Vyběr běžného účtu - priorita rychlost převodů

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod Hlinda 10. 10. 2007 05:13

Zvažuji o přechodu na jiný běžný účet i klidně k jiné bance. Mám Komplexní program od ČS a dost mně štve doba bezhotovostního převodu mezi bankami. Posílám a přijímám vcelku dost plateb z ostatních bank (nelze říci že nějaká převládá) a 3 dny na převod mezi bankami v dnešní době se mi zdá moc a dělá mi to problémy.
Rád bych proto přešel k jiné bance kde mezibankovní převod řeší rychleji (ideálně okamžitě nebo i do druhého dne).
Moc se v problematice neorientuji a banky tento údaj na svých web stránkách nemají.
Existuje nějaká taková banka?
Hlinda
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod S474N 10. 10. 2007 09:28

Hlinda: mezibankovni prevod okamzite? To tak mozna za 10 let ;o)))
citát dne: "Kde jde o vteřiny, je Policie na místě během několika minut."

"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
S474N
Inženýr

Odeslat příspěvekod Rop 10. 10. 2007 10:47

Navíc záleží hlavně na přijímací bance :-)
Když nevíš co s tím, tak to zaúčtuj na základní stádo.
Rop
Moderátor

Odeslat příspěvekod mikicz 10. 10. 2007 19:10

Nejvíc záleží hlavně na přijímací bance :D třeba taková ČS si ty peníze pokud vím den podrží, než je připíše na účet.
it is not about the money. it is about sending a message
mikicz
Administrátor

Odeslat příspěvekod Hlinda 10. 10. 2007 19:44

S474N píše:Hlinda: mezibankovni prevod okamzite? To tak mozna za 10 let ;o)))

Myslim ze v dobe pocitacu ktere resi veskere bankovni operace by nebyl problem penize prevezt mezi bankami treba do 1 hodiny (v porovnani s dneskem by to bylo okamzite).

3 denní prevod mne jen zpusobuje problemy.
Hlinda
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Adanos 10. 10. 2007 20:03

V ramci banky ano, ale medzi bankami je to tusim zavisle od davkoveho spracovania, ktore sa robi najcastejsie v noci. Takze minimalne tu jednu noc tam bude zdrzanie.
Adanos
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod 4honza 10. 10. 2007 21:11

No, jestli chcete vedet casove limity pro korunove prevody penez v ramci CR, tak si prectete neco o tom, jak prevody v ramci CR funguji http://www.cnb.cz/www.cnb.cz/cz/platebni_styk/certis/certis_popis.html

Osobne mohu doporucit FIO http://www.fio-zalozna.cz, ktere dosle platby pripisuje v den clearingu. Libi se mi predevsim u nej moznost zrychlene platby (v pracovni den do 12hod), ktera za poplatek 1,50 Kc zajistuje, ze do cilove banky dorazi penize nejpozdeji dalsi pracovni den. Jinak mate z FIO bez poplatku za prevod jistotu pouze do tretiho pracovniho dne (stejne jako v ostatnich bankach, ovsem s poplatkem).

Zrychlenou platbu neplest s prioritni platbou, kterou umi vice bank, ale je to za nekrestanske penize (klidne stokoruny). Ta zarucuje prevod v ramci jednoho dne, pokud to cilova banka podporuje a pokud to poslete cca do 13-14hod (zalezi na odesilatelske bance).
4honza
Diskutér

Odeslat příspěvekod Hlinda 10. 10. 2007 21:26

2 4honza: To vypada zajimave. Podle vseho pokud dam prikaz vcas tak druhy den je mozne mit pripsano na uctu v jine bance.
Treba: Propustnost systému je cca 1 500 000 transakcí za hodinu. Pekne.

Diky z info.
Hlinda
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod 4honza 10. 10. 2007 21:42

Jinak jsem chtel pro poradek doplnit, ze FIO neni banka, ale druzstevni zalozna (vklady pojisteny stejne, ale ma mensi produktove portfolio a neni tak kapitalove silna jako banka). Debata o tomto ustavu se nachazi na tomto serveru zde http://forum.finexpert.cz/viewtopic.php?t=1390

Mozna by vas mohla zajimat i debata o pripisovani plateb bank, ktera se nachazi tady http://forum.finexpert.cz/viewtopic.php?t=1656
4honza
Diskutér

Odeslat příspěvekod Hlinda 12. 10. 2007 05:17

Supr. Díky.
Hlinda
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 13. 10. 2007 09:08

Potvrzuji, že opravdu záleží na přijímací bance.
Pokud jde o FIO, tak převod v rámci FIO je okamžitý. Další možností je jakýsi vnitrobankovní převod do ČSOB (za 2 Kč), kde je garance připsání platby druhý den (pouze do ČSOB).
Jinak je možnost těch zrychlených i prioritních plateb.
Do některých bank peníze dojdou druhý den i při standardním převodu (zdarma).
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor

Odeslat příspěvekod KubaPa 13. 10. 2007 12:34

JJ, je to na rychlosti obou bank - ale zejména té přijímající. Ze zkušenosti můžu potvrdit rychlost u Fia a e-banky, pomalost u ČSOB a ČS. U ČSOB dokonce ani převod mezi dvěma účty téhož klienta není možný o víkendu a v noci, u e-banky to jde a u FIA myslím taky (hodí se v situaci, kdy máte na jednom účtě peníze, ke druhému máte kartu a potřebujete hotovost.)
KubaPa
Diskutér

Odeslat příspěvekod jichaj 13. 10. 2007 22:51

Ja bych to napr. u te CSOB nevidel tak cerne. Kdyz jsem vkladal penize na ucet, dorazily tam jeste nez jsem dosel domu. Vyplatu (z jineho uctu CSOB), jsem vzdy dostal o par minut driv nez vyplatni pasku :)
jichaj
Diskutér

Odeslat příspěvekod Raziel-CZ 14. 10. 2007 04:05

PatrikChrz píše:Pokud jde o FIO, tak převod v rámci FIO je okamžitý.t/quote]

Teoreticky okamžitý, když nepočítám to, že mi přijdou peníze na účet (dojde mail, vidím peníze na účtu přes IB) a nemohu je třeba ještě dvě-tři hodinky vybrat, protože je bankomaty na účtě nevidí a nemohu ani zaplatit kartou, respektive musím čekat na jakousi "obnovu", kterou dělá ČSOB či co. To je asi zatím jediná vada, která mi u FIO vadí. Když nemohu s penězi manipulovat tak bych byl rád, abych je na účtě alespoň neviděl a zobrazili se mi tehdy, jakmile na ně budu moci sáhnout. Více bych ale skutečně doporučoval vlákno FIO.
„Jsem odpovědný za to, co řeknu a/nebo učiním; nemohu být ale už odpovědný za to, jak to kdo pochopí.”
Raziel-CZ
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod Rop 15. 10. 2007 13:46

Jinak tu máme forum i s přehledem jak rychle jednotlivé banky připisují platby na účet: Pripisovani prichozich plateb bankami
Když nevíš co s tím, tak to zaúčtuj na základní stádo.
Rop
Moderátor