FinExpert.cz

Přihlásit se
Curve + Revolut bez víkendové přirážky

Offline - Návštěvník Profil 
14. 4. 2021 17:06 Odeslat příspěvek
Nevím, jestli to tu náhodou už někde nezaznělo. Kdyby ano, tak to když tak smažte.

Chtěl jsem se akorát podělit o tip, jak se vyhnout víkendovým přirážkám u cizoměnových plateb při používání služeb Curve a Revolut. Docílit toho lze jejich kombinací. Používám k tomu dvě (virtuální) platební karty Revolut a funkci Go Back in Time aplikace Curve.

Pro zjednodušení budu jako domácí měnu uvádět CZK a jako cizí měnu EUR.

Můj postup je následující:

  • Nahraju dostatek finančních prostředků do CZK peněženky v Revolutu. Také mám vygenerované dvě virtuální karty. (Použít se dají samozřejmě i fyzické.)

  • V Curve si registruji obě Revolut karty jako podkladové. Na jedné nastavím měnu karty CZK, na druhé EUR.

  • O víkendu provádím EUR platbu s Curve kartou a jako podkladovou mám nastavenou Revolut kartu, ze které se strhávají CZK. Transakce je samozřejmě zatížena víkendovou přirážkou služby Curve.

  • Po víkendu otevřu aplikaci Curve a s funkcí Go Back in Time přesunu platbu z karty označenou CZK na kartu, ze které Curve strhává EUR. Do Revolut peněženky se vrátí celá původní stržená částka v CZK, zároveň se z ní znovu strhne původní EUR platba, tentokrát ale už podle aktuálního kurzu.

Jedinou nevýhodu spatřuji v tom, že vrácení peněz není okamžité, takže je třeba mít v Revolut peněžence podstatně více peněz, než kolik je potřeba k zaplacení.

Obdobným způsobem je možné také dodatečně "změnit kurz" u dříve provedené platby, když se směnný kurz zrovna změní k lepšímu. Vzhledem k tomu, že Curve momentálně dovoluje použít funkci Go Back in Time na transakce, které byly provedeny až 90 dní zpátky, dá se tímto způsobem leckdy zpětně ušetřit. :)

(Jestli to někomu pomohlo a ještě nemá Curve účet, nebudu se vůbec zlobit, když mi napíše o referal link, se kterým oba dostaneme každý po 5 GBP.)
Poslední příspěvek


Offline - Návštěvník Profil 
14. 4. 2021 17:43 Odeslat příspěvek
Díky za tip, vytvoření druhé virtuální karty je ale již za poplatek ne?


Offline - Návštěvník Profil 
14. 4. 2021 18:02 Odeslat příspěvek
Ne, v základním tarifu máš až 5 virtuálních karet zdarma. :) Plus jednu jednorázovou, která se po použití obnovuje.


Offline - Návštěvník Profil 
14. 4. 2021 18:20 Odeslat příspěvek
Super, díky :)


Offline - Mírně pokročilý Profil 
15. 4. 2021 07:33 Odeslat příspěvek
A není lepší mít v Curve defaultně kreditku a dobití Revolutu + směnu + GBIT dělat až potom? Odpadne dvojí blokovaná částka na Revolutu ;-)


Offline - Návštěvník Profil 
15. 4. 2021 09:29 Odeslat příspěvek
Tak já mám v naprostém většině případů jako podkladovou svoji CZK debetní kartu. Osobně tento mechanismus na obcházení víkendových přirážek používám velmi zřídka. Spíš po tom Curve GBiT sáhnu v momentech, kdy zrovna potřebuji okamžitě zaplatit v cizí měně, ale nemám ji na svém cizoměnovém účtu. V takových případech platím z libovolné karty a pak platbu přesouvám na cizoměnovou kartu například po vložení hotovosti na účet.

To popisované řešení je vhodné hlavně pro lidi, kteří platí zejména Revolutem a mají tam běžné nahraných více financí. Nakonec dvojí blokována částka bude při použití GBiT vždy, akorát to může být na různých účtech. Ze zkušeností se mi ale při použití této funkce peníze vrátí zpravidla ten samý den.


Offline - Návštěvník Profil 
15. 4. 2021 10:13 Odeslat příspěvek
BTW, navysuje vratka, pri ktere doslo ke konverzi, zpetne FX limit?


Offline - Mírně pokročilý Profil 
15. 4. 2021 11:30 Odeslat příspěvek
Já na tyhle případy používám prostě nastavení na měnu platby na podkladové Hello KK. Tam je ten kurz vždycky dobrý a nemusí se pak dělat takové workaroundy. Horší ale je, když jste někde, kde není měna podporovaná. Tam je Curve nic moc.
Nahoru

Odeslat nové téma  Odeslat odpověď

Stránka 1 z 1 [ Příspěvků: 8 ]
Předchozí téma | Následující téma
Verze pro tisk


Hledat
Přeskočit na
 

Hledat

Zobrazit v normálním vzhledu
Podmínky pro užívání služby informační společnosti | Informace o zpracování osobních údajů | Cookies