FinExpert.cz

Přihlásit se


 Další stránka

Dohledání podvodníka z čísla účtu u Čsob

Offline - Kolemjdoucí Profil 
19. 2. 2014 21:25 Odeslat příspěvek
Dobrý den,
potřebuji poradit či pomoci jak dohledat podvodníka dle jeho čísla účtu vedeného u ČSOB.
Přes internetové bazary nenakupuji často ,vím že je hloupost posílat peníze předem ,ale sbírkové předměty apod. již jinde zakoupit nejde.
Inzerát byl prostě věrohodný ,pán vystupoval velmi slušně a seriozně.
Poslal jsem mu peníze předem a tím byl konec obchodu ,pán/paní již samozřejmě nijak nereaguje.
Obrázek z inzerátu jsem našel na Google a jeho číslo účtu 263631322/0300 kam jsem obnos poslal mě dovedl na tuto stránku:
http://podvodnici.net/podvodnikice-na-sbazaru-cu/
Tzn. je nás více podvedených.
Je možné mi prosím poradit ,zda lze zjistit jméno majitele tohoto účtu? Policie asi nepomůže vzhledem k tomu ,že to bylo pod 5000Kč.
Díky předem za jakoukoliv pomoc stačí i do PM .-)
D.
Poslední příspěvek


Offline - Mírně pokročilý Profil 
19. 2. 2014 21:29 Odeslat příspěvek
částka snad nehraje roli, ne? Obzvláště pokud Vás bylo více podvedených. Sehnat další a podat hromadné TO.
btw - číslo účtu může být vedeno na bezdomovce, si nepomůžeš.


Offline - Mírně pokročilý Profil 
19. 2. 2014 21:33 Odeslat příspěvek
Na policii můžeš i s částkou pod 5000,- kč.


Offline - Kolemjdoucí Profil 
19. 2. 2014 22:31 Odeslat příspěvek
Diky,
ucet ma byt vedeny na jisteho Martina Oxxxxxx z Chotebore.
Spise by stacilo pokud mi nekdo, kdo by to mohl "zjistit" v CSOB poslal do PM jen A jako ano nebo N jako ne, je to nekdo jiny.
Na spolecnou zalobu take dojde.
Je to zivotni zkusenost za cca1600Kc.
Cert vem penize ,ale z principu bych to rad dotahnul do konce. Co to je dnes za dobytek mezi lidma.
Diky predem.


Offline - Přeborník Profil 
19. 2. 2014 23:57 Odeslat příspěvek
Pokud je účet veden na bílého koně, podvodník se připojuje z veřejných WiFi, tak vážně nemáte šanci. Stokrát ozkoušený dokonalý podvod.

Jak jsi zjistil, že účet má patřit dotyčnému pánovi, sdělili to na pobočce ČSOB? (Bankéři občas zejména na malých pobočkách jsou kupodivu sdílní navzdory bankovnímu tajemství.)


Offline - Mírně pokročilý Profil 
20. 2. 2014 16:02 Odeslat příspěvek
Tak jednoduche to je, zadat cislo uctu do vyhledavace a zjisti se, ze je to podvodnik. Jen je treba to udelat pred transakci a ne az po. Proste jsi udelal blbost, ber to jako riziko obchodu, na ktere jsi dobrovolne pristoupil. Zapomen na to, z toho podvodnika stejne nic nevymuzes.


Offline - Mírně pokročilý Profil 
20. 2. 2014 18:22 Odeslat příspěvek
Může to oznámit na policií jako podvod. Určitě nebude první co ho okradl.


Offline - Mírně pokročilý Profil 
20. 2. 2014 19:17 Odeslat příspěvek
Samotny vznik skody neznamena automaticky podvod, je to predevsim nedokonceny obchod, tedy obcanskopravni vec. Umysl nelze bez priznani pachatele prokazat. Je to jen obdobny obcanskopravni spor, jako ta duchodkyne a remeslnici, neni to vec, kterou by se mela zabyvat policie.

http://m.novinky.cz/articleDetails?aId=327957&sId=&mId=


Offline - Mírně pokročilý Profil 
21. 2. 2014 23:37 Odeslat příspěvek
Ne není mlho. To nebyla záloha.


Offline - Mírně pokročilý Profil 
22. 2. 2014 07:26 Odeslat příspěvek
hoňmi: A když tu udělá dvacetkrát, tak taky nelze prokázat úmysl/podvod? :D


Offline - Mírně pokročilý Profil 
22. 2. 2014 16:14 Odeslat příspěvek
Kdyz je chytry, tak ne.


Offline - Kolemjdoucí Profil 
22. 2. 2014 17:35 Odeslat příspěvek
Pokusím se zajít do své banky a nahlásím ,že jsem špatně zadal číslo platby a požádám o navrácení částky ,jistě peníze již neuvidím ,ale třeba se dozvím něco více o vlastníku čísla účtu 263631322/0300
...jen tak se nedám...


Offline - Mírně pokročilý Profil 
22. 2. 2014 18:32 Odeslat příspěvek
To se nedozvíš. Nahlas to na policií.


Offline - Mírně pokročilý Profil 
24. 2. 2014 10:17 Odeslat příspěvek
To se prave ze dozvi, kdyz o to pozada, je to chytra finta, pravdepodobne za to ale banka nauctuje nejaky poplatek. Je to ale jediny mozny zpusob prolomeni bankovniho tajemstvi u takto malych castek. Policie sama o sobe bankovni tajemstvi prolomit nemuze, je zbytecne ji to hlasit. U trestnych cinu to muze udelat statni zastupce, ale tohle je jen prestupek.


Offline - Inventář Profil 
24. 2. 2014 11:41 Odeslat příspěvek
Naopak, bez to ohlasit, treba tech poskozenych bude vice a potom to prestupek rozhodne neni.
Nahoru

Odeslat nové téma  Odeslat odpověď
Přejít na stránku 1, 2, 3, #  Další stránka
Stránka 1 z 3 [ Příspěvků: 31 ]
Předchozí téma | Následující téma
Verze pro tisk


Hledat
Přeskočit na
 

Hledat

Zobrazit v normálním vzhledu
Podmínky pro užívání služby informační společnosti | Informace o zpracování osobních údajů | Cookies