FinExpert.cz

Přihlásit se


Předchozí stránka  |  Další stránka

Revolut

Offline - Inventář Profil 
24. 3. 2021 13:25 Odeslat příspěvek
Zadej v appce v klidu český IBAN, CZK platba na účet české banky ti přijde bezplatně (jakožto klientovi co je v Revolut veden jako český klient) jako tuzemská platba z České spořitelny (používají na to partnerskou firmu Vitesse psp, od které to právě přijde z jejího ČS účtu). I kvůli tomu CZK platby trvají 2-5 pracovních dní, zatímco EUR platby jsou do 1 dne, ty chodí přímo z Revolut z tvého jména (z Revolut IBAN).


Naposledy upravil minarjo dne 24. 3. 2021 13:26, celkově upraveno 1
Poslední příspěvek


Offline - Diskutér Profil 
24. 3. 2021 13:26 Odeslat příspěvek
IBAN je formát účtu, neznamená to, že převádíš eura.


Online - Mírně pokročilý Profil 
24. 3. 2021 13:41 Odeslat příspěvek
Platba na můj účet KB z revolut 3 pracovní dny a bez poplatků


Offline - Mírně pokročilý Profil 
24. 3. 2021 20:36 Odeslat příspěvek
Rakija píše
Já jsem předpokládal, že budou moci být v aplikaci Revolutu zadány údaje v lokálním formátu, ale lze tam zadat jen formát IBAN pro SEPA platby. Ten sice můžu zjistit a zadat, ale nejsem si jistý, jak probíhají SEPA platby mezi korunovými účty (všechny banky tvrdí, že nově musí SEPA platby v EURech(!) uskutečňovat za podmínek stejných jako lokální platby, ale nic neříkají o platbách mezi účty s jinými měnami).

Zejména mám tedy strach, jestli neproběhne dvojitá konverze (samozřejmě s patřičným spreadem) nejprve CZK -> EUR, pak clearing EUR-EUR a pak zpět EUR -> CZK, přičemž sice bez poplatku, ale příjemce by dostal výrazně nižší sumu než byla poslaná kvůli využití EUR jako převodní měny. Ví někdo, jak to skutečně je?

  • SEPA jsou platby v EUR v ramci SEPA prostoru
  • IBAN je jen urcity format cisla uctu
  • Platba z Revolutu je v CZK prijde tolik, kolik jsi poslal


Offline - Inventář Profil 
25. 3. 2021 11:37 Odeslat příspěvek
Ano jak píše @tx999, hodně lidí si mylně myslí, že IBAN = platba do zahraničí.
Ale IBAN je jen tvar zápisu čísla účtu, v mnoha zemích (v eurozóně včetně Slovenska už povinně) používaný jako výchozí tvar i pro tuzemské platby. Tedy je třeba si na něj pomalu zvykat, může být časem jako jediný tvar i u nás :). Je sice delší než náš národní tvar s kódem banky za lomítkem, ale má několik výhod: je z něj poznat země (první dva znaky), banka (5.-8. znak) i samotné číslo účtu chráněné hned dvěma kontrolními čísly (3.+4. znak). Tedy nehrozí například záměna kódu banky (překlep), protože kontrolní čísla ověřují číslo jako celek a takový IBAN by byl neplatný. Navíc řada zemí (zejména západních) má v IBAN kód banky formou 4 písmen (např. INGB má ING bank u IBANu v Nizozemí), ne nutně čísla jako u nás, což opět zlepšuje přehlednost.

Tedy i přes použití IBAN je CZK platba z Revolutu do ČR ve finále běžná tuzemská platba (na obou stranách bezplatná), jak píšu výše.


Offline - Mírně pokročilý Profil 
25. 3. 2021 18:09 Odeslat příspěvek
Chci to taky vyzkoušet a poprvé si něco poslat na svůj CZ účet. To musím sebe přidat jako nového příjemce i se svojí poštovní adresou? Nebo jsem v aplikaci na špatném místě?


Offline - Inventář Profil 
25. 3. 2021 19:03 Odeslat příspěvek
Ano, nejprve přidáš ten svůj bankovní účet v komplet mezinárodní podobě jako šablonu v Bankovní účty-Přidat příjemce (tedy zadat IBAN, SWIFT, adresu, tak jak to průvodce šablony požaduje) a pak už šablonu kdykoliv klepnutím na ni použiješ (při použití už stačí zadat jen částka a případně zpráva příjemci).


Offline - Návštěvník Profil 
29. 3. 2021 08:36 Odeslat příspěvek
Potřeboval bych menší radu a ujištění, zda mám správný postup. Chtěl bych poslat peníze z mého Revolutu na jiný účet Revolutu (známý na Slovensku, platba v EUR).

Pošlu si částku (cca to bude 18 000 CZK po přepočtu) na svůj Revolut. Zde převedu na EUR. Potom dám provést platbu, pomocí uživatelského jména, který mi dal známý ho najdu. Vyplním částku v EUR a pošlu.

Půjde to takto v pořádku? A za jak dlouho peníze dorazí, máte někdo zkušenosti pomocí této platby (platba stylem @user1 posílá peníze @user2).

Děkuji.


Offline - Inventář Profil 
29. 3. 2021 08:48 Odeslat příspěvek
Krok s ruční konverzí měny můžeš klidně přeskočit, protože přímo při platbě vybíráš,v jaké měně platba je a z jaké měnové složky co u Revolut máš (u tebe tedy vybereš platbu v euro, při zadáváním částky v EUR přepneš pod názvem měny EUR na měnovou složku CZK), směna se tak provede přímo při převodu a vidíš i, v jakém objemu/kurzu. Ruční směna měn před samotným převodem má smysl jen třeba když bys posílat ještě nechtěl, ale by kurz šel "proti tobě" a čekáním na dobu převodu bys mohl kurzově tratit.


Naposledy upravil minarjo dne 29. 3. 2021 08:50, celkově upraveno 1


Offline - Inventář Profil 
29. 3. 2021 08:48 Odeslat příspěvek
Jinak převod peněz mezi uživateli Revolutu je okamžitý.


Offline - Návštěvník Profil 
29. 3. 2021 09:23 Odeslat příspěvek
Díky za odpovědi, to rád slyším, že to funguje tak, jak jsem si přesně představoval :)


Offline - Diskutér Profil 
29. 3. 2021 14:59 Odeslat příspěvek
jen pamatovat na limit pro směnu. Prvních 18 tisíc je v pohodě, pokud bys chtěl poslat totéž hned vzápětí, nebo během měsíce znovu, zaplatíš poplatek za nadlimitní směnu (u karty zdarma).


Offline - Inventář Profil 
29. 3. 2021 22:31 Odeslat příspěvek
Nenazýval bych to poplatkem, jen zkrátka u konverzí nad souhrn 25 tisíc Kč za měsíc už není pak měnový spread konverze měn téměř nulový (hlavní výhoda Revolutu), ale je 0,5%. Což je stále výrazně méně než pro banky typických 2-3% od středového kurzu.
Jo a pozor u Revolutu na víkendy, to by konverze měn byla za 1% (pro CZK, ochrana při stojících Forex trzích). Tedy směny měn dělat spíš ve všední dny, což ostatně platí i pro platby Revolut kartou v cizí měně s konverzí.


Offline - Kolemjdoucí Profil 
2. 4. 2021 14:59 Odeslat příspěvek
Vidím že sa tu práve riešia prevody z Revolutu na CZ účet, moja čerstvá skúsenosť:
Dlhodobo používam Revolut účet registrovaný na SK, po novom mám bezplatné neobmedzené prevody iba SEPA v EUR, a iba 1 bezplatný prevod napríklad CZK mesačne (možno už ani to, ale posielal som ešte koncom mesiaca). Posielal som peniaze na svoj CZ účet vo FIO, v minulosti mi takáto platba prišla bez problémov z českého účtu cez Vitesse PSP Limited. Teraz mi však prišla platba zjavne ako CZK SEPA z rakúskej banky s kódom GIBAATWGXXX a vďaka tomu mi Fio s radosťou strhlo poplatok 100CZK.
Máte niekto podobnú skúsenosť? Resp. tušíte prečo to poslali zo zahraničnej banky namiesto z českej? Takto pre mňa stráca prevod z Revolutu na CZ účet úplne zmysel...
Vo Fio nejdem nič reklamovať, postupovali podla cenníka, v Revolute som rýchlo nenašiel možnosť reklamácie platby (zrejme im treba napísať do chatu), ale ani na to nemám chuť a neverím, že niečo vyhádam.


Offline - Inventář Profil 
2. 4. 2021 19:37 Odeslat příspěvek
@-kr-:
24.3. jsem dělal poslední převod v Revolut na můj CZK účet, a přišlo to klasicky jako tuzemská platba z účtu Vitesse z České spořitelny. U tebe může jít o to že tam jsi registrován jako Slovák, tedy platby do ČR už systém Revolutu nebere jako domácí a používá na ně jiné metody jako u zahraničních. Vidím tu možnou souvislost se změnou ceníku, kdy od druhé poloviny dubna do cizího státu už nebude zdarma ani ta jedna platba měsíčně (pokud tedy nepůjde o SEPA europlatbu).
Nahoru

Odeslat nové téma  Odeslat odpověď
Přejít na stránku Předchozí stránka  1 ... 247, 248, 249, 250, 251, 252, 253 ... 441  Další stránka
Stránka 250 z 441 [ Příspěvků: 6606 ]
Předchozí téma | Následující téma
Verze pro tisk


Hledat
Přeskočit na
 

Hledat

Zobrazit v normálním vzhledu
Podmínky pro užívání služby informační společnosti | Informace o zpracování osobních údajů | Cookies