FinExpert.cz

Přihlásit se


Předchozí stránka  |  Další stránka

"Rýma na účtě" - Nikomu neposkytujte čísla KARTY ani CVV

Offline - Přeborník Profil 
8. 5. 2021 14:49 Odeslat příspěvek
Já bych řekl, že tohle je dost dobrý důvod Visa Direct / Mastercard MoneySend považovat za nebezpečný nesmysl. Ale firmy holt chtěly konkurovat jiným platebním mechanismům za každou cenu…
Poslední příspěvek


Offline - Diskutér Profil 
8. 5. 2021 15:52 Odeslat příspěvek
No jsou i další případy = Řada klientů českých bank, čelí v poslední době zvýšené vlně podvodných telefonních hovorů. Česky hovořící podvodníci, volající široké veřejnosti, umí být velmi přesvědčiví a používají telefonní čísla přesně napodobující čísla klientských linek. Častou záminkou hovoru je informace klientovi ze strany podvodníka o vyšetřování podvodné transakce na jeho účtu. Podvodník po klientovi v rámci „vyšetřování“ požaduje sdělení citlivých údajů, jako jsou přihlašovací údaje do elektronického bankovnictví, SMS kódy pro potvrzování plateb a údaje z platební karty. Prosíme o vaši obezřetnost, tyto údaje po klientech skutečné Klientské centrum nikdy nevyžaduje.

Tak chtěli jak potvrdit platbu kartou (zamítnul jsem), tak si sami sosnout (po předání čísel nemáte šanci se bránit, KK a korent by asi šly na max. A to banka asi nevrátí.). Dohledal jsem, ža chtěli sosnout i mini částku 1 rubl (asi 30h). Asi "otestovat" plat. cestu.

Mějte se na pozoru !


Offline - Inventář Profil 
8. 5. 2021 15:53 Odeslat příspěvek
Jo, za chvíli by mohla EU zakázat i nože a sirky. On se vždycky najde někdo, kdo je zneužije.


Offline - Nadšenec Profil 
8. 5. 2021 19:58 Odeslat příspěvek
Na nožích se pracuje. Začalo se omezením velikostí, pojistkami a jednoručním ovládáním.

Jen pořád nechápu, co člověka vede k tomu, aby kvůli příjmu peněz byl ochotný někomu, byť na web, napsat své CVV. Ale nebojte, nejsem pan neomylný a tolikrát už mě nachytali jindy a jinde ...


Offline - Nadšenec Profil 
8. 5. 2021 19:59 Odeslat příspěvek
xsw píše
Ono jde provést i platbu bez cvv kódu, např. na amazon.de jsem tak před týdnem zaplatil za zboží. A byl to nově založený účet bez registrované karty. Podvodník prostě odčerpá peníze z tvé karty nákupem zboží v takovém eshopu.

Možná by stálo za to vysvětlit Podvodník prostě odčerpá peníze z tvé karty nákupem zboží ... Nejsem tak znalý, ale pro mě nedává smysl, že pokud bych měl já někomu zaplatit, jak to může dopadnout tak, že ten kdo má dostat peníze ode mě čerpá, aniž bych k tomu sám dal pokyn ... ?

... a nebo naopak, pokud má mě někdo zaplatit, proč bych měl zadávat nějaké údaje krom čísla účtu, resp. čísla karty (a nic navíc), jestliže se dá platit i na kartu (o čemž jsem do teď nějak nevěděl).

Naštěstí jsem se do podobné situace nedostal, takže nemůžu vyloučit, že by mě taky oblafli ...


Offline - Trvalý BAN Profil 
8. 5. 2021 20:07 Odeslat příspěvek
Mně připadáš, jak když jsi spadl z višně. Prostě je to standardnî sociální inženýrství.
https://www.vas-hosting.cz/blog-jak-na-kybernetickou-bezpecnost-1-dil-socialni-inzenyrstvi


Offline - Nadšenec Profil 
8. 5. 2021 21:07 Odeslat příspěvek
Já? Může být ... Ale ten dotaz mi pořád přijde předmětný, pokud mám akceptovat a dám kontakt, jen čekám až mi pošlou peníze. Jestliže platím, tak na bankovní kontakt naopak pošlu peníze, které sám zadám. Tedy mi uniká, jak při tom, kdy já mám prostředky přijímat, by je naopak ode mě někdo čerpal, když mu nedám vše potřebné a naopak pokud já platím, tak abych platil něco jiného, než sám zadám. Holt jsem natvrdlej, každej je nějakej ...


Offline - Mírně pokročilý Profil 
9. 5. 2021 10:41 Odeslat příspěvek
@peliculiar mrkni treba sem: http://podhledem.blogspot.com/2020/01/b ... krocz.html

co se tyce toho Amazonu, tak to mam take overeno z vlastni zkusenosti.. zadam novou kartu, pouze cislo a datum planosti bez CVV a jsem schopen s ni zaplatit.


Offline - Nadšenec Profil 
9. 5. 2021 10:47 Odeslat příspěvek
To jsou dobré příklady, ne že ne ... Já vůbec nepodceňuju manipulaci s lidmi na základě sociálního inženýrství.
Spíš jsem narážel na trvání si na nějakých pravidech, které jsou alespoň pro mě (zatím?) nepřekročitelná ...
Pokud nemůžu já platit / někdo zaplatit mě nějakým (pro mě) standardním způsobem, půjdu od toho pryč.


Offline - Diskutér Profil 
10. 5. 2021 18:25 Odeslat příspěvek
Raději se podělit s negativní zkušeností a nastínit, jak snadno může člověk nalítnout, což pro většinu ldí zde to asi nebude prblm, ale např. pro vaše blízké okolí může být :nenapadne


Offline - Inventář Profil 
10. 5. 2021 18:39 Odeslat příspěvek
Určitě, a může se to stát každému z nás. Pokud jde o blízké okolí, jsem částečně skeptický, protože někteří jsou nepoučitelní a nevzdělatelní. :)


Offline - Nadšenec Profil 
10. 5. 2021 20:31 Odeslat příspěvek
Tady už se to řeší:

https://podvodnici-na-bazos-cz-sk.webno ... zakaznici/

Je dobře, že jsi to tu dal. Raději ať mají lidé možnost čerpat z více zdrojů.
Chhodily ti nějaké smsky s potrvzením platby ?
Protože pokud ne, tak mě docela udivuje, že v době, kdy banky zavádějí dvoufaktorové ověření a s některou bankou bez chytrého mobilu nezaplatíte, lze tak jednoduše bez dalšího ověření právě dejmě tomu ještě na telefon či do IB někomu takto jednoduše vysát peníze... Samozřejmě pokud by člověk byl schopen ve svém telefonu po tom odkliknout (přepsat kod z sms) s textem třeba " "právě se chystáte poslat peníze tam a tam", a nedošlo by mu to ani v tento moment, tak pak si asi nic jiného nezaslouží..


Offline - Mírně pokročilý Profil 
11. 5. 2021 06:05 Odeslat příspěvek
Dobré téma, také se mě nedávno někdo pokoušel na Bazoši podvést :-))
Je to samo trochu podezřelé, pokud po vás někdo chce údaje z karty. I jsem se obrátil s dotazem přímo na Bazoš.

Citace
Dobrý den,
rád bych se zeptal, jestli na přiloženém printscreenu a odkazu je nějaká Vaše oficiální metoda placení či se mě někdo pokouší podvést.
Zde je odkaz: https://bazos.getorder.casa/order/738183437
Děkuji

Dobrý den,
děkujeme vám za informaci. Jedná se o podvodnou nabídku zaslání peněz. Podobné služby u nás neposkytujeme.
S pozdravem,
David Rozhold
Bazos.cz

Přílohy

bazos.png
bazos.png
[ 389.68 | Zobrazeno 192 krát ]




Offline - Administrátor Profil 
11. 5. 2021 08:55 Odeslat příspěvek
Nedávno jsem platil na německém obchodě s květinami a nechtělo to ani SMS

Psal jsem o tom zde: https://spolu.hellobank.cz/t/platby-na- ... /14080/146


Offline - Trvalý BAN Profil 
11. 5. 2021 14:24 Odeslat příspěvek
Potěmkinova vesnice česko. Bazoš je pod pečlivým drobnohledem danové správy, která na něj doslova zaklekla. Sledování inzerce se věnuje celé jedno oddělení FS MF.
Jak vida, ale vyloženě podvodné platební brány Potěmkinův stát nezajímají, vždyt přeci okrádají jen občany. :D :D :D
Nahoru

Odeslat nové téma  Odeslat odpověď
Přejít na stránku Předchozí stránka  1, 2, 3, 4, #  Další stránka
Stránka 2 z 4 [ Příspěvků: 53 ]
Předchozí téma | Následující téma
Verze pro tisk


Hledat
Přeskočit na
 

Hledat

Zobrazit v normálním vzhledu
Podmínky pro užívání služby informační společnosti | Informace o zpracování osobních údajů | Cookies