FinExpert.cz

Přihlásit se


 Další stránka

Jak si můžů vydělat peníze (nezletilec)

Offline - Kolemjdoucí Profil 
20. 7. 2007 21:31 Odeslat příspěvek
Dobrý den, mám menší dotaz jak si můžu jako vydělat peníze ? Je mi 14 let a je mi jasné že na brigády si musím počkat ..
Doma prakticky dostanu co chci ale chtěl bych mít nějaký ten vlastní peníz :)
Diky kdo odpovíte..
Poslední příspěvek


Offline - Kolemjdoucí Profil 
21. 7. 2007 12:25 Odeslat příspěvek
Tak možností je dost, záleží jestli to chceš mít oficiálně nebo tzv. načerno... A nebo prostě neevidovaně, sehnat si nějakou tetu, které budeš mýt auto a ona ti za to dá vajíčko, jako v Klubu sráčů:-D

Ne, jistě je dost způsobů, jak si vydělat peníze, ale záleží na tom, kolik času by si tomu chtěl obětovat, v čem si zručný a co tě baví, pro co máš nadšení.


Offline - Kolemjdoucí Profil 
21. 7. 2007 12:37 Odeslat příspěvek
To mi pověz co si můžu najít oficiálně :? Dle mého nározu není skoro nic :(
Ono času bych mohl obětovat hodně ... Stejnak nemám ted o prázkách co dělat :wink:


Offline - Administrátor Profil 
21. 7. 2007 12:57 Odeslat příspěvek
Oficiálně v tvém věku asi jedině u filmu - ať už nějaká role, nebo kompars. Bohužel se tu "potuluje" hodně podvodných agentur, co pořádají jako konkurzy, ale akorát od uchazečů vyberou prachy. V novinách je spoustu inzerátů na konkurzy, můžeš jich zkusit pár obejít. Ale jakmile budou chtít nějaké prachy předem - pryč od nich.
Také je možné "na slepo" obeslat televizní a filmové společnosti u nás (možná raději písemně s barevnou fotkou uvnitř), můžeš mít štěstí. To samé je možné vyzkoušet i u velkých společností, které mají hodně reklamy v televizy. Šance hodně malá, ale jak se říká "náhoda je blbec".
Žádná firma si dnes netroufne oficiálně zaměstnat 14 leté dítě. Ono to dost dobře ani nejde. Takže jedině práce, která jde dělat "bez dohledu zaměstnavatele" a smlouvu uzavře matka, otec, tetička, ... . Např. roznost různých letáků. Ale neslibuj si od toho moc, za měsíc to nejspíš udělá pár stovek.
Jestli zvládáš počítače, je možné zkusit i nějaké programování, správu stránek a tak. To je dost dobře placená práce. Bohužel je hodně nepravděpodobné, že nějaká firma zadá práci někomu, koho v životě neviděla - a ty se na pohovor jít představit nemůžeš a poslat tam tetičku, která o tom nic neví taky nejde. Takže jedině, pokud nějaký známý programuje a bude ochoten ti část ze své práce přepustit. Pak ale čekej, že dostaneš tu nejhorší otročinu se kterou se nechce nikomu dělat (nemusí to ani být tak těžké, jako spíš nudné a ubíjející - takové 100 x nic umořilo osla) a samozřejmě ten známý bude muset i z tvé práce zaplatit daně a asi na tom i něco trhnout.
Chtělo by to napsat co umíš. Kdybys napsal, "jsem geniální dítě a zvládám plynně angličtinu / němčinu / francouzštinu" můžeš dělat nějaké překlady. Skoro v každé firmě, která obchoduje se zahraničním zbožím se nějaké najdou a když si nasadíš rozumnou cenu, můžeš se bez problémů chytnout (možná by se našlo něco i u nás :-))


Offline - Kolemjdoucí Profil 
21. 7. 2007 13:25 Odeslat příspěvek
Přesně tak, internet všeobecně je nekonečná pokladnice práce a je jen na tobě, jak naložíš s možnostmi, které se ti nabízejí. A pamatuj na to, že i když něco neovládáš, vše se dá vcelku rychle a dobře naučit. Chce to jen trpělivost a v kritických chvílích zachovat chladnou hlavu... :-)


Offline - Diskutér Profil 
21. 7. 2007 15:13 Odeslat příspěvek
V tomto věku lze podnikat .... viz § 12 živnostenského zákona

Jenom zřízení živnosti je trochu složitější ... o všem musí rozhodnout soud a musí to hlavně povolit zákonný zástupce :-)


Offline - Administrátor Profil 
21. 7. 2007 16:03 Odeslat příspěvek
docela bych chtěl vidět, který soud by to povolil (odůvodnění?).
Ono je to jedno. Po dokončení základní školy se už může nechat zaměstnat a do té doby by se to možná tak dostalo na pořad jednání :-)


Offline - Diskutér Profil 
21. 7. 2007 19:46 Odeslat příspěvek
Nejčastěji to bývá z titulu dědictví (například bezdětný strýček - podnikatel zemře a odkáže vše včetně živnosti nezletilému synovci) ... pravda ... není to tak časté ...

ještě si dokážu představit geniální dítě, které chce prodávat svůj produkt ... :-)


Offline - Diskutér Profil 
21. 7. 2007 20:54 Odeslat příspěvek
V Tvém mladém věku si ve volném čase přečti něco o podnikání a investování, jinak skončíš na brigádách jako pomocná síla za pár korun a naučíš se pracovat jen pro peníze. Dá se to totiž naučit jinak, tak aby peníze vydělávaly další peníze a to hlavně investováním. A to můžeš i přes rodiče čaasem řešit...
Doporučuji přečíst co nejvíce knih R.Kiyosakiho Bohatý táta, chudý táta, Bohaté dítě, chytré dítě..., Tajný deník Barborky Syslové a Osobní a rodinné bohatství. Jsi-li z Prahy, můžeš přijít na podobný seminář mezi spolužáky na ZŠ, ale až v září...


Offline - Administrátor Profil 
22. 7. 2007 14:08 Odeslat příspěvek
Rop: s tím dědictvím to vím, to je asi jediný případ kdy si svolení soudu dokážu představit.
Ale představa, že někdo podá žádost jménem dítěte s odůvodněním, "že už chce vydělávat" mi přijde poněkud zvrácená.

Hráč: ...a je, čekal jsem kdy to přijde. Ještě může přijít někdo s "vyděláváním" prohlížením reklam, nadepisování obálek, prodejem Amway.....
Nedávno jsem byl na jednom rautu, který pořádala společnost, která zajišťuje krátkodobé pákové burzovní obchody. Šlo o vyhlášení výherců soutěže o nejvyšší zisk. Pravda, byli tam lidé, kteří za měsíc dosáhli zisk vyšší než 100 %, ale také je pravda, že 90 % hráčů vykázalo ztrátu. Obstát v konkurenci velkých hráčů, kteří mají naprosto odlišné postavení, informace i nástroje ( http://www.fondshop.cz/index.asp?id=27&action=p_kh_nnv ) se podaří opravdu jen vyjímečně nadaným lidem (a je otázkou jestli pro ně není výhodnější se u těchto společností nechat zaměstnat). A i tito velcí hráči můžou přijít o všechno (viz krach významné britské banky Barings).


Offline - Diskutér Profil 
24. 7. 2007 00:35 Odeslat příspěvek
Proč by nemohl podnikat? Když si sežene třeba zmrzliňák, nakoupí zmrzlinu a bude ji prodávat na frekventovaným parkovišti tak si solidně vyděla, a u toho si může číst třeba právě Kiyosakiho.


Offline - Diskutér Profil 
24. 7. 2007 08:32 Odeslat příspěvek
No jasne ... ale kromě toho čtení není nic legálního :-)


Offline - Kolemjdoucí Profil 
25. 7. 2007 12:22 Odeslat příspěvek
Trkeoa : NO nedávno jsem byl v Praze a tam byla cedule výkup surovin měd 75kč kilo hliník 55kč kg ..... Páni kdyby tohle bylo v Hradci Králové tak bych vytahal celej sklep :x


Offline - Diskutér Profil 
25. 7. 2007 12:33 Odeslat příspěvek
teď si nejsem jistej, ale myslím, že standartní cena výkupu mědi jde až ke 150Kč/kg, tak to zas tak supr pak neni, když ti daj jen půlku


Offline - Diskutér Profil 
26. 7. 2007 22:33 Odeslat příspěvek
Tak se Vám zdálo studium Kiyosakiho či dalších knih a vůbec finanční vzdělávání mějakou ptákovinou ... No a co ted ty skvělé návrhy na prodej mědi...co to už asi je ...? Jaksi se k tomu nevyjadřujete a necháte mladého podnikavce v bludech! Co místo kritiky mimo realitu mu něco navrhnout ?
Nahoru

Odeslat nové téma  Odeslat odpověď
Přejít na stránku 1, 2, #  Další stránka
Stránka 1 z 2 [ Příspěvků: 22 ]
Předchozí téma | Následující téma
Verze pro tisk


Hledat
Přeskočit na
 

Hledat

Zobrazit v normálním vzhledu
Podmínky pro užívání služby informační společnosti | Informace o zpracování osobních údajů | Cookies