FinExpert.cz

Přihlásit se


 Další stránka

Jak získat španělský IBAN?

Offline - Nadšenec Profil 
6. 4. 2021 10:00 Odeslat příspěvek
Potřeboval bych přijímat platby z jednoho Španělského webu, ale oni posílají pouze na španělské IBAN a bez textu/VS/reference. Zároveň odesílatelem platby nebudu já, ale ta společnost.

Napadá vás nějaký systém, který mi umožní získat svůj španělský IBAN a dostávat tam platby?
Všechny co mě napadají mají IBAN vždy jen v UK nebo Litvě (Revolu, Monese atd.).

Předem díky moc!
Poslední příspěvek


Offline - Inventář Profil 
6. 4. 2021 10:08 Odeslat příspěvek
bnc10... Již se řešilo v tomto vlákně (obecně země IBAN fintechů nebo bank, nejen specificky ES IBAN): viewtopic.php?f=316&t=1313921


Offline - Návštěvník Profil 
6. 4. 2021 10:17 Odeslat příspěvek
Zrovna jsem se prestehoval do Spanelska a myslim, ze to budes mit dost tezke. Bezny ucet mistni banky nezakladaji bez NIE (coz je neco jako rodne cislo pro cizince), ktere ziskat neni snadne (musel bys na ambasadu a je dost realne, ze by ti ho ani nedali).

Je tu moznost nejakeho uplne zakladniho uctu, ale nevim jestli ti ho zalozi na dalku a asi nebude zadarmo: https://www.bbva.es/en/personas/product ... asica.html (napriklad)

A konecne nektere banky nabizeji ucet pro nerezidenty, kteri zde treba maji nemovitosti, tam by asi stacil pas, ale opet pochybuju, ze to pujde na dalku a ty ucty byvaji dost drahe: https://www.bancsabadell.com/cs/Satelli ... (napriklad)

Co se fintechu tyce, tak N26 vyzaduje NIE, BNC10 jsem neznal - to vypada zatim jako jedina realna moznost.

-- 6. 4. 2021 12:02 --

Tak jsem to BNC10 rovnou zkusil a asi na paty pokus mi to vzalo selfie a dostal jsem ES* IBAN, takze go for it :).


Offline - Nadšenec Profil 
6. 4. 2021 11:49 Odeslat příspěvek
Taky jsem byl z bnc10 chvíli Happy, ale po založení, zaslání pár drobných na ten účet a žádosti o kartu mi účet blokli a musel jsem doložit fakt hromadu různých dokladů, to Revolut je proti nim *****. No nakonec mi účet zase milostivě zapli, ale na kartu čekám dodnes.


Offline - Diskutér Profil 
6. 4. 2021 12:31 Odeslat příspěvek
BNC10 je řešení, pokud jde o ES IBAN. Z toho důvodu tu službu mám. Zkušenosti dobré, v komunikaci vstřícní. Výběry z bankomatů ale vzhledem k limitům jen omezeně využitelné. Účet lze dobíjet jen španělskými kartami, nebo SEPA převodem.


Offline - Nadšenec Profil 
6. 4. 2021 12:59 Odeslat příspěvek
taky mám bcn10. Snažil jsem se doplnit peníze z německé karty DKB, ale neprošlo to, ač se všude uvádí, že karta musí být v EU vystavena, což karta DBK bezesporu je... Komunikoval jsem s podporou, prý to řeší a ozvou se. Je to asi 10 dní a zatím mlčí...


Offline - Diskutér Profil 
6. 4. 2021 13:03 Odeslat příspěvek
Mně nešlo dobít kartou nikdy, zkoušel jsem českou, německou a holandskou. Nevadilo mi to, poslal jsem SEPA. Dobře ale, že to řeší.


Naposledy upravil Delitzsch dne 6. 4. 2021 21:46, celkově upraveno 1


Offline - Návštěvník Profil 
6. 4. 2021 14:11 Odeslat příspěvek
Jako musim rict, ze ta BNC10 neni nic moc, ale pro ucely zakladatele vlakna to asi postaci.


Offline - Nadšenec Profil 
6. 4. 2021 20:50 Odeslat příspěvek
Super, díky moc všem za rady!
Shodou náhod zrovna ve Španělsku jsem (Mallorca), ale určitě bude jednodušší jít do toho BNC10. Jedná se mi tak o €100 měsíčně, takže by to mělo být ideální.
Zároveň mi tam přijde pěkná ta funkce, že vracejí poplatek za výběr z bankomatu. Vše platím kartou, ale sem tam nějaké drobné potřebují a ve spoustě zemí se ATM bez poplatku hledá těžko.


Offline - Kolemjdoucí Profil 
9. 4. 2021 09:33 Odeslat příspěvek
Prologer píše
Potřeboval bych přijímat platby z jednoho Španělského webu, ale oni posílají pouze na španělské IBAN a bez textu/VS/reference. Zároveň odesílatelem platby nebudu já, ale ta společnost.

Napadá vás nějaký systém, který mi umožní získat svůj španělský IBAN a dostávat tam platby?
Všechny co mě napadají mají IBAN vždy jen v UK nebo Litvě (Revolu, Monese atd.).

Předem díky moc!

You just need to sign up with a Spanish address and you'll get a Spanish IBAN


Offline - Diskutér Profil 
19. 5. 2021 11:18 Odeslat příspěvek
BNC10 přerušuje činnost. V budoucnosti se chce vrátit.


Offline - Nadšenec Profil 
19. 5. 2021 11:21 Odeslat příspěvek
ano, ano, potvrzuji, také jsem dostal...

od 19.7. šlus, ende, finito :-(


Offline - Diskutér Profil 
21. 5. 2021 12:35 Odeslat příspěvek
Ano, už i já.


Offline - Nadšenec Profil 
21. 5. 2021 12:39 Odeslat příspěvek
Taky mi to včera přišlo, tak to už se té karty, co jsem si v únoru objednal asi nedočkám :-/


Online - Poslední varování Profil 
22. 5. 2021 00:42 Odeslat příspěvek
Je nejaka jina Spanelska banka, kde lze zalozit na dalku ucet? :)
Nahoru

Odeslat nové téma  Odeslat odpověď
Přejít na stránku 1, 2, #  Další stránka
Stránka 1 z 2 [ Příspěvků: 20 ]
Předchozí téma | Následující téma
Verze pro tisk


Hledat
Přeskočit na
 

Hledat

Zobrazit v normálním vzhledu
Podmínky pro užívání služby informační společnosti | Informace o zpracování osobních údajů | Cookies