FinExpert.cz

Přihlásit se




Řešení bydlení

Offline - Kolemjdoucí Profil 
2. 8. 2022 09:16 Odeslat příspěvek
Dobrý den, zajímalo by mě, jak byste řešili moji situaci.

Od svých 18 sdílím společný byt s bratrem, který je o rok starší. Máme mezi sebou perfektní vztah (cestujeme spolu, nakupujeme spolu, chodíme se spolu bavit, chodíme do fitka, věnujeme se stejnému podnikání apod) Ani jeden si nedovede představit, že bychom šli od sebe. Oba dva jsme si našli partnerky a teďka řešíme, co dál, jelikož byt 2+1 pro tolik lidi je jaksi malý..

A) Pokusit se sehnat dva byty v jednom baráku, nebo někde poblíž, nebo koupit dům s dvěmi bytovými jednotkami.
B) Koupit pozemek , kde bych postavil 2 bungalovy, nebo 1 patrový dům.

Vůbec si ale nedovedu představit, s jakým rozpočtem může začít člověk stavět. Žádný pozemek nemám, ale mám hotovost z podnikání kolem 3 milionů. Hypoteční úvěr bych mohl získat kolem 3 milionů.
Poslední příspěvek


Offline - Diskutér Profil 
2. 8. 2022 09:41 Odeslat příspěvek
A jsou i ty partnerky z toho tak nadšené? Já nevím, klidně bych stavěl 2 domy v jedné ulici, ale fakt ne bydlet v jednom domě, o který se budete muset společně starat...

Ale tak k tomu dotazu. Ten 2+1 je váš, nebo nájem?
A ten pozemek by byl kde? Ono totiž ve velké části ČR zasíťovanou stavební parcelu za 3 miliony ani neseženete...


Offline - Trvalý BAN Profil 
2. 8. 2022 18:27 Odeslat příspěvek
Nejlepší ten byt prodat, když jsou teď ceny vysoko a nastějovat se každý k partnerce.


Offline - Administrátor Profil 
3. 8. 2022 06:08 Odeslat příspěvek
Napadlo mě zkusit nabídnout byt k výměně za dům nebo pozemek (případně s doplatkem), možná se teď budou lidi chtít přestěhovat do menšího.

Každopádně asi bych úplně nespěchal s rychlým prodejem, než budete mít zajištěno, co s těmi penězi uděláte.


Offline - Návštěvník Profil 
9. 10. 2023 12:34 Odeslat příspěvek
Paule1 píše
Dobrý den, zajímalo by mě, jak byste řešili moji situaci.

Od svých 18 sdílím společný byt s bratrem, který je o rok starší. Máme mezi sebou perfektní vztah (cestujeme spolu, nakupujeme spolu, chodíme se spolu bavit, chodíme do fitka, věnujeme se stejnému podnikání apod) Ani jeden si nedovede představit, že bychom šli od sebe. Oba dva jsme si našli partnerky a teďka řešíme, co dál, jelikož byt 2+1 pro tolik lidi je jaksi malý..

A) Pokusit se sehnat dva byty v jednom baráku, nebo někde poblíž, nebo koupit dům s dvěmi bytovými jednotkami.
B) Koupit pozemek , kde bych postavil 2 bungalovy, nebo 1 patrový dům.

Vůbec si ale nedovedu představit, s jakým rozpočtem může začít člověk stavět. Žádný pozemek nemám, ale mám hotovost z podnikání kolem 3 milionů. Hypoteční úvěr bych mohl získat kolem 3 milionů.


Zdravím, mít 3 milióny a připadně další 3 je dnes luxus, o kterém si může kde kdo nechat jen zdát :tleskani . Za sebe bych jen řekl, že nemovitosti k dnešnímu stavu trhu pravděpodobně neportostou, takže bych poradil prodat co nejdříve (avšak opatrně, né pod cenou, ale zase tu cenu nenapálit tak, jak to dnes dělá každý druhý), a během té doby si vyhlídnout pozemek, u kterých šla a půjde cena dolu.
Nahoru

Odeslat nové téma  Odeslat odpověď

Stránka 1 z 1 [ Příspěvků: 5 ]
Předchozí téma | Následující téma
Verze pro tisk


Hledat
Přeskočit na
 

Hledat

Zobrazit v normálním vzhledu
Podmínky pro užívání služby informační společnosti | Informace o zpracování osobních údajů | Cookies