pádem je jediné validní bezkontaktní a bezpinové DCC workflow: přiložím kartu, terminál se zeptá na DCC, potvrdím/zamítnu a přiložím znovu (protože se potenciálně změnila částka, takže stlačení tlačítka nestačí, to může udělat kdokoli).


Offline - Nadšenec Profil 
26. 7. 2020 17:53 Odeslat příspěvek
No a co takhle záměrně se vyhýbat bezkontaktním platbám a vždy "zasunout"? (aspoň v Polsku teda jak to tak poslouchám, v jiných zemích jsem takový problém neměl) To bys pak měl vidět na displeji kolik a v jaké měně platíš předtím než zadáš PIN ne?


Offline - Poslední varování Profil 
26. 7. 2020 18:05 Odeslat příspěvek
Pezos:
V tom, že se DCC před přiložením karty zobrazit nemůže máš asi pravdu. Myslel jsem to spíše tak, že jestli u pokladny to nemůžou nějak nastavit předem když poznají, že paticí je z určité země. Pokud se ale po přiložení karty terminál zeptá na DCC a to je pak ještě třeba před provedením platby potvrdit nebo zamítnout tak by to mohlo být OK. S DCC jsem se naposledy setkal ještě někdy před několika léty kdy byly ještě kontaktní karty.


Offline - Nadšenec Profil 
26. 7. 2020 21:26 Odeslat příspěvek
Je-li platba bezkontaktní a pod limit pinu, dcc se nesmí nabídnout, dle pravidel MC. VISA to bude mít podobně.
Nahoru

Odeslat nové téma  Odeslat odpověď
Přejít na stránku Předchozí stránka  1 ... 732, 733, 734, 735, 736, 737, 738 ... 838  Další stránka
Stránka 735 z 838 [ Příspěvků: 12558 ]
Předchozí téma | Následující téma
Verze pro tisk


Hledat
Přeskočit na
 

Hledat

Zobrazit v normálním vzhledu
Podmínky pro užívání služby informační společnosti | Informace o zpracování osobních údajů | Cookies