FinExpert.cz

Přihlásit se


Předchozí stránka  |  Další stránka

Vývoj cen bytů v ČR (pro individuální pronajímatele)

Offline - Inventář Profil 
27. 4. 2021 07:29 Odeslat příspěvek
Zato jak se perou kupci! To jsem fakt neviděl, ani jsem nestačil dát inzerát a první, kdo se to náhodou dozvěděl, to ten den vzal. Kdo se to pak dozvěděl ze známých, tak hned, jaká to je škoda, že by to vzal taky. Přitom kvalita dost otřes.
Poslední příspěvek


Offline - Nadšenec Profil 
27. 4. 2021 07:44 Odeslat příspěvek
Přesně tak, nákupy v Praze jsou marný,

Brácha se i přes vysoké ceny rozhodl že se osamostatní po dlouhém šetření celkem rozumné částky jako základ.

Na prohlídce si sepsali seznam lidí kteří to chtějí koupit(nebyl tam nikdo kdo by měl hotovost na celou nebo větší část ceny) , a během týdne dvou odpadlo 12 zájemců kteří byly v pořadí před ním a ani jemu na to hypotéku nedali, příjmy dobré, 20% ceny měl ale bankovní odhad byl o dost níž, a takto se to opakovalo eště dvakrát než se rozhodl nechat to být než se ceny srovnaj nebo bude chtít bydlet někde jinde dal od města (ma 4 dny HO a 1 den v kanclu).


Offline - Nadšenec Profil 
27. 4. 2021 07:57 Odeslat příspěvek
xls píše
Zato jak se perou kupci! To jsem fakt neviděl, ani jsem nestačil dát inzerát a první, kdo se to náhodou dozvěděl, to ten den vzal. Kdo se to pak dozvěděl ze známých, tak hned, jaká to je škoda, že by to vzal taky. Přitom kvalita dost otřes.


To jsi měl udělat aukci... :-D Ať se šílenci poperou....

Třeba takovouhle: https://faei.cz/lakava-cena-hezke-chalu ... jako-ovce/

Nalákat ovce na nízkou cenu a pak je nechat to vyšponovat... :-D

aaischa píše
Přesně tak, nákupy v Praze jsou marný,

Brácha se i přes vysoké ceny rozhodl že se osamostatní po dlouhém šetření celkem rozumné částky jako základ.

Na prohlídce si sepsali seznam lidí kteří to chtějí koupit(nebyl tam nikdo kdo by měl hotovost na celou nebo větší část ceny) , a během týdne dvou odpadlo 12 zájemců kteří byly v pořadí před ním a ani jemu na to hypotéku nedali, příjmy dobré, 20% ceny měl ale bankovní odhad byl o dost níž, a takto se to opakovalo eště dvakrát než se rozhodl nechat to být než se ceny srovnaj nebo bude chtít bydlet někde jinde dal od města (ma 4 dny HO a 1 den v kanclu).


Přesně, ať si ty byty nechají...

https://faei.cz/sbohem-draha-praho-jsme ... najemniku/


Offline - Poslední varování Profil 
27. 4. 2021 10:01 Odeslat příspěvek
aaischa píše
a ani jemu na to hypotéku nedali, příjmy dobré, 20% ceny měl ale bankovní odhad byl o dost níž, a takto se to opakovalo eště dvakrát než se rozhodl nechat to být než se ceny srovnaj nebo bude chtít bydlet někde jinde dal od města (ma 4 dny HO a 1 den v kanclu).

Zajmave vedet, jsme se tak par mesicu zpet dohadovali s kamosem a take me zajmalo jestli ma na to dostecnej plat a i s usporama zda by vubec neco tak v Praze dostal :)
Sice uz se me nekdo chlubil, ze byt za 15k na Narodce pohoda, ze pani by ho pozdeji nechala odkoupit.
Jen zapomel dodat ze asi pani bude chtit ty penize hned a ne cekat jestli dotycny nekde ty mega naspori a nebo mu daj hypo na mzdu cca 24 000czk cisteho + pritelkyne cca mzda 19 000czk cisteho :)
Nasporeno nic moc, realne tak do 100 000czk

-- 27. 4. 2021 11:17 --

yowie píše
Přesně, ať si ty byty nechají...

https://faei.cz/sbohem-draha-praho-jsme ... najemniku/

To zase napise novinar, ale realita je jina, tramvaj vidim rano plnou kdyz jedu takze do prace musi :)
To je jako kdyz napisu ze znam Vencu co nastoupil za 99 000czk v IT na pozici Admin Linux, potom to jde nekdo shanet a zjisti aha ze se musi i umet nejaky plynule jazyk, ze to tak pak neumi a realne skonci uplne niz :D
Tady treba ve statnim to je ze beha celej barak a jeste jak nosi i na zachod nahubky ale nastesti uz je i procento lidi co jim na ne kasle :(
pozn. a hodne jich dojizdi do Prahy


Offline - Nadšenec Profil 
27. 4. 2021 10:51 Odeslat příspěvek
ripper6: Pozor na to, frekvence metra, tramvají a příměstské dopravy je dost snížená, proto jsou plné. Já zase koukám na nabídky nájemních bytů, a tam je jasný převis nabídky nad poptávkou. Samozřejmě nemůžou všichni dělat z domu, ale chybí část pracujících, chybí studenti a turisti, to jsou statisíce lidí...

Uvidíme, jak to bude po covidu, to ale nečekám, že by bylo letos, na podzim si myslím budeme stejně tam, kde jsme byli, jen bude méně lidí umírat a méně v nemocnicích, ale určitě se toho jen tak nezbavíme, obzvlášť, když se snad ani na letištích netestuje. Některé země budou roky za námi v očkování, bude se to vozit tam a zpět.

Mezitím se některé hotely předělají na garsonky, nájmy budou při nejlepším stagnovat a dřív nebo později se to odrazí na kupní ceně nemovitostí a horečka opadne. Vidím dneska daleko větší poptávku po nájmech v malém zaplivaném městě plném montoven, než v Praze....


Offline - Poslední varování Profil 
27. 4. 2021 12:52 Odeslat příspěvek
yowie: ajo to je pravda, jsem zapomel :)
Kdovi to tady bude porad ale prej budeme mit kazdy rok to vockovani, takze bude prej lepsi :D A prece mame respiratory porad na xichtu + v lete je budeme mit taky takze to uz covid nebude mit sanci :D

Pokud jdou jen za praci do maleho mesta napr Tabor, ale dobra jeste mensi napr Chrudim, Ceska Trebova tak asi jim to stacit muze (netusim kolik tyto lokality nabizi dnes prace ale kdysi tragedie) a zase nekdo je rad v Praze proto ze se mu proste libi :)

Vidim to stale jako priklad mimo uvedu...
1.chci obed online? Prijede me za 130czk ke dverim, navarena zelenina, cele menu tato cena je konecna...
2.chci nakup online? Prijede me rohlik cz ke dverim
3.chci jit s lidma ven? Najde se nekdo novej a vyrazime na vylet mimo Prahu
Pochybuju ze tohle mi nabidne treba Tabor nebo Ceska Trebova :D
Plus nekde na malo meste kazdej kazdeho sleduje, nekde je i nutne auto :)
Spis to plati pro lidi ktere ani mesto moc nezajmalo driv, pak studenti ze proste sli zkusit... takze ty to berou tradaaa pryc co tam :) Rezident co ma dobre bydleni zustane :)


Offline - Nadšenec Profil 
27. 4. 2021 13:03 Odeslat příspěvek
Online rozvoz maji nyni hospody, pizzerky a restauracu uz i na mensich mestech, itesco rozvazi vicemene do 15-20km od mest ala Usti nad Labem, Decin, Tabor, Budejky atd.. Pripadne konkurence, rohlik je spis z těch drazsich..

Prace je horší zrovna Česká Třebová je hlavne dělnické profese kolem zeleznice a výroby lokomotiv (cz loko) a pripadne jine fabriky atd, it a kancl práce tam je spíše okrajově takže spíše HO..

O stěhování do Třebové jsme přemýšleli dříve, pěkná příroda a tak ale nakonec jsme se rozhodli pro jiné místo..


Offline - Poslední varování Profil 
27. 4. 2021 13:13 Odeslat příspěvek
Jo jen jsi zapomel ze ty hospody, pizzerky stoji poradne prachy a jeste to jidlo je nezdrave... takze to vidim od kamarada zije ve Velkem Porici u Nachoda, jeho to objednani prijde na cca 200czk :D A casto je to leda nejakej burger :D

Tak to jedine asi na HO kde nemusi dojizdet do prace a nebo pokud hleda delnickou profesi.
Ja tam teda nemusim ty lidi takze vychod bleee.


Offline - Nadšenec Profil 
27. 4. 2021 13:24 Odeslat příspěvek
Asi tak, lepsi zdravější restauracky budou hlavně v Praze, Brne, Plzni a okolí.. Samo i jinde ale ty chudší kraje a oblasti jedou spis samy smažený jídla po pizzerky...


Offline - Nadšenec Profil 
27. 4. 2021 13:55 Odeslat příspěvek
Jak píše aaischa, tyhle služby se dramatickým tempem rozmáhají i na malých městech, nějaké rozvozy o online objednávky už dělá třeba i Konzum v Ústí nad Orlicí.... Právě s Covidem všem došlo, že v tomhle je budoucnost. I na malém městě jsou kebaby a pizzerie apod. Výběr není tak široký, ale tohle třeba pro mě dealbreaker není, rád vařím a že bych bydlel podle toho, kde jsou rozvozy... To je asi tak bod 350 z mého seznamu priorit a vlastně jsem si ještě nikdy hotové jídlo neobjednal.

Ale point není v tom, že se někdo přesune do České Třebové a bude tam rozpojovat vlaky za půlku peněz....

Point je v tom, že budeš dělat v České Třebové stále tu stejnou práci jako v Praze, akorát z domu za cenu pražské garsonky třeba a sem tam si zajedeš do Prahy vlakem, z ČT je to teď nějakých 80 minut. A jednou za 14 dní to není takový problém.

Tedy budeš žít na malém městě, ale dělat pro pražskou firmu s pražským platem.

Jinak jsem rezident Prahy a mám tam byt, ale zůstat tam nechci ani náhodou a ten covid je pro mě vlastně příležitost. Kdybych byl ve stejné situaci a ještě k tomu platil nájem, o to víc bych to jako příležitost cítil.

Uvidíme, až jednou bude skutečně po všem, kdo se do Prahy vrátí a kdo ne, každopádně když mám na výběr mezi bytem v Praze a RD na malém městě, beru ten RD bez dlouhého přemýšlení...


Offline - Inventář Profil 
27. 4. 2021 14:33 Odeslat příspěvek
Tak ono zaměstnavatelé taky nejsou za zelena utržení, takže taky budou hledat jak ušetřit tím, že najmou někoho z té největší díry, když už není potřeba fyzická přítomnost. To ohledně té perspektivy pražských platů.


Offline - Nadšenec Profil 
27. 4. 2021 14:43 Odeslat příspěvek
xls: to jak kde, spousta firem už to tak má dávno, že mají call centrum třeba v Brně nebo v Ostravě, ale v té Praze je to často spíš IT, finance, do toho jazyky atp. To nemůže dělat každá účetní z montovny, co dělá výplaty, nebo kdokoliv, kdo je schopen si nasadit sluchátka a střílet elektriku důchodcům. A ty firmy už na tom teď šetří. A hodně peněz. Zkrátka tím, že se zmenší kancly třeba na třetinu. To jsou v Praze u větších firem desítky tisíc EUR měsíčně.

Já třeba spolupracuji hodně s lidmi z UK, a tam to bylo dávno před Covidem, že se třeba rok neukázali v práci vůbec, jeli jen z domu a když už se ukázali v práci, museli do zasedačky, protože tam ani neměli svoje místo.


Offline - Poslední varování Profil 
28. 4. 2021 08:52 Odeslat příspěvek
yowie: tak to bych nechtel, uz jen to prostredi se me tam nelibi, neni tam takova anonymita a dalsi vec, pokud i neco resim / prodavam tak v Praze se hned sejdu. Nekam do Usti n/ Orlici me nikdo nepojede predat vec, takze vse balit / posilat pokud vubec je duvera.
Stejne tak u cestovani, pokud neco domlouvam a sejdeme se tak vetsinou v Praze, letiste a sup letite / nebo busem Flix Bus / Student Agency a dalsi.

Z Usti n/Orlici nebo Ceskej Trebovej me asi toho moc nepojede, takze jet jedine vlakem nebo necim jinym drahym a komplikovane. Zrovna tu Trebovou resila moje kamoska co tam ma maminku a rikala ze je to strasny.

A u toho na dalku, ne u vseho to jde jako priklad uvedu je sice fajn ze se rekne IT, ale pokud je to IT kde se i neco sem tam musi zapojovat napr rack, switch, kabely natahnout, prenest tiskarnu, zapojit PC - musi se to fyzicky a tezko povim hele ja jsem ve Trebovej tak to PC at zapoji robot :D

pozn. pro Prazskou firmu s Prazskym platem delat nebudes, jelikoz jak zjisti ze se jim hlasi clovek nekde z kotehulek, podle toho mu nabidnout plat - mzdu :) Se to uz resilo a rikali ze v kazdem tom regionu je jina mzda.
Samozrejme nejde to zamenit s praci v IT ala programator, ten je proste posle nekam kdyz to umi :)

V UK to zni dobre, ale asi to bude na vyssi pozice vic odborne :)


Offline - Nadšenec Profil 
28. 4. 2021 09:20 Odeslat příspěvek
ripper6: Tak jasně, ne u všech to jde, ale já už nebyl v kanclu od 10. března 2020 a nikdo v tom problém nevidí...

Tak hromada náplav v Praze už je teď z kotěhůlek a berou, kolik si řeknou, když mají co nabídnout. Toho, že by ti snížili plat, protože děláš na dálku, tomu opravdu nevěřím. Ale kdyby přece, chodí mi na Linked-in docela dost nabídek, a u těch firem je také home office už standard, možná až na počáteční zaškolení a předání pracovního notebooku.

Takže že bych dělal já třeba za 30 a kolegové v Praze za 60, toho bych se fakt nebál. Naopak HO může být pro některé důvod, proč zůstat ve firmě, i když vedle třeba nabízejí o pár k měsíčně víc, ale bez HO. Je to budoucnost. A toho, že by vysokoškolákovi s jazykama někdo nabídl plat z montovny, protože dělá na dálku, tak toho bych se fakt nebál, to by se ta firma střelila do vlastního kolena.

Ale mě by ve finále o něco nižší plat ani nevadil, když mě daleko větší nemovitost v menším městě bude stát polovinu toho, co v Praze 2kk....


Offline - Poslední varování Profil 
28. 4. 2021 09:37 Odeslat příspěvek
yowie: tak duvod proc zustat v Praze je i ten ze ted treba se resi porad covid, ale casem se to srovna a kvuli 2 letum jit pryc? Jasne pokud jses v RD nekde a ani ven nechodis a sraz zadnej nedomlouvas....
ale v Praze je to vic spolecenske, ze proste das sraz, nekam jdete.
Mimo kraj a hlavne Stredni cechy mam vlastni zkusenost, to uz vubec se s lidma nic nedomluvi a prvni co je zajma je leda pivo :(

Co se tyce ceny, hodne zalezi jak to kdo ma, jasne ze trzni najem je dost ale ten kdo neplati takove to palky tak je to jina :) Pro me je treba byt drazsi mimo Prahu :) Jsem ze zvedavosti koukal a nekde Trebova... 7000czk to je docela dost na tamni podminky.
Kdysi se rikalo 5000 max.
Nahoru

Odeslat nové téma  Odeslat odpověď
Přejít na stránku Předchozí stránka  1 ... 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18 ... 101  Další stránka
Stránka 15 z 101 [ Příspěvků: 1501 ]
Předchozí téma | Následující téma
Verze pro tisk


Hledat
Přeskočit na
 

Hledat

Zobrazit v normálním vzhledu
Podmínky pro užívání služby informační společnosti | Informace o zpracování osobních údajů | Cookies