FinExpert.cz

Přihlásit se


 Další stránka

Unicredit Bank

Offline - Diskutér Profil 
19. 6. 2009 08:06 Odeslat příspěvek
Koukám, že tu nikde není tohle vlákno. :-(

Osobně jsem dnes UnicreditBank dnes totálně vytočený. Snad každé 2-3 měsíce jim nefunguje internet banking (IB). Nešel několik hodin předevčírem a dnes už je taky několik hodin mimo provoz. A když si na to člověk stěžuje, ani jim nestojí za to, aby se mu omluvili.
Poslední příspěvek


Offline - Diskutér Profil 
19. 6. 2009 08:46 Odeslat příspěvek
Mi UCB přijde jako poměrně drahá banka v porovnání se službami, které nabízí.

K čemu jsou výběry z bankomatů UCB zdarma, když ty bankomaty člověk nemůže najít :-) .
Jediné, co je celkem slušné jsou kreditní karty.


Offline - Nadšenec Profil 
19. 6. 2009 08:54 Odeslat příspěvek
Já teda IB nepoužívám denně ale funguje mi bez problému. Použil jsem to teď 4 dny za sebou a bez jediného problému. Přihlašuju se do toho ovšem normálně přes den takže nevím jestli někdy v noci třeba nedělají nějaké úpravy, ale já skutečně nezaznamenal žádný problém během posledního měsíce.


Offline - Nadšenec Profil 
19. 6. 2009 08:56 Odeslat příspěvek
DoubleSix píše
K čemu jsou výběry z bankomatů UCB zdarma, když ty bankomaty člověk nemůže najít :-) .

No jo, ale hlavní výhoda třeba u konta KOMPLET které mám:
- výběr z kteréhokoli bankomatu (jakékoli banky) jen za 9,90 Kč
- vklad na bankomatu Unicredit zdarma (to používám často neboť ne vždy stihnu pobočku, vložit přes bankomat je super věc)


Offline - Administrátor Profil 
19. 6. 2009 09:01 Odeslat příspěvek
Taky UB zrovna nemiluju. Byl jsem více či méně "zabydlen" v obou bankách, které pohltila.
Jednak v HVB, kde jsem měl nějaké investice - dopadlo to tragicky, ještě že šlo o tzv. zaručené investice a dostal jsem alespoň to, co jsem tam vložil (i když ne tak docela, tratil jsem na poplatcích), takže ztráta byla je z tzv. "ušlé příležitosti"
A hlavně v Živnobance, která předtím, než do ní ti Italové vstoupili, patřila mezi nejlevnější na trhu. V době, kdy pro vydání platební karty banky požadovaly zůstatek na účtě a obraty, mi ihned vydala kartu s limitem 10 tisíc denně a taky jejich samoobslužná zóna byla super, daly se na tom zadávat příkazy (24 hodin denně, šlo o další "krabici" vedle bankomatu), když člověk neměl doma počítač a/nebo připojení k Internetu (což tehdy také nebylo úplně běžné). Taky neomezený počet výběrů zdarma z vlastního bankomatu (i když jich moc nebylo, ale já ho měl v pěším dosahu od bytu) nebyla úplně běžná služba.
Aktuálně mi přijde jako poměrně drahá banka. Snad jedinou zajímavostí je možnost napojit kartu na účty ve 2 různých měnách (EUR a CZK, nebo EUR a USD). Při platbě v jedné z těchto měn pak banka odečte částku z účtu bez konverze.
Doplněno: jak píše mobilman - možnost vkládat peníze přes bankomat (tedy opět 24 hodin denně) je taky super (měla i Živnobanka).


Offline - Diskutér Profil 
19. 6. 2009 09:19 Odeslat příspěvek
PatrikChrz: Mě ten vklad přes bankomat DOST zklamal. Vklad hotovosti na pobočce je zpoplatněn (prý to zaměstnává paní na přepážce a tu musí banka platit a tak skrze poplatek ji platí klient, vždyť je tam pro něj). Když jdy vložit peníze přes bankomat, stejně musím dovnitř, obtěžovat paní na přepážce, aby mi dala obálku :-) (Personál je ochotný a i poradí, jak na to.) Problém je v tom, že peníze na účet nejenže nejsou připsány ten den, ale dost často ani následující! Takže pokud nutně potřebuji doplnit hotovost na nějakou urgentní platbu, je to na nic. ... ale je to zadarmo :-/

PS: IB je stále mimo provoz!


Offline - Administrátor Profil 
19. 6. 2009 09:25 Odeslat příspěvek
Ruprecht001: tak to asi od dob Živnobanky změnili. Já jsem vkládal pouze jednou - na bankomatu jsem zadal kolik chci vložit, vyjela obálka, do té jsem dal peníze a nechal obálku zajet zpět. S tím zpožděním nevím, dělal jsem to pozdě večer a druhý den byly peníze připsány.


Offline - Diskutér Profil 
19. 6. 2009 10:17 Odeslat příspěvek
UcB má jen kreditku k AXA PF. Jinak nic a i tu kartu zařídila spíš AXA. Až budou mít nějaký trhák, tak to sem hodím - ale myslím, že nebudou mít nikdy. Nejsou flexibilní, natož průkopníci.


Offline - Nadšenec Profil 
19. 6. 2009 18:43 Odeslat příspěvek
no zrovna unicredit je snad nejdrazsi banka na firemni finance :)


Offline - Diskutér Profil 
20. 6. 2009 07:48 Odeslat příspěvek
fikyyy: Držím je jen kvůli zahr. platbám, ostatní jsem už dááávno převedl do Fia. A nejdražší není, vycházela cca stejně jako ČSOB. Ale ten servis co klientům poskytují je snad nejslabší, co jsem kde v bance zažil. :-/


Offline - Administrátor Profil 
20. 6. 2009 08:00 Odeslat příspěvek
Ruprecht001: a proč na zahraniční platby nevyužíváš devizové společnosti? Popř. jestli jsou v EURech, tak si založ účet v Německu (Žitava) nebo na Slovensku (Pragobanka) a máš to zadarmo (resp. u Pragobanky zdarma a u VR Bank Zittau bez paušálního poplatku a pár centů za převod).


Offline - Nadšenec Profil 
20. 6. 2009 09:36 Odeslat příspěvek
patrik: myslis privatbanku, ne? :)


Offline - Administrátor Profil 
20. 6. 2009 09:37 Odeslat příspěvek
jo jasně :D


Offline - Diskutér Profil 
20. 6. 2009 16:15 Odeslat příspěvek
PatrikChrz: Účet v Německu mám, ale na poplatky za zahr. platby mě to vyjce cca nastejno jako v ČR (pár centů to ani tam není, za platbu do Hong Kongu účtují tuším min 8,50 EUR), resp. v UniCredit, kde platím min. 250 Kč za transakci. Platby jsou vždy kolem 1000 USD a myslím, že bych se na o moc lepší cenu nedostal a 3-5 dní na "doručení" platby je pro mne dostačující, víc už by byla spíše komplikace a za to těch pár ušetřených korun nestojí.


Offline - Administrátor Profil 
20. 6. 2009 17:00 Odeslat příspěvek
Aha, to jsi neuvedl, že platíš mimo Evropu, tak to je samozřejmě jiná, německé banky mají "za pár centů" platby jen v rámci EU (ale na rozdíl od slovenských i neměnové, tedy např. do Polska, Maďarska, atd).

Pokud je to v USD do HK tak tam bys u devizové společnosti jednak měl nižší poplatek (paušál 100 Kč za platbu) a jednak lepší kurz.
Jak je to u USD nevím, já platím hlavně v EUR.

Poslední platba 10. 6. částka 117,38 EUR, kurz 26,77, poplatek 100 Kč.
Ve stejný den měla Unicredit kurz 27.258825.
Takže kdybys platil 1000 EUR, byl by rozdíl v kurzu 488.825 Kč + rozdíl v poplatku (dle výše převáděné částky, ale minimálně dalších 150 Kč).

A jestli ten účet držíš opravdu jen kvůli zahraničním platbám, tak ještě započti roční náklady na jeho provoz a dohromady to už dá slušný balík :D
Nahoru

Odeslat nové téma  Odeslat odpověď
Přejít na stránku 1, 2, 3, 4, 5 ... 310  Další stránka
Stránka 1 z 310 [ Příspěvků: 4638 ]
Předchozí téma | Následující téma
Verze pro tisk


Hledat
Přeskočit na
 

Hledat

Zobrazit v normálním vzhledu
Podmínky pro užívání služby informační společnosti | Informace o zpracování osobních údajů | Cookies