FinExpert.cz

Přihlásit se


Předchozí stránka  |  Další stránka

Přepravní služby

Offline - Mírně pokročilý Profil 
18. 12. 2009 19:25 Odeslat příspěvek
To je fakt. Mají ještě zítřek maňasové, takže doufám.
Můj rozvášněný post o zaseknutém balíku je na světě. Od 10. ležel na poště, už měli nabyto nejspíš toho 10 :D jsem nechtěl být přehnaně aktivní minulý týden. Tak příště...
Poslední příspěvek


Offline - Mírně pokročilý Profil 
20. 12. 2009 01:09 Odeslat příspěvek
dneska jsem se poprvé z České pošty posadil na zadel a nechápavě zíral ... přivezli mi balík v sobotu v 11:00 :shock:


Offline - Diskutér Profil 
20. 12. 2009 06:14 Odeslat příspěvek
elzyx: A byl to balík, nebo EMSka? EMSky bezne rozvazi i o vikendu...


Offline - Administrátor Profil 
20. 12. 2009 07:41 Odeslat příspěvek
eLzyx + Ruprecht001: Přesně tak. Služby České pošty mohou být velmi dobré, pokud si člověk vybere ten správný produkt :).
Co mi u EMS vadí je, že jde pojistit max. na 10 000 Kč :( (resp. se nepojišťuje a je pojištěna na tuto částku automaticky). Jinak to, jestli se bude doručovat v dobotu nebo nikoliv se při podání balíku volí (je to kvůli tomu, že např. do firem se to naopak nehodí.
Jinak opravdu jen cenné balíky s cenou 30 000 Kč. Těch 7 Kč za to fakt stojí a dojde to do druhého dne (ale nechodí v sobotu).


Offline - Inventář Profil 
20. 12. 2009 09:45 Odeslat příspěvek
eLzyx píše
dneska jsem se poprvé z České pošty posadil na zadel a nechápavě zíral ... přivezli mi balík v sobotu v 11:00 :shock:

V předvánočním čase se v sobotu rozváželo už za bolševiků, jinak by se totiž nestíhalo :-D .


Offline - Návštěvník Profil 
20. 12. 2009 18:45 Odeslat příspěvek
Minimálně poslední 3 roky doručuje pošta OB před Vánocema i v sobotu a neděli.


Offline - Mírně pokročilý Profil 
21. 12. 2009 21:17 Odeslat příspěvek
To dělají snad všechny služby.
Nic jiného jim asi nezbývá.
Pracovníky ČP dokonce i lituji, mají tam pořádný bordel. Balík už 7 dní doma a dnes první upomínka o uložení zásilky. Škoda, že to byla dobírka, sice né na mě ale podpis byl tak nečitelný, že to mohlo být ještě zajmavé.


Offline - Mírně pokročilý Profil 
22. 12. 2009 11:24 Odeslat příspěvek
Včera okolo 11:00 dopoledne odeslány ze vsetínské hlavní pošty dvě zásilky Cenného psaní pojištěné na 30 000 Kč (v hodnotě asi 3 000 Kč každá:)).

První do Ostravy, druhá do Roudnice nad Labem (tedy prakticky přes celou republiku).

Dnes 11:10 (tedy po 24h) hlásí trasování České pošty, že jsou zásilky doručovány místními poštami...


Za 51 Kč maximální spokojenost.


Offline - Administrátor Profil 
22. 12. 2009 11:38 Odeslat příspěvek
Přesně. Proč platit za obchodní balík, když stejnou službu poskytne cenný balík a cenné psaní (zde je omezení, že se musí zboží vejít do obálky A4 nebo A5 a nevážit více, než 2 Kg).
Jinak pro příště, cenné psaní můžeš klidně pojistit i na 5000 Kč, v tomto případě (na rozdíl od balíku) bude rychlost doručení stejná.

Pro úplnost údajů je třeba doplnit cenu speciální obálky, která je (dle velikosti a varianty (dobírková/obyčejná)) kolem 10 Kč.

Teď nevím, jestli mám přát, aby se zásilky ztratily :D


Offline - Mírně pokročilý Profil 
22. 12. 2009 11:52 Odeslat příspěvek
Opravdu 5 000 Kč, není to náhodou 5001 Kč? Pojistil jsem na 30 000 Kč, protože a) stojí to stejně b) kdyby se zásilka náhodou ztratila, bylo by to hezké přilepšení do nového roku ;)

Máš pravdu, speciální plastová obálka na Cenné psaní stojí 10 Kč - to jsem zapomněl zmínit...


Offline - Administrátor Profil 
22. 12. 2009 12:14 Odeslat příspěvek
Ne, u cenných psaní a balíků je rozdíl.

Cenné psaní jde stejnou cestou bez ohledu na udanou cenu - vždy má červenou nálepku.
Balík s cenou do 5000 Kč dostane bílou nálepku a jde s ostatními balíky. Balík s cenou nad 5000 Kč dostane červenou nálepku a jde spolu s obchodními balíky a cennými psaními.

Jinak to, že zásilka s cenou 5001 a 30000 Kč stojí stejně, je pravda. Takže buď 5000 Kč nebo 30000 Kč

Tak vše nejlepší do nového roku a hodně ztracených zásilek :mrgreen:


Offline - Diskutér Profil 
22. 12. 2009 14:46 Odeslat příspěvek
Takže uvažujme balík o rozměrech 30x20x10 cm (tj. velikost cca jako dva klasické balíky papíru A4 500 listů do tiskárny) a hmotnosti do 5kg (4999g) pojištěný na 30 000 Kč. Dle kalkulačky na webu ČP to vyjde takto:

Obchodní balík 91 Kč
Cenný balík Pilný 89 Kč

Obchodní balík má být dodán nejpozději následující pracovní den po dni podání.
Pilný cenný balík má být dodán ve lhůtě dvou pracovních dnů ode dne podání.
(formulace doslovně z webu ČP)

Cenný balík nepodaný Pilně nemá garantovanou dobu dodání. Cenné psaní nemá garantovanou dobu dodání a nelze podat Pilně. Čili rozdíl je celé 2 Kč ve prospěch Cenného balíku, při hmotnosti do 2Kg je to dokonce úplně nastejno (82 Kč). Takže já naopak nevidím důvod neposlat zásilku jako obchodní balík, pokud to zrovna vaše pošta podporuje.


Offline - Mírně pokročilý Profil 
22. 12. 2009 15:02 Odeslat příspěvek
Pleteš hrušky s jabkama. Bavíme se tady o cenném psaní o hmotnosti v řádech stovek gramů. Tam vychází poštovné asi na polovinu oproti Obchodnímu balíku...


Offline - Inventář Profil 
22. 12. 2009 15:05 Odeslat příspěvek
Czulibrk: jenže cenné psaní nejde pilně a to, že obvykle dojde druhý den není ani pravidlo, ani jistota. Většinu jich zákazníci mají za den, nebo dva, ale občas putuje i přes týden...


Offline - Administrátor Profil 
22. 12. 2009 15:11 Odeslat příspěvek
Tolik teorie a nyní praxe.
Obchodní balík nelze podat na všech poštách. Tam kde podat lze, je stanovena určitá hodina, do kdy jsou obchodní balíky přijímány, jinak jdou až následující den. Na velkých poštách je to zpravidla do 16:00, na menších (které je ovšem berou, neberou je všechny) je to zpravidla do 14:00.

Příplatek "pilný" u cenného balíku nemá smysl, ve skutečnosti na doručení nemá žádný vliv - z praxe mám ověřeno, že všechny cenné balíky (s udanou cenou 30 000 Kč), kde jsem měl možnost ověřovat dobu dodání, byly všechny doručeny do druhého dne a to i když byly podány po 16:00. Proto u Cenného balíku počítej s cenou 77 Kč. To je rozdíl 12 Kč. A škoda jich.

V praxi tak může nastat i situace, že Cenný balík podaný po 16:00 může přijít dříve, než obchodní balík podaný ve stejnou chvíli. Ano, je pravda, že u Cenných balíků tyto lhůty nejsou zaručeny, ale zpravidla jsou dodržovány.

Obchodní balík nelze pojistit na částku vyšší než 100 000 Kč (cenný balík a cenné psaní lze až do milionu). Na rozdíl od cenného balíku a cenného psaní nesmí být obsahem obchodního baliku mince, bankovky, šeky, drahé kovy, umělecké předměty, pokázky, ceniny, drahé kameny, atd.
Nahoru

Odeslat nové téma  Odeslat odpověď
Přejít na stránku Předchozí stránka  1, 2, 3, 4, 5, #  Další stránka
Stránka 3 z 5 [ Příspěvků: 67 ]
Předchozí téma | Následující téma
Verze pro tisk


Hledat
Přeskočit na
 

Hledat

Zobrazit v normálním vzhledu
Podmínky pro užívání služby informační společnosti | Informace o zpracování osobních údajů | Cookies