FinExpert.cz

Přihlásit se


Předchozí stránka  |  Další stránka

Air Bank

Offline - Inventář Profil 
26. 8. 2020 23:44 Odeslat příspěvek
Ty změny nejsou pro mě nějak kritické, abych banku rušil. Ale kdybych si vybíral hlavní banku, tak by Airbank v podstatě neměla šanci, pokud je pár jiných variant s bezplatnými výběry z bankomatů (třeba Equabank).
Poslední příspěvek


Offline - Mírně pokročilý Profil 
27. 8. 2020 08:32 Odeslat příspěvek
Airbank zustava pouzitelna akorat tou offsetovou hypotekou, kterou ma jinak jenom Fio coz je banda nezkutecny smejdu - timhle se myslim zabili pro cokoli jineho.


Offline - Diskutér Profil 
27. 8. 2020 08:33 Odeslat příspěvek
A zůstává stále ta možnost 3x ročně nechat vrátit jakýkoliv poplatek?


Offline - Mírně pokročilý Profil 
27. 8. 2020 10:37 Odeslat příspěvek
Airbank mě zpoplatněním více účtů zklamala. Zakládal jsem si je pro přehlednější cashflow a plánoval jsem si zřídit u nich i další. Jejich klientem jsem od r. 2013, protože mi přišli jako jedni z nejlepších na trhu. Postupem času ale Airbank ztrácí to, co se mi na nich tolik líbilo. Pravděpodobně mi nezbude jiná možnost, než si založit nový účet jinde. Končit u nich nehodlám, protože u nich mám hypo, ale asi se definitivně přiblížila doba pro založení účtu u jiné banky.

Máte někdo typ na banku? Mé představy jsou - vedení 2-3 běžných účtů a okamžité platby zdarma. Lépe úročné spořící nebo běžné účty a výběry v cizích bankomatech jsou malý bonus, nikoli podmínka, neplánuji u nich tyto služby hojně využívat.

Nově nabízí ČS účet Standart, který by měl být bezplatný. Má s ním někdo zkušenosti?


Offline - VIP uživatel Profil 
27. 8. 2020 11:00 Odeslat příspěvek
fc70 píše
Zpoplatnění se tak moc nedivím. Když tahle vlna bank začínala nebo se plánovala, úroky z depozit u ČNB byly řádově celá procenta, a z každé platby kartou bylo kolem 1%. Teď úroky z depozit u ČNB sotva pokryjí garanční fond, z platby kartou se tak zaplatí ta karta a systémy okolo – na nabízení běžného účtu je daleko těžší vydělat ...


Nesouhlasim.

Vsechny nove bezpoplatkove banky jsou uz davno v zisku v radech stovek milionu Kc rocne, ty vetsi FIO/Air uz dokonce pres miliardu Kc rocne (2019: Air=1.5mld, FIO take zhruba 1.5mld). V zisku je davno i Equa, ktera ma neomezeny pocet vyberu z cizich bankomatu zdarma bez podminek.

Takze je videt, ze banky vydelavaji a to i bez poplatku za zakladni bankovni sluzby,
takze takovi chudacci jak to popisujes nejsou a to ani v dobe coronakrize.


Offline - Přeborník Profil 
27. 8. 2020 11:29 Odeslat příspěvek
Pravda, návratnost T1 kapitálu kolem 20% je hezká, ale to moc neříká o ziskovosti konkrétního produktu – obzvlášť v případě Air Bank, která je kdovíjak propojená s financováním Home Creditu.


Offline - Mírně pokročilý Profil 
27. 8. 2020 11:33 Odeslat příspěvek
tmx643 píše
A zůstává stále ta možnost 3x ročně nechat vrátit jakýkoliv poplatek?

Zůstává.


Offline - Diskutér Profil 
27. 8. 2020 17:58 Odeslat příspěvek
Tak třeba upravují vztah ke kliošům jako kdysi mBank...


Offline - Diskutér Profil 
27. 8. 2020 18:35 Odeslat příspěvek
Tak Moneta už rozjela kampaň na soc.sítích na přetáhnutí klientů

Přílohy

Screenshot_2020-08-27-19-24-28.png
Screenshot_2020-08-27-19-24-28.png
[ 292.46 | Zobrazeno 141 krát ]




Offline - Nadšenec Profil 
27. 8. 2020 18:47 Odeslat příspěvek
A budou nějaký odměny? :mrgreen:


Offline - Diskutér Profil 
27. 8. 2020 19:06 Odeslat příspěvek
Jo pokud příjdeš z Air dostaneš pusu od konkurečního bankéře :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:


Offline - Diskutér Profil 
27. 8. 2020 20:51 Odeslat příspěvek
DrumSession píše
Tak třeba upravují vztah ke kliošům jako kdysi mBank...

Jak jsem již psal, pokud v Air pracuje ještě Roman Truhlář, bývalý GŘ mBank, vůbec bych se tomu nedivil.
A nebyla to právě mBank, která začala tvrdit, že napořád (až do konce světa) není v bance napořád?


Offline - Diskutér Profil 
27. 8. 2020 20:53 Odeslat příspěvek
psovod78 píše
Airbank zustava pouzitelna akorat tou offsetovou hypotekou, kterou ma jinak jenom Fio coz je banda nezkutecny smejdu - timhle se myslim zabili pro cokoli jineho.

Pokud ovšem nestavíš (ať už sám nebo byt v developerském projektu). Takovou neumí. Jen na koupi zkolaudované nemovitosti :pozor

S tím zdražením výběrů je to pěknej fail. Ono se řekne, že se dá platit kartou. Za korony, když jsem nevytáhl paty z Prahy, jsem na hotovost taky několik měsíců nesáhl. Ale pak nějaký ten prodloužený víkend, dovolené a ve většině restaurací v horách jsem s kartou nepochodil a zelený bankomat tam pochopitelně taky nemají :roll: A že bych vybral větší obnos a s tím vyrazil na dovču a nosil to s sebou, to je pěkná pitomost. Naopak na dovolené s sebou moc nenosím a častěji vybírám. Takže za mě palec velmi dolů.

Naštěstí mám (jako kde kdo tady) těch bank víc. Jako rodinný účet s jakous takous evidencí výdajů to poslouží solidně dál, jako hlavní a jediný nelze už doporučit.


Offline - Inventář Profil 
27. 8. 2020 23:26 Odeslat příspěvek
Koukám, že MMB začíná ordinovat pro AiB ty samý kapky, že nějaký služby, třeba výběry, je normální neplatit.Je to pěkná ostuda, podobným způsobem se kdysi ztrapnil VF.


Offline - Diskutér Profil 
28. 8. 2020 10:10 Odeslat příspěvek
No stálo by za to hodit to na FB Air co by k tomu napsaly :mrgreen:
Nahoru

Odeslat nové téma  Odeslat odpověď
Přejít na stránku Předchozí stránka  1 ... 346, 347, 348, 349, 350, 351, 352 ... 433  Další stránka
Stránka 349 z 433 [ Příspěvků: 6493 ]
Předchozí téma | Následující téma
Verze pro tisk


Hledat
Přeskočit na
 

Hledat

Zobrazit v normálním vzhledu
Podmínky pro užívání služby informační společnosti | Informace o zpracování osobních údajů | Cookies