FinExpert.cz

Přihlásit se


 Další stránka

Rozdíly ve spořících účtech CZK (toto není obecná diskuze)

Offline - Inventář Profil 
14. 12. 2007 11:15 Odeslat příspěvek
Je tu mnoho stran popsanych a proto bych si dovolil zalozit jedno tema, ktere se bude venovat pouze produktum sporici ucty a jejich primemu srovnani, konkretne tedy:

ING konto - 3 % p.a.
BAWAG sporici ucet - 3,5% p.a.
mBanka eMAX - 3,5 % p.a.
Postovni sporitelna Cervene konto - 3 % p.a.
FIO konto - 3,1 % p.a.

Jake jsou vyhody i nevyhody kazdeho z nich? Ktery z nich zvolit nebo naopak, kteremu se obloukem vyhnout? Pripadne existuje jiny sporici ucet, ktery ma zajimave uroky a s penezmi lze libovolne disponovat?

Aktualizace:
15.12.07: aktualizovano a doplneno o Postovni sporitelnu
16.12.07: Postovni sporitelna si z lidi dela srandu a misto 3,05 nabidnuli 2,75%
18.12.07: Postovni sporitelna nakonec dala 3%
30.01.08: FIO konto s 3,1 %
11.02.08: BAWAG 3,5 %

//Raziel-CZ: Téma přejmenováno a pro oblíbenost přišpendleno.


Naposledy upravil S474N dne 18. 12. 2007 09:15, celkově upraveno 4
Poslední příspěvek


Offline - Mírně pokročilý Profil 
14. 12. 2007 11:58 Odeslat příspěvek
ING - nekam se jim zatoulalo pul procenta uroku... :-(

BAWAG - odchozi platba za 10,- Kc aneb sporime a nevybirame, jinak jsme po zasluze potrestani...

mBanka eMax - zatim ponekud nedostupne :-) Nevim jestli to bude "kdo si pocka, ten se docka" nebo spis "sliby-chyby" ...


Ale prakticke zkusenosti mam jen s ING. 100% spokojenost.


Offline - Inventář Profil 
14. 12. 2007 12:10 Odeslat příspěvek
ivok24: co je na eMaxu nedostupneho?


Offline - Mírně pokročilý Profil 
14. 12. 2007 12:28 Odeslat příspěvek
S474N píše
ivok24: co je na eMaxu nedostupneho?


No pro me osobne to, ze tento tyden meli otevrit brnenskou pobocku, kam jsem mel v planu zajit a eMax vytvorit. Vzhledem k tomu, ze zatim tam misto bankeru furt radi zednici, tak je pro me eMax nedostupny... :-)

Samozrejme si muzu zajet do Prahy nebo vyuzit kuryra, ale proc bych delal takovy ptakoviny, kdyz mam (zatim teda teoreticky) pobocku za rohem?


Offline - Inventář Profil 
14. 12. 2007 12:56 Odeslat příspěvek
ivok24: v pohode, myslel jsem, ze je tam nejaky jiny "systemovejsi" problem :mrgreen:


Offline - Kolemjdoucí Profil 
14. 12. 2007 13:13 Odeslat příspěvek
Nemá někdo zkušenosti s
červené konto od České pošty ?

Prý je tam 3,05%. Mají to startovat 15.12.

Neví někdo nějaké nevýhody ?


Offline - Mírně pokročilý Profil 
14. 12. 2007 13:48 Odeslat příspěvek
S474N píše
ivok24: v pohode, myslel jsem, ze je tam nejaky jiny "systemovejsi" problem :mrgreen:
No co tak čtu ve fóru mbank, tak tam systémové problémy jsou a ne malý :mrgreen: . Já osobně jim dávám ještě čas - pokud to v rozumný době vyřešej a bude to fungovat normálně, půjdu k nim (pokud i v tý době budou mít stále lepší úročení než ING). Pokud ne, tak zůstanu u ING - bankovnictví je hodně o důvěře a to, že se ke svejm penězům včas dostanu je pro mě důležitejší, než 0,5 % rozdílu v úrocích.


Offline - Inventář Profil 
14. 12. 2007 14:19 Odeslat příspěvek
Marek D.: no tak pokud to jeste nenastartovalo, tak tam tezko "je".

KubaPa: nejaky konkretni odkaz nebo vec?


Offline - Mírně pokročilý Profil 
14. 12. 2007 17:34 Odeslat příspěvek
S474N píše
KubaPa: nejaky konkretni odkaz nebo vec?
Měl jsem na mysli třeba tohle: http://forum.finexpert.cz/viewtopic.php?t=1647&postdays=0&postorder=asc&start=270Myslím, že je to obecně známý - nestíhaj, problémy s lomítkama v rodnejch číslech, poté co se chluběj, že za 6 let v Polsku neměli jedinej výpadek ho v ČR měli v prvním nebo druhým týdnu fungování... Neberu to jako fatální, že by se tím pro mě zdiskreditovali navždy, ale dokud to nebude fungovat podstatně líp, není to pro mě alternativa.


Offline - Inventář Profil 
14. 12. 2007 17:35 Odeslat příspěvek
KubaPa: jo to rozhodne, s tim souhlasim. Ale koukam, ze se najednou rozrostla nabidka o dalsiho hrace, ktery nabizi 3,05% p.a. a to Postovni sporitelnu. Ta je na tom jak s vyhodama/nevyhodama?


Offline - Mírně pokročilý Profil 
14. 12. 2007 17:53 Odeslat příspěvek
To nevím, přiznám se že k poštovní spořitelně mám odpor vypěstovanej dlouholetým vlastnictvím účtu u ČSOB.


Offline - Administrátor Profil 
14. 12. 2007 19:01 Odeslat příspěvek
Mrkněte na stránky červeného konta ... hlavně úročení ... do 50 000 úrok 0,1 % ... 50 000 a víc 2,75 %


Offline - Inventář Profil 
14. 12. 2007 22:06 Odeslat příspěvek
Rop: ty zase mrkni poradne na text, uvedene je avizovano az od zitra :wink:


Offline - Administrátor Profil 
14. 12. 2007 23:12 Odeslat příspěvek
jasne ... ale pokud to bude stejny tak pod padesat tisic je to bezny drahy ucet ... to jako lidi s mene penezi u nich sporit nemohou?


Offline - Inventář Profil 
14. 12. 2007 23:45 Odeslat příspěvek
S474N píše
ktery nabizi 3,05% p.a. a to Postovni sporitelnu.

Poštovní spořitelna? Miluji, to byl totiž můj první účet v začátcích prvobytně-feudálního kapitalismu v Čechách...
Dámy na přepážkách České pošty, něco úžasného... Vybírám na poště v Nehvizdech, dáma u přepážky na celou hubu před narvanou poštou "A máte tam vůbec dost peněz?"...
Pošta v Jesenici u Prahy "Jo vy chcete vybrat 3.000,- Kč, to si ale musíte zažádat dva dny předem"...
Pošta Praha 4 - Tempo "Ten šek nesmíte přinést s vyplněným podpisem, to musíte podepsat tady přede mnou"...
Když k tomu připočtu teplotu vnitřních prostor +27°C, zatímco venku je -10°, frontu u okénka kde stojím, přičemž dáma u vedlejšího se dloube v nose, tak tuto parodii na peněžní ústav mohu doporučit jen masochistům s velmi pevnými nervy :twisted: .
Nahoru

Odeslat nové téma  Odeslat odpověď
Přejít na stránku 1, 2, 3, 4, 5 ... 528  Další stránka
Stránka 1 z 528 [ Příspěvků: 7916 ]
Předchozí téma | Následující téma
Verze pro tisk


Hledat
Přeskočit na
 

Hledat

Zobrazit v normálním vzhledu
Podmínky pro užívání služby informační společnosti | Informace o zpracování osobních údajů | Cookies