FinExpert.cz

Přihlásit se


Předchozí stránka  |  Další stránka

Twisto

Offline - Návštěvník Profil 
21. 3. 2021 19:48 Odeslat příspěvek
Mě tedy při platbě Fronted (trvale mám off) aplikace nic nehlásí. Platba je prostě zamítnuta a jediné, jak to poznám, je v detailu platby - je tam v závorce uveden poplatek (Fee). Tomu rozjímání Minarja nevěřím, Fronted by se měla aktivovat při MCC platbách 9399 (daně a státní poplatky) a 6012 (finanční produkty). Je v tom něco jiného. Nemáš náhodou novou CRV kartu @drkarel? Já jo, do teď vše v pohodě a od té doby samý problém. Ne jen Twisto... 
Poslední příspěvek


Offline - Inventář Profil 
21. 3. 2021 20:26 Odeslat příspěvek
Naopak, platnost má do 05/21, takže to má za pár.


Offline - Poslední varování Profil 
21. 3. 2021 21:47 Odeslat příspěvek
noi2 píše
Co myslí tou marketingovou komunikací? Týká se to tedy jen oslovených?
Co tím myslí nebo koho konkrétně se to týká to nevím. Mne o této akci informovali e-mailem.


Offline - Diskutér Profil 
22. 3. 2021 09:29 Odeslat příspěvek
@Švagr:
No jelikož Curve aktualizaci své appky dělá skoro stejně často jako výměnu ponožek :), tak je možné, že už zamítnutá fronted platba v appce notifikaci negeneruje. Ale dřív ano, když tu novinku zpoplatnění fronted zavedli. Pamatuji si na tu notifikaci, dokonce přímo v textu radila v nastavení fronted zapnout, pokud tu platbu s poplatkem chci zopakovat.
Nicméně přes Curve platím Twisto (ať už dílčí platby, nebo měsíční vyúčtování) kreditkami HB, ČS či mBank eShop už hodně dlouho (naposledy před týdnem) a nikdy žádný fronted poplatek ani zamítnutí platby nebylo. Tedy že by novinka na straně Twisto (změna MCC)?


Offline - Inventář Profil 
22. 3. 2021 10:04 Odeslat příspěvek
Tak je to kvůli Fronted, už se mi ty zamítnuté platby objevily v appce. (To tedy taky nechápu, proč tam nebyly.) Stejné, pochopitelně u Tw+CRV+CS. U Rev (CRV+HB) tento problém není. Tipoval bych, že v souvislosti se změnou platební brány se změnil i zasílaný MCC kód Twista.


Naposledy upravil drkarel dne 22. 3. 2021 10:49, celkově upraveno 1


Offline - Diskutér Profil 
22. 3. 2021 10:42 Odeslat příspěvek
V tom případě na tom možná vydělali ti, co mají u Twisto kartu z doby před změnou brány uloženou a platí přes appku, tam se pak díky uložené kartě ani žádná brána nenačítá a je během 3s zaplaceno i bez 3DS (naposled před týdnem). Ale zda a jak se změnil MCC, to těžko říct, nicméně ještě před týdnem splátka uloženou Curve kartou prošla, fronted nezasáhl. Ze by se pro uloženou kartu používal jiný MCC než neuloženou? I to je možné, kdoví.


Offline - Návštěvník Profil 
22. 3. 2021 21:06 Odeslat příspěvek
@Minarjo: souhlasim, možné je všechno. Já jsem Twisto přes apku nikdy neplatil. Dival jsem se ale, že tam mám uloženy všechny karty co na webu. Bohužel nemám u Twisto nic k zaplacení, tak zkusíme příští měsíc. Také je pravda, že Curve asi zachází s různými subjekty různě, před výměnou karty jsem nikdy se supportem neměl problém, okamžitě reakce, okamžitě řešení. Dost jsem nechápal stesky ostatních... Teď po výměně žádné reakce. Začínám chápat některé negativní příspěvky... zvlášť, když na vlákně Curve jsou lidé, co nadále se supportem komunikují číle. Taky uvidime... davam jim tyden či dva, pak musim o dům dál.


Offline - Mírně pokročilý Profil 
22. 3. 2021 22:32 Odeslat příspěvek
teď jsem vyzkoušel zaplatit neuloženou crv kartou položku z twisto ve výši 100 Kč. Neprošlo to a v curve app vidím "Twisto.cz (Fee 1,50 CZK)" Fee applied for using Curve Fronted. A transakce declined...

Fronted mám samozřejmě zakázaný.

Takže: uloženou crv kartou zaplatit možné je, neuloženou crv bez fronted poplatku bohužel nikoliv...


Offline - Mírně pokročilý Profil 
23. 3. 2021 16:10 Odeslat příspěvek
Jak je to možné? Copak Twisto nově používá kód 9399 (vládní služby) ?

Podle podmínek Curve Fronted outside UK:
Customers outside the UK will be subjected to the same 1.5% fee if they choose to pay a credit transaction with a credit card to a merchant with the MCC 9399 (Government Services). Curve Metal customers won’t be charged this fee.

https://support.imaginecurve.com/hc/en- ... -apply-to-


Offline - Diskutér Profil 
23. 3. 2021 23:33 Odeslat příspěvek
Cituješ tu informaci jen zčásti, v její první části se uvádí, že Curve fronted zpoplatňuje i MCC 6012 (obecně, není tam psáno že jen v UK), ty ale cituješ až další doplňkový odstavec co píše o outside UK.

A ten 6012 bude tedy nejspíš nově u Twisto při platbě neuloženou kartou, skrz bránu. Stačí tedy kartu Curve uložit (při nějaké malé platbě se zapnutým fronted, kde těch 1,5% nebude tolik bolet) a další platby s uloženou Curve snad ještě nějaký čas vydrží s původním (jiným) MCC.


Offline - Inventář Profil 
24. 3. 2021 04:37 Odeslat příspěvek
A už jsi tuto hypotézu ověřil? Jinak si myslím, že by CRV mohla jít uložit bez poplatku s podkladovou debetkou.


Offline - Diskutér Profil 
24. 3. 2021 07:41 Odeslat příspěvek
Já ne, ale ostatní zde přeci uvádějí, že s uloženou Curve Twisto platbu udělali, a to velmi nedávno. I já bez problémů, ale už to pár dní je (poslední platba konkrétně 15.3. dopoledne). Další mohu ověřit až 1.4., teď už mám Twisto měsíční karetní limit 10 tisíc dosažen.
Jinak tvůj nápad s podkladovou debetkou pro uložení Curve u Twisto je pravda možný-já ji mám uloženou, mě se to netýká.


Offline - Inventář Profil 
24. 3. 2021 08:27 Odeslat příspěvek
Máš pravdu, jenda s podkladovou ČS.


Offline - Mírně pokročilý Profil 
24. 3. 2021 09:30 Odeslat příspěvek
ano, zaplatil jsem 20.3. uloženou crv bez problémů a poplatků.

Taky by mě teorie @minarjo o uložení a následném placení zajímala, ale nemám jak vyzkoušet, neb mám také již uloženo z dřívějška. Další platby ještě budu do konce měsíce dělat, takže dám vědět. Ale doufám, že to projde normálně.


Offline - Inventář Profil 
24. 3. 2021 10:36 Odeslat příspěvek
Pokud to není nějaká individuální až skupinová záležitost (poplatek za použití podkladové kreditky při těchto platbách - já, Švagr), pak se mi minarjova hypotéza zdá být nadějná, protože minimálně Ty jsi zaplatil bezpečně poté, co mně se to nezdařilo.
Nahoru

Odeslat nové téma  Odeslat odpověď
Přejít na stránku Předchozí stránka  1 ... 91, 92, 93, 94, 95, 96, 97 ... 100  Další stránka
Stránka 94 z 100 [ Příspěvků: 1490 ]
Předchozí téma | Následující téma
Verze pro tisk


Hledat
Přeskočit na
 

Hledat

Zobrazit v normálním vzhledu
Podmínky pro užívání služby informační společnosti | Informace o zpracování osobních údajů | Cookies