FinExpert.cz

Přihlásit se


Předchozí stránka  |  Další stránka

Česká spořitelna

Offline - Návštěvník Profil 
22. 11. 2020 07:11 Odeslat příspěvek
Zbytečně dramatizujete, když znají totožnost, tak chtějí jen sdělit dvě čísla za lomítkem rodného čísla pro ověření, nevidím v tom problém.
Poslední příspěvek


Offline - Inventář Profil 
22. 11. 2020 07:21 Odeslat příspěvek
Dramatizujete? Já chápu, když mě chtějí v bance ověřit, když mi chtějí sdělit nějakou důvěrnou informaci, ale aby mě otravovali s nabídkama jejich produktů a tvářili se tajnosnubně, dokud mě neověří? Proč? Posílám je do háje hned.


Offline - Návštěvník Profil 
22. 11. 2020 07:24 Odeslat příspěvek
A co kdyby tě neověřovali a uzavřeli na tebe po telefonu úvěrový produkt s někým, kdo jen přijmul hovor na tvém telefonu?


Offline - Mírně pokročilý Profil 
22. 11. 2020 08:28 Odeslat příspěvek
Požadovat jen určitou pozici z hesla nebo nějakého osobního údaje je vhodný způsob ověření. Dělají to tak běžně konkurenční banky nebo telefonní operátoři. Požadovat po klientech autorizovat se celým osobním údajem, jako v tomto případě, je prostě špatně.


Offline - Návštěvník Profil 
22. 11. 2020 09:54 Odeslat příspěvek
To je jasné, ale to se mi ještě nikdy nestalo, ani když jsem ještě byl klientem ČS.


Offline - Nadšenec Profil 
22. 11. 2020 10:06 Odeslat příspěvek
Kromě toho může podvodník za měsíc zavolat znovu a chtít další dvě pozice a za další měsíc další dvě. Takhle časem získá celé heslo. Já to teda považuju za nebezpečné.


Offline - Návštěvník Profil 
22. 11. 2020 10:19 Odeslat příspěvek
A já to považuji za paranoiu. ;-)


Offline - Inventář Profil 
22. 11. 2020 10:35 Odeslat příspěvek
fffff píše
A co kdyby tě neověřovali a uzavřeli na tebe po telefonu úvěrový produkt s někým, kdo jen přijmul hovor na tvém telefonu?


Tak pokud by to vypadalo, že s nimi hovořící něco chce uzavřít, pak je na místě to ověření, ale asi to nemusí ověřovat na začátku hovoru, že? Že by to byl bez ověření na začátku ztracený čas? No, to jim taky hned říkám.


Offline - Návštěvník Profil 
22. 11. 2020 10:38 Odeslat příspěvek
Přece nebude ztrácet čas s někým, kdo jen přijal hovor na cizím mobilu?


Offline - Inventář Profil 
22. 11. 2020 10:43 Odeslat příspěvek
Však na tom se shodneme (s volajícím). Na začátku jim slušně říkám, že pokud mi chtěj natlačit nějaké produkty, je to ztráta času pro obě strany, ale oni neřeknou, že chtějí, resp. mají tu drzost říkat, že nechtějí, a furt si melou svý ohledně ověření. :)


Offline - Mírně pokročilý Profil 
22. 11. 2020 11:14 Odeslat příspěvek
Lenka_2 píše
Kromě toho může podvodník za měsíc zavolat znovu a chtít další dvě pozice a za další měsíc další dvě. Takhle časem získá celé heslo. Já to teda považuju za nebezpečné.


Sdělení "hesla" požaduje většinou mobilní operátor v případě, že zákazník volá jemu. V tom případě dotaz na konkrétní pozice bezpečnost jednoznačně zvyšuje, protože ani pracovníkovi zákaznické linky se heslo nezobrazuje celé. Banky jsou v tomto většinou dále, protože vložení hesla požaduje telefonní automat nebo se identita potvrzuje v aplikaci pro chytrý telefon.

V případě, že se na vás ojediněle obrací banka, je ověření dotazem na vaše osobní údaje velmi slabé zabezpečení. Tyto údaje se na rozdíl od hesel nemění, okruh osob, které je znají, je široký a někdy jsou navíc k dispozici v nějakém veřejně přístupném rejstříku. Proto dotaz na část informace může představovat rozumný kompromis. K podpisu smlouvy nabídnuté po telefonu pak lze využít IB, což je výhodné pro banku i klienta.


Offline - Diskutér Profil 
22. 11. 2020 13:47 Odeslat příspěvek
zkus ji prerušit s tím, že tohle určitě není navídka pro tebe..
ale že máš doma 8 let starou TV, které nezvládá DVB-T2, jestli by neměla zájem, třeba jen za 29,9- měsíčně, že je to ona :-D


Offline - Přeborník Profil 
22. 11. 2020 13:57 Odeslat příspěvek
fffff píše
Zbytečně dramatizujete, když znají totožnost, tak chtějí jen sdělit dvě čísla za lomítkem rodného čísla pro ověření, nevidím v tom problém.
Pokud stačí dvě čísla za lomítkem pro mé ověření, tak jednou nějaké „známé“ oběti zavolám, budu se tvářit, že jsem banka, a zjistím dvě čísla za lomítkem. Příště můžu zvednout telefon a vydávat se za něj.

(A většina lidí, kteří by ten telefon mohli vzít, beztak to rodné číslo ví nebo můžou snadno zjistit.)

Cokoli dělat na telefonní síti a ověřovat se jen fixními údaji je hloupost, obzvlášť teď, když banky mají všechny ty ověřovací aplikace na smartphone.

Ale externí call centra to asi budou dělat pořád, protože 1) jsou externí, takže přístup do vnitřních systémů banky mají minimální, a 2) mají asi dobře A/B testované, že ověřit si klienta předtím, než nabídnu půjčku/pojištění, prodá víc než nejdřív nabídnout a pak ověřovat.


Offline - Nadšenec Profil 
23. 11. 2020 23:18 Odeslat příspěvek
Do cs budto chodi vyplata 6 mesicu ci prijem ci mzda, nebo vam hr vypise prumer za 12 mesicu


Offline - Diskutér Profil 
24. 11. 2020 19:58 Odeslat příspěvek
Úřad pro ochranu hospodářské soutěže povolil České spořitelně převzetí českých poboček Waldviertler Sparkasse Bank AG. Zbývá ještě souhlas ČNB.
Nahoru

Odeslat nové téma  Odeslat odpověď
Přejít na stránku Předchozí stránka  1 ... 447, 448, 449, 450, 451, 452, 453 ... 656  Další stránka
Stránka 450 z 656 [ Příspěvků: 9832 ]
Předchozí téma | Následující téma
Verze pro tisk


Hledat
Přeskočit na
 

Hledat

Zobrazit v normálním vzhledu
Podmínky pro užívání služby informační společnosti | Informace o zpracování osobních údajů | Cookies