FinExpert.cz

Přihlásit se


Předchozí stránka  |  Další stránka

Revolut

Offline - Kolemjdoucí Profil 
15. 4. 2021 14:32 Odeslat příspěvek
Ještě přidám mojí zkušenost s Revolutem co se stala v pátek těsně před Velikonoci. Najednou mi Revolut zablokoval účet, resp. platba kartou nešla, nešlo směnit, nešlo posílat částky, atd. Na chatu mi psal někdo z back officu (nebyl to klasickej operátor), že podle AML KYC chtěj doložit následující:

zdroj příjmu - výplatní pásky za poslední 3 měsíce + bank. výspisy, nebo daňový přiznání / opis / výpis + bankovní výpisy kde jsou platby od zaměstnavatele, nebo v případě SVČ faktury + bank. výpisy s platbami + daňový. Pak chtěli vědět za jakým účelem využívám Revolut, roční příjmy, a ptali se mě proč jsem v lednu posílal 2 platby za sebou a neposlal jsem to jako hromadnou platbu, jednalo se o celkem malé částky, takže jsem musel vysvětlovat a dokazovat. Dále si vyžádali výpis z ARESu (RŽP, MPO) že skutečně jsem osvč v daném oboru, který jsem uvedl, na některé věcí se mě ptali vícekrát, ačkoliv jsem jim už poslal pdf s potvrzením (asi to moc nečetli :-D ). Nakonec v pondělí mi účet odblokovali.

Jinak podotýkám, že jsem Metal, směňuji EURA, platím kartou CZK nákupy, atd.. takže si myslím, že na mě i něco málo vydělaj, každopádně nepříjemná zkušenost. Měl jsem na revolutu asi 90k CZK a neumím si představit, pokud by mi účet neodblokovali, jak bych to z nich dostal.
Poslední příspěvek


Offline - Administrátor Profil 
15. 4. 2021 14:54 Odeslat příspěvek
Kamarád dnes chtěl Revolutem zaplatit a zjistil, že to nejde. V aplikaci má najednou jinou kartu, než má fyzicky, hádám, že to souvisí s přechodem z UK do Litvy, já budu Revolutem platit zase v pondělí, tak snad to projde.
Možná mu během pár týdnů přijde nová karta, každopádně teď se k penězům nedostane.

-- 15. 4. 2021 16:03 --

Protože na tohle vlákno často odkazuji v různých diskusích, hodím sem prolink na vlákno zde radící jak obejít víkendovou přirážku:
viewtopic.php?f=316&t=1315685


Offline - Mírně pokročilý Profil 
15. 4. 2021 20:23 Odeslat příspěvek
Citace
každopádně teď se k penězům nedostane


virtualni kartu da do Gpay nebo do Curve


Offline - Diskutér Profil 
16. 4. 2021 09:19 Odeslat příspěvek
a zrychlili alespoň ty tuzemské platby nebo pořád 3+ dny? Zkoušel někdo platbu do Raiffky?


Offline - Diskutér Profil 
16. 4. 2021 09:30 Odeslat příspěvek
právě mi přišel převod z RVLT do Creditas 35k, od ZPS PZSUN1236 (CZK) 2001141349/0800. Takže bez poplatku. V údajích platby je doplněno plno dalších informací, které mi nic neříkají, jako nějaký variabilní symbol a nějaká čísla a kód před mnou zadaným označením platby. Není to moje reference na RVLT.

Převod zadán 14.4. (už si nejsem jistý kdy), potvrzení o provedení (že jsem odeslal / byla mi zaslána platba) přišlo 15.4. 13:04 hod, dnes 16.4. 10:05 potvrzeno připsání v Creditas. Takže tentokrát 2 dny.


Offline - Diskutér Profil 
16. 4. 2021 15:57 Odeslat příspěvek
Do toho Fia s poplatkem to dorazilo nasledujici den...


Offline - Kolemjdoucí Profil 
18. 4. 2021 09:37 Odeslat příspěvek
Ahoj, vcera jsem si zalozil ucet (free) a dnes jsem tam poslal nejake penize a provedl kontrolni nakup jestli vsechno funguje. Nakoupil jsem na Ali asi za 4 dolary. Vsechno OK, jen kurz neodpovida ocekavani. Dnes apka hlasi kurz 21.41czk/usd a ja dostal 21.85. Vim ze je weekend a tak jsem cekal kurz o procento vyssi, ale on je vyssi o 2%. V cem je chyba?


Offline - Inventář Profil 
18. 4. 2021 14:12 Odeslat příspěvek
Kupoval jsi dolary za Kč, ne naopak. Musíš koukat na opačný kurz (ten 21.85 říká, kolik Kč stojí jeden dolar, ne naopak kolik dolarů dostaneš za 1 Kč, ten správný kurz bude tedy číslo menší než 0.05), a o víkendu se měnový spread navíc rozevírá právě i o tu 1% přirážku ke kurzu. Proto o víkendu fakt konverzi měn nepoužívat, to úplně ignoruješ hlavní výhodu Revolut. O víkendu má pak lepší kurz třeba kreditka Hello bank (MasterCard střed). Nebo můžeš platit v cizí měně o víkendu Revolut kartou, ale směnu měn si v appce udělej manuálně ještě před víkendem.


Offline - Mírně pokročilý Profil 
19. 4. 2021 09:26 Odeslat příspěvek
Ahoj chci se zeptat posílal jsem USD přes paypal přes Revolut do XTB došlo to bez problému jen mě zajímá když jsem měl vyměněné USD v Revolutu z minulého týdne tak se to směnilo dnes .Měl jsem nastavenou měnu USD. Je to ještě někde nutné nastavovat?


Offline - Kolemjdoucí Profil 
19. 4. 2021 09:31 Odeslat příspěvek
No musíš si v PayPalu logicky nastavit, kdo bude provadět směnu měny, standardně má přednastaveno PayPal a to je dost nevýhodmý kurz.


Offline - Mírně pokročilý Profil 
19. 4. 2021 09:34 Odeslat příspěvek
To mám nastaveno aby paypal nepřeváděl nevýhodným kurzem. Ale jde mi o to že na učtu Revolutu jsem měl dost USD k poslání přes paypal i dost peněz v CZK na Revolut a vybralo to z CZK kde to směnilo a poslalo to a dolarový učet zůstal beze změn.


Offline - Kolemjdoucí Profil 
19. 4. 2021 09:52 Odeslat příspěvek
No takže máš nastavenu směnu přes PayPal i když tvrdíš opak. Jinak by totiž PayPal vyžadal tu platbu v USD a ne v CZK. To musíš pred každou transakcí překontrolovat.


Naposledy upravil yxcv dne 19. 4. 2021 09:55, celkově upraveno 1


Offline - Mírně pokročilý Profil 
19. 4. 2021 09:55 Odeslat příspěvek
Nerozumime si. V revolutu jsem si vyměnil USD, poslal jsem Revolut kartou přes paypal a tam jsem zadal aby se nepřeváděl nevýhodný kurz.DO XTB došly USD, ale v Revolutu se směnily dnes s czk na USD.A dolarový učet v Revolutu zůstal beze změn

-- 19. 4. 2021 10:57 --

A nemůže to dělat že mám v paypalu nastavenou primární měnu USD?


Offline - Kolemjdoucí Profil 
19. 4. 2021 09:57 Odeslat příspěvek
Co to znamená "poslal jsem kartou Revolut pres PayPal"? To přece nejde. :D


Offline - Mírně pokročilý Profil 
19. 4. 2021 10:02 Odeslat příspěvek
Ještě doplním mám nastavenou Curve kartu v paypalu a jako podkladovou kartu Revolut a tam mám směněné USD a pošle se to přes paypal do XTB.

-- 19. 4. 2021 11:10 --

Tak už jsem na to přišel. V Curve aplikaci u podkladové karty, která byla Revolut nastavit ,aby se platilo v USD a pak to odešle z Revolutu z USD ůčtu do XTB.
Nahoru

Odeslat nové téma  Odeslat odpověď
Přejít na stránku Předchozí stránka  1 ... 255, 256, 257, 258, 259, 260, 261 ... 444  Další stránka
Stránka 258 z 444 [ Příspěvků: 6652 ]
Předchozí téma | Následující téma
Verze pro tisk


Hledat
Přeskočit na
 

Hledat

Zobrazit v normálním vzhledu
Podmínky pro užívání služby informační společnosti | Informace o zpracování osobních údajů | Cookies