FinExpert.cz

Přihlásit se


Předchozí stránka  |  Další stránka

Prémiové účty u českých bank

Offline - Mírně pokročilý Profil 
26. 1. 2021 18:16 Odeslat příspěvek
Dobrý den,
předem se omlouvám, jestli to sem nepatří, ale nechtěl jsem kvůli tomu zakládat nové vlákno.
Potřeboval bych poradit s tímto: Obrátil se na mě zaměstnanec jedné české banky, abych doložil účel odchozí transakce(AML zákon), která byla úspěšně provedena cca před měsícem.
Jednalo se o převod financí do jiné banky na účet, kde jsem majitelem.
Postačí tedy doložit výpis z účtu z banky, kam peníze přišly? Nebo bude potřeba přímo smlouva?
Máte s tímto někdo zkušenost?
Děkuji za rady, jak to vyřešit.
Poslední příspěvek


Offline - Mírně pokročilý Profil 
26. 1. 2021 18:25 Odeslat příspěvek
y2key: zpravidla je to jen rutinní požadavek, kdy stačí skutečně jen slovně odpovědět na účel platby: např. převod úspor na spořící účet, platba za letenky, investice, nákup auta, splátka půjčky, apod. Prostě účel té platby. Ani nemusíš dokládat žádné smlouvy nebo výpisy, u mne to vždy stačilo, na 99% je to jen formalita.


Offline - Nadšenec Profil 
26. 1. 2021 18:31 Odeslat příspěvek
Tiez to sem uplne nepatri, ale predpokladam, ze v tomto vlakne su afluentní ludia, ktori to riesia
Znamy pracoval pol roka v CR a pol roka v Nemecku. Poznate niekto nejakeho poradcu, ktory by to naozaj zvladol, co sa tyka dani?


Offline - Nadšenec Profil 
27. 1. 2021 06:01 Odeslat příspěvek
Ten puvod penez urcite posli, me 3 roky zpatky volala bankerka z csob premium za vklad hotovosti na ucet ve vysi 300 tisic, jsem ji poslal do pr.dele, co je ji po tom, ze az od 15000 eur by meli kontrolovat puvod penez a do mesice jsem byl predvolany na financak a vysvetloval jsem transakce na uctu za posledni 3 roky zpetne. Vytiskly me vypisy z uctu a ke kazde polozce jsem musel dopsat za co to bylo. Proverovali to skrz danove uniky. Pak uz se neozvali. Stalo se to v lednu a v dubnu mi vratili preplatek na dani, tak jsem si to vysvetlil, ze je vse z pohledu dani OK, kdybych dluzil, tak me dane urco nevrati.


Offline - Trvalý BAN Profil 
27. 1. 2021 07:23 Odeslat příspěvek
Banka se ti pomstila za drzou odpověď tak, že tě naprášila FÚ, nic víc za tím nehledej.


Offline - Nadšenec Profil 
27. 1. 2021 07:29 Odeslat příspěvek
No když jsem chodil vkládat peníze na pobočku do Fio banky tak tam měli na stole velikou ceduli, že při vkladu nad 15000 eur nebo ekvivalentu, musí ze zákona zjistit původ peněz, proto jsem vyjel na čsob bankéřku co je jí po tom. Je mi jasné, že se mstila, hned jsem žádal o vyměnu bankeřky na čsob premium.


Offline - Administrátor Profil 
27. 1. 2021 08:52 Odeslat příspěvek
To je AML zákon v praxi. Tedy zákon č. 253/2008 Sb., o některých opatřeních proti legalizaci výnosů z trestné činnosti a financování terorismu

§ 9 odst. 1 písm. a) bod 1.:
(1) Kontrolu klienta provádí povinná osoba
a) před uskutečněním obchodu mimo obchodní vztah při naplnění podmínek podle § 7 odst. 1
1. nejpozději v době, kdy je zřejmé, že dosáhne hodnoty 15000 EUR nebo vyšší,

§ 9 odst. 2 písm. e):
(2) Kontrola klienta zahrnuje
e) přezkoumávání zdrojů peněžních prostředků nebo jiného majetku, kterého se obchod nebo obchodní vztah týká

Co se stane, když odmítnete bance sdělit původ prostředků:
§ 15 odst. 1 písm. a) bod 3.:
(1) Povinná osoba odmítne uskutečnění obchodu nebo navázání obchodního vztahu anebo, není-li to zvláštním právním předpisem vyloučeno, ukončí obchodní vztah v případě, že je dána povinnost identifikace nebo kontroly klienta a
a) klient
3. neposkytne potřebnou součinnost při kontrole

Čili zrušení všech účtů, úvěrů atd.
A co je horší - § 6 odst. 1 písm. j):
(1) Podezřelým obchodem se pro účely tohoto zákona rozumí obchod uskutečněný za okolností vyvolávajících podezření ze snahy o legalizaci výnosů z trestné činnosti nebo podezření, že v obchodu užité prostředky jsou určeny k financování terorismu, nebo že obchod jinak souvisí nebo je spojen s financováním terorismu, anebo jiná skutečnost, která by mohla takovému podezření nasvědčovat, zejména pokud
j) klient odmítá podrobit se kontrole nebo odmítá uvést identifikační údaje osoby, za kterou jedná.

A z toho vyplývá pro banku povinnost stanovená v § 18 odst. 1:
(1) Zjistí-li povinná osoba v souvislosti se svou činností podezřelý obchod, oznámí to Finančnímu analytickému úřadu (dále jen „Úřad“) bez zbytečného odkladu.
On tenhle zákon není žádná sranda. Povinnými osobami podle tohoto zákona je kde kdo. Třeba daňový poradci, auditoři, advokáti, ale třeba i obyčejná účetní, která na rozdíl od předchozích skupin nemá žádnou ochranu z titulu mlčenlivosti. Navíc od 1. 1. 2021 se významně zvýšili sankce za porušení.


Offline - Administrátor Profil 
27. 1. 2021 14:57 Odeslat příspěvek
y2key píše
Dobrý den,
předem se omlouvám, jestli to sem nepatří, ale nechtěl jsem kvůli tomu zakládat nové vlákno.
Potřeboval bych poradit s tímto: Obrátil se na mě zaměstnanec jedné české banky, abych doložil účel odchozí transakce(AML zákon), která byla úspěšně provedena cca před měsícem.
Jednalo se o převod financí do jiné banky na účet, kde jsem majitelem.
Postačí tedy doložit výpis z účtu z banky, kam peníze přišly? Nebo bude potřeba přímo smlouva?
Máte s tímto někdo zkušenost?
Děkuji za rady, jak to vyřešit.

Tohle je velmi jednoduché - napiš "převod na jiný můj vlastní účet u jiné banky" , to by jim mělo stačit


Offline - Trvalý BAN Profil 
27. 1. 2021 15:38 Odeslat příspěvek
To ale není účel. Účelem by bylo např. vyšší úročení na protiúčtu.


Offline - Mírně pokročilý Profil 
27. 1. 2021 18:11 Odeslat příspěvek
Účelem je i samotné navýšení disponibilních prostředků na druhém účtu.


Offline - Poslední varování Profil 
28. 1. 2021 15:27 Odeslat příspěvek
pivinecek píše
Vytiskly me vypisy z uctu a ke kazde polozce jsem musel dopsat za co to bylo. Proverovali to skrz danove uniky. Pak uz se neozvali. Stalo se to v lednu a v dubnu mi vratili preplatek na dani, tak jsem si to vysvetlil, ze je vse z pohledu dani OK, kdybych dluzil, tak me dane urco nevrati.

Tohle je husty, to bych fakt asi nedal. Pokud bys to nevedel ci nepamatoval, jaky je dal postup v takovem pripadne? :shock: Znamena to ze A - budu z neceho obvinen nebo B - napari mi dan z tech castek? :-(
To je treba duvod proc bych nerad takovou castku kdykoliv nekde naraz vkladal a nebo proc i nekde radeji drzet doma v polstari hotovost (nebo krypto), jelikoz tohle proste ne kazdy pamatuje ci ma doma takovou evidenci transakci co kde a za co, kam proc, odkud :(


Offline - Nadšenec Profil 
28. 1. 2021 15:37 Odeslat příspěvek
Bylo to silene, 3 roky zpet vzpominat. Sli vylozene na financaku po danovych unikach. Castky kde v ucelu platby nic nebylo a bylo to mezi znamimi tak samozrejme pujcka bezurocna z kamaradstvi. Musel jsem fest improvizovat, abych se dosal do te castky myslim 30 tisic ostatni nahodile prijmy. Od te doby, kdyz mi nekdo posila penize tak prvni co pisu, tak at do ucelu platby nic nedava, max jmeno a prijmeni kdyz neposila ze sveho uctu. At je pak manevrovaci prostor. Je to jak na policejnim vyslechu, dva lidi z financaku proti vam, spousta otazek, pak podepisete zapis ze schuzky a cekate na ortel


Offline - Trvalý BAN Profil 
28. 1. 2021 18:59 Odeslat příspěvek
Tam nejde využít svého práva odepřít vypovídat jako u policie?


Offline - Administrátor Profil 
28. 1. 2021 19:40 Odeslat příspěvek
Zákaz sebeobviňování platí pro všechna řízení. Berňák ale nemusí prokazovat vinu. On prostě vezme čísla, o kterých neví, že jsou převody mezi účty poplatníka / manželky a vyměří daň podle pomůcek. A pak se zase člověk musí bránit v odvolání a soudním řízení.

Rozdíl mezi trestním řízení a daňovým řízení je v tom, že v trestním řízení prokazuje vinu stát, v daňovém řízení prokazuje tvrzenou daň poplatník.


Offline - Návštěvník Profil 
28. 1. 2021 19:51 Odeslat příspěvek
a nebo musíte mít ty správné příbuzné
https://archiv.ihned.cz/c1-66874300-jak ... bezdomovce
Nahoru

Odeslat nové téma  Odeslat odpověď
Přejít na stránku Předchozí stránka  1 ... 291, 292, 293, 294, 295, 296, 297 ... 355  Další stránka
Stránka 294 z 355 [ Příspěvků: 5316 ]
Předchozí téma | Následující téma
Verze pro tisk


Hledat
Přeskočit na
 

Hledat

Zobrazit v normálním vzhledu
Podmínky pro užívání služby informační společnosti | Informace o zpracování osobních údajů | Cookies