FinExpert.cz

Přihlásit se


Předchozí stránka  |  Další stránka

Česká pošta s.p.

Offline - Diskutér Profil 
8. 12. 2020 22:49 Odeslat příspěvek
Diky, doporuceny dopis s dobirkou ...
Poslední příspěvek


Offline - Inventář Profil 
8. 12. 2020 22:50 Odeslat příspěvek
hgfdsa píše
On se ptá kolik peněz může poslat dobírkou za ten nejnižší poplatek.


Jo, a proto píše o cenném psaní ... ale na chvíli jsi mě zmátl. Optimum z hlediska financí snad nikdy nezáleželo ani tak na poště jako na kreditce (max. odměně). Sice to z hlavy nevím, ale mám pocit, že optimální bylo posílat statisíce, což ovšem mělo smysl jen u podnikatelské KK Monety.


Offline - Trvalý BAN Profil 
9. 12. 2020 05:39 Odeslat příspěvek
Já myslím, že optimum se láme někde u 50000 Kč? Pak byl myslím připlatek 5 Kč a tak dále za každých 10000 Kč navíc? Ale možná se to změnilo? Já vždy posílal 50000 Kč.


Offline - Administrátor Profil 
9. 12. 2020 06:21 Odeslat příspěvek
Body zlomu jsou 5000, 50000 a pak každých 10000. Nejlevnější je "standardní"
(=malý, tedy obálka DL nebo C6, do 50g) doporučený dopis "ekonomický", na 50000 stojí 108 kč, se zákaznickou kartou (je zdarma) je za 106, při podání 10 a více kusů najednou je další sleva.
Chce si to ale davat pozor, dost často mi to na poště zadají špatně, zejména si "pletou" "standardní dopis" s "nadrozměrným" .


Offline - Přeborník Profil 
9. 12. 2020 10:23 Odeslat příspěvek
drkarel píše
slavo - Nejásal bych předčasně, ale až poté, co to fakt alespoň odejde. Na přepážce Ti ještě můžou vysvětlit, že to tak nejde poslat.


Vse probehlo v poradku, poslano jako doporuceny dopis za 223Kc, pojisteni je automaticky do vysky 918Kc. Balik do stejne hmotnosti(500g) by vysel na 463Kc...

Jinak tohle je docela nadstandardni sluzba, poslani baliku jako dopis, nejdelsi strana baliku musi byt do 60cm a soucet do 90cm.

Je to defakto balik "S"


Offline - Inventář Profil 
9. 12. 2020 12:01 Odeslat příspěvek
Patrik: Obyčejné psaní standard je až do velikosti C5 (tj. o něco větší než 1/2 A4).
slavo: Mám pocit, že dříve (10 let?), aby to mohl být dopis, byl nějaký požadavek na maximální tloušťku (2 cm?). Buď rád. Mně tohle nepřijde být z pohledu pošty úplně v pořádku. (možnost zařadit stejnou věc do dvou kategorií s různou cenou za totožnou službu)


Offline - Poslední varování Profil 
6. 1. 2021 21:19 Odeslat příspěvek
Funguje Ceska posta co se baliku tyce a nebo skutecne ted na ty vanoce zkolabovala? :(
Jde o to ze uz nic nedorucuje, vse je v preprave od 17.12.2020.


Offline - Inventář Profil 
6. 1. 2021 21:44 Odeslat příspěvek
Já v době cca 15.12.-28.12. měl cca 6 balíků z eshopů doručovaných ČP (služba Balík na poštu či do Balíkovny) a došlo vše, a to i celkem rychle na pražské poměry (oproti normálu zpoždění max. 1 den). Takže máš smůlu ve svém regionu...


Offline - Diskutér Profil 
6. 1. 2021 22:12 Odeslat příspěvek
naopak bych řekl, že ČP šla do sebe, sice nevím proč zásilku z Lipska doručovali do Prahy přes Cheb, ale vždy závisí na posledním článku
kolabovala naopak Zásilkovna, jinak DPD a PPL pořád do druhého dne, aktuálně mě nejvíc vysírá UPS, nevolá a pak, že se snažili doručit, ale nezastihli


Offline - Administrátor Profil 
7. 1. 2021 02:55 Odeslat příspěvek
Zase mi na poště naúčtovali víc za klasické doporučené zásilky na dobírku, tentokrát jsem to ale neuhádal na místě, paní tvrdošíjně odmítala uznat chybu, před 2 týdny jsem to rekalamoval on-line, zatím bez reakce, asi to dám na ČTÚ.


Offline - Trvalý BAN Profil 
7. 1. 2021 03:57 Odeslat příspěvek
Při podání nebo při placení? Při podání bych to prostě odmítl zaplatit a požadoval vedoucí pobočky.


Offline - Administrátor Profil 
7. 1. 2021 05:03 Odeslat příspěvek
Bohužel až po zaplacení, měl jsem více zásilek o různé hodnotě, takže chybu jsem poznal až z podacího lístku. Vedoucího sice zavolala, ale i ten tvrdil, že je cena v pořádku, podací lístky z minulých zásilek jsem neměl, bohužel, s sebou.


Offline - Inventář Profil 
7. 1. 2021 06:41 Odeslat příspěvek
retron píše
naopak bych řekl, že ČP šla do sebe, sice nevím proč zásilku z Lipska doručovali do Prahy přes Cheb, ale vždy závisí na posledním článku
kolabovala naopak Zásilkovna, jinak DPD a PPL pořád do druhého dne, aktuálně mě nejvíc vysírá UPS, nevolá a pak, že se snažili doručit, ale nezastihli


Úplně bych neřekl, že šla do sebe, i když jejich doručování ve vsi u Prahy momentálně považuji za OK. Mohli by ho vylepšit tím, že by ráno zaslali SMS s nějakým dvouhodinovým rozmezím, což nedělají - posílají SMS, že budou v ten den doručovat a pak že přijede za 5/10 minut a fakt +/- přijede. Teď už to zase klape, ale před Vánoci nestíhali, takže klasicky místo doručování uložili na poště (údajně řidič musí v poledne nestihlé zásilky vyložit na poště, aby nabral na depu odpolední várku), což mně pěkně nadzvedlo - 1) jsem jako blbec čekal doma, 2) zrovna se jednalo o těžkou zásilku, pro kterou jsem musel autem a u nás se u pošty prakticky nedá zaparkovat. Ale před Vánoci měli problémy všichni - všichni doručovali o den později než obvykle. Občas je sranda sledovat sledování zásilky - že jde zásilka po trase Mělník-Ústí nad Labem-Praha lze chápat, ale že jde Praha-Liberec-Praha ... :)


Offline - Diskutér Profil 
7. 1. 2021 07:34 Odeslat příspěvek
Úplně bych neřekl, že šla do sebe - včera jsem byl pro balík v Balíkovně na druhém konci města. Ono je supe, že Balíkovnu máte blíž než si myslíte (ale nikdy nevíte, do které to ČP doručí)


Offline - Administrátor Profil 
7. 1. 2021 07:40 Odeslat příspěvek
Opět překvapení - dnes jsem podával další dopisy na dobírku a u všech cena 101 (99 kč po slevě za ZK). Prý došlo ke sjednocení pásem - překvapivě dolů? :-o
Nahoru

Odeslat nové téma  Odeslat odpověď
Přejít na stránku Předchozí stránka  1 ... 100, 101, 102, 103, 104, 105, 106 ... 119  Další stránka
Stránka 103 z 119 [ Příspěvků: 1772 ]
Předchozí téma | Následující téma
Verze pro tisk


Hledat
Přeskočit na
 

Hledat

Zobrazit v normálním vzhledu
Podmínky pro užívání služby informační společnosti | Informace o zpracování osobních údajů | Cookies