FinExpert.cz

Přihlásit se


Předchozí stránka  |  Další stránka

Ideální kreditní karta

Offline - Návštěvník Profil 
22. 7. 2021 15:29 Odeslat příspěvek
Ale ty vratky asi musím utratit jen v určitých obchodech.
Poslední příspěvek


Offline - Inventář Profil 
22. 7. 2021 17:50 Odeslat příspěvek
Vratky můžeš vrátit na účet kreditky po 500,-.


Offline - Diskutér Profil 
22. 7. 2021 21:00 Odeslat příspěvek
Abys mohl vracet jak píše drkarel na KK odměny v minimální výši 500 Kč, musíš si zřídit Svět odměn, který je ale podmíněn BÚ, tedy ke KK se musíš zřídit i BÚ - nejlépe na pobočce bez DK, kterou mně vnutil systém při zakládání BÚ online.
Abys měl BÚ Konto plus zadara, musíš přes něj protočit měsíčně pokud máš 58 let a výše 5000 Kč, pokud jsi mladší částku 10000 Kč, do 26 let není nutné nic protáčet.
Poté si zaktivuješ Svět odměn, na který se budou připisovat s několikadenním zpožděním 2 % z plateb KK (pozor na výluky).
Až dosáhneš na Světě odměn min. 500 Kč, dáš příkaz na převod na KK a opět s několika denním zpožděním se odměna připíše na KK.
Vedení KK je zadara jak někdo o pár příspěvků zpět psal, pokud na KK protočíš minimálně 3000 Kč měsíčně.
Po půl roce budeš asi vše rušit na pobočce, BÚ bez DK lze na pobočce zrušit okamžitě, s DK je výpovědní doba 1 měsíc, stejně jako u KK. Stojí to za tuto snahu?


Offline - Přeborník Profil 
22. 7. 2021 21:19 Odeslat příspěvek
Podmínka příjmu 10000 plus konta zdarma neplatí několik měsíců.


Offline - Diskutér Profil 
22. 7. 2021 22:38 Odeslat příspěvek
Ja myslim, ze (az) 7.000 za pul roku za tech par minut namahy stoji. Ja si teda zalozil online bezny ucet plus konto i s debetkou 8.7., abych si pak zazadal o kreditku. Aniz bych o tom mel tucha, zalozil jsem to v dobe, kdy maji jeste akci +500 kc za zrizeni plus konta (zjistil jsem az posleze pri brouzdani CSOB stranek; akce bezi od 7.7. do 31.7.). Do deseti dnu od zalozeni uctu je treba si navest debetku do google pay (cislo karty, platnost a CVV pred fyzickym dorucenim karty lze zjistit v CSOB Smart) a provest s nefyzickou kartou, resp. pres google pay, platbu. Zaplatil jsem 1,- Kc na netu (dobil jsem si ucet Skylink).

Jinak ke svetu odmen pozor. Podle Pravidel pro sber bodu to vypada, ze se zapocitavaji bonusy u plateb kreditkou az od vyse nakupu 100 Kc. U plateb kreditkou u Ceske posty lze za mesic ziskat maximalne jen 200 bodu.


Offline - Diskutér Profil 
23. 7. 2021 16:45 Odeslat příspěvek
Zrušení podmínky 10000 Kč/měsíčně pro vedení BÚ zdarma jsem na stránkách ČSOB bohužel nezaregistroval.
BÚ s DK jsem vyřídil online. Kreditku online, ale musel jsem podepsat papírnictví ke KK na pobočce.
Abych mohl pak okamžitě zrušit BÚ, musel jsem s předstihem na pobočce zrušit DK. A do třetice všeho dobrého jsem na pobočce rušil BÚ bez karty a KK. Suma sumárum to pár minut určitě nebylo, na pobočce jsem dohromady strávil více jak hodinu, nehledě k času nutnému k přesunům k návštěvám pobočky. Ale proti gustu žádný dišputát. :-)


Offline - Mírně pokročilý Profil 
28. 7. 2021 05:20 Odeslat příspěvek
cz01 píše
Vnímám tam problém právě s těmi balíčky a relativně úzkým okruhem za co pak člověk dostane bonus. Osobně radši využívám karty, které vrací za všechny normální platby a vedení je zdarma (i při splnění podmínek). Takže u mě vede podnikatelská kk od Monety a RB Deluxe kk (již nenabízená), které používám při běžné útratě za všechno možné.

Je, ale vidět trend toho, že se postupem času vše ořezává - procento vratky, maximální hodnota vratky, podmínky kde za jaké platby se vrací. Takže dnes univerzálních kreditek dostupných veřejně vedených zdarma není mnoho a to HB!, ČS/mBank s Curve a zbytek má víceméně nějaké omezení.


Koukám na tu podnikatelskou KK od Monety, vypadá hodně dobře. Akorát nejsem živnostník (mám pozastavený ŽL). Máš s tím prosím nějaké zkušenosti? Např. jestli musím aktivně podnikat, nebo stačí, že jsem jen zaměstnanec :).


Offline - Nadšenec Profil 
28. 7. 2021 06:08 Odeslat příspěvek
V době žádání musíš mít platné IČO. Po sjednání už aktivně nekontrolují stav a člověk už nemusí podnikat. V případě, ukončení podnikání by měl člověk produkt zrušit sám. Takto mi to bylo řečeno na infolince.


Offline - Mírně pokročilý Profil 
28. 7. 2021 06:37 Odeslat příspěvek
Díky za upřesnění, platné IČO znamená, že no najdu zde? https://rejstrik-firem.kurzy.cz/ico/overeni/ pod platnými záznamy? Pokud ano, tak tam se najdu :).
Zkusím si o kartu zažádat, jsem zvědav co se bude dít, když mám i tu Smartku.

Tak se nepovedlo...
Kreditní kartu Vám nyní nemůžeme nabídnout online


Offline - Poslední varování Profil 
28. 7. 2021 07:57 Odeslat příspěvek
Pozastavené ičo (Živnostníček) je samozřejmě v registrech vidět.

Pokud neděláš ve státním kde je zákaz podnikání, nebo nebereš dávky, tak asi není žádný rozumný důvod pozastavovat živnost.


Offline - Mírně pokročilý Profil 
28. 7. 2021 08:23 Odeslat příspěvek
A co třeba nemuset platit zálohy a muset si sám dělat daňové přiznání? Na tu živnost jsem již přes 10 let nic nedělal, takže nevidím důvod ji mít aktivní, spíš přemýšlím o úplném zrušení.


Offline - Poslední varování Profil 
28. 7. 2021 08:29 Odeslat příspěvek
Jaké zálohy když nemáš příjem?
Jaké daňové přiznání, když nemáš příjem? Jsi právnická osoba? Ta má povinnost podávat daňové přiznání i s nulovým příjmem. FO ne.

nejspíš jsi sosal dávky, a tam tě to donutili pozastavit, přiznej barvu :lol:


Offline - Mírně pokročilý Profil 
28. 7. 2021 08:49 Odeslat příspěvek
Opravdu jsem žádné dávky nesosal. Začal jsem podnikat jako student, kdy jsem nemusel platit žádné zálohy. Bohužel se mi studium přehouplo přes 26 let a na "drobné" přivýdělky se mi to už nevyplatilo, tak jsem prostě pozastavil, že se později vrátím, ale to se zatím nestalo. Zaměstnancem jsem se stal až po "pozastavení".


Offline - Poslední varování Profil 
28. 7. 2021 09:14 Odeslat příspěvek
Jak rikam, samotny aktivni ZL neznamena povinnost kazdorocne delat DaP ani podavat vykaz na VZP, natoz platit zalohy, je to nejspise urban legend.

Naopak ma vyhody jako treba v covidu muzes nakupovat i tam, kde nepodnikatele ne a muzes si objednat kreditku :-)

Ani pri nakupu ti neplynou povinnosti. Teda pokud nenakoupis masa za 200.000 a nemuzes prokazat ze jsi ho snedl, na to je judikat, kdy bernak chtel domerit DPHcko za maso z Makra, protoze podnikatel nevykazal ani nakup ani prodej a nebyl schopen prokazat ze to zkonzumoval, prislili mu ze to jako prodal nacerno. Ale v judikatu je jasne napsane, ze nakup pro vlastni potrebu neni povinen podnikatel uctovat, evidovat. Jen by to nemelo byt zjevne neprimereny objem masa a soucasne dalsi okolnosti nasvedcujici machinacim s dph - staci prokazat tu vlastni potrebu a je:-)

Tedy, pokud bys ZL mel aktivni, tak bys tu podnikatelskou kartu asi dostal, nemyslis? Oni to nejspis overuji pres API aresu. A DaP ani VZP resit NEMUSIS. Dokud nevystavis fakturu / doklad na prijem penez (ty inkasujes).


Offline - Mírně pokročilý Profil 
28. 7. 2021 14:36 Odeslat příspěvek
Taki píše
Ja myslim, ze (az) 7.000 za pul roku za tech par minut namahy stoji. Ja si teda zalozil online bezny ucet plus konto i s debetkou 8.7., abych si pak zazadal o kreditku. Aniz bych o tom mel tucha, zalozil jsem to v dobe, kdy maji jeste akci +500 kc za zrizeni plus konta (zjistil jsem az posleze pri brouzdani CSOB stranek; akce bezi od 7.7. do 31.7.). Do deseti dnu od zalozeni uctu je treba si navest debetku do google pay (cislo karty, platnost a CVV pred fyzickym dorucenim karty lze zjistit v CSOB Smart) a provest s nefyzickou kartou, resp. pres google pay, platbu. Zaplatil jsem 1,- Kc na netu (dobil jsem si ucet Skylink).

Jinak ke svetu odmen pozor. Podle Pravidel pro sber bodu to vypada, ze se zapocitavaji bonusy u plateb kreditkou az od vyse nakupu 100 Kc. U plateb kreditkou u Ceske posty lze za mesic ziskat maximalne jen 200 bodu.


V podmínkách mají opravdu až od výše nákupu 100 Kč, ale realita je následující:
- platby KK ve výši 25 - 74 Kč se berou jako platby za 50 Kč = 1 bod
- platby KK ve výši 76 - 124 Kč se berou jako platby za 100 Kč = 2 body atd.

Odměny tedy začínají od plateb v min. výši 25 Kč. Zároveň nejsou přesně ve výši 2 %, ale zaokrouhlené na body směrem nahoru nebo dolů. Příklad nejnižší odměny 1 bod za platby 25 - 74 Kč, kdy platby 25 - 49 Kč jsou zaokrouhlené nahoru = čistá odměna vyšší jak 2 %, naopak platby 51 - 74 Kč zaokrouhlené dolů = čistá odměna nižší jak 2 % atd.
Nahoru

Odeslat nové téma  Odeslat odpověď
Přejít na stránku Předchozí stránka  1 ... 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29 ... 45  Další stránka
Stránka 26 z 45 [ Příspěvků: 671 ]
Předchozí téma | Následující téma
Verze pro tisk


Hledat
Přeskočit na
 

Hledat

Zobrazit v normálním vzhledu
Podmínky pro užívání služby informační společnosti | Informace o zpracování osobních údajů | Cookies